Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis és közepes testű kutya...

Kis és közepes testű kutya agilityre?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakult, hogy a munkám miatt nem merem a kedvenc fajtámat(malinois)megvenni. Így egy olyan kutyára lenne szükségem, ami gyors, pörgős, jól motiválható, viszont alkalmazkodó képes. Napi 9-10 órát lenne nélkülem. Egyedül viszont sosem lenne, mert mindig van itthon valaki szerencsére. Kertes házban lakunk. Milyen fajtát javasoltok versenyszintű sportra?

2018. jún. 28. 17:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

Sheltie, uszkar, Jack russel ? :)

Szerintem mind a 3 remekül működne. :)

2018. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
30%
Nem idős, idősEBB. Jelentése: 2-3 éves.
2018. jún. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
És nem, nem lenne.
2018. jún. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%

Ha versenyszintű sportra kell, akkor inkább ne keverék/menhelyi kutya legyen. Mert nem ismerni a genetikáját, az örökletes vagy már meglévő betegségeit. Nem ismered a korábbi tartási körülményeit sem.

Ilyen kutyát ha ugráltatsz, előjöhet néhány súlyos problémája miatta. Mi is így jártunk, porckorongsérves lett a kutya. Pedig imádtunk agility-zni, még ha nem is versenyszerűen, csak hobbi szinten.

2018. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%
Mudi.
2018. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Elnézést, akkor félre értettem. Menhelyről nem szeretnék kutyát komolyabb célokra. Az egyik válaszoló le is írta amit gondolok erről. Nem arról van itt szó hogy nincs időm a kutyára, hanem hogy egy BC típusúra nem. Napi 2-3 óra intenzív mozgás és agyi fárasztás nehogy már ne legyen elég, mikor a vizslám is ki van dőlve utána. Soha nem rombolt, kezelhető, alszik egész nap, tehát elég neki. Tehát ha egy vizslának elég akkor pl. egy uszkárnak is elég kell legyen.
2018. jún. 29. 21:36
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
A Mopszomnak nem elég napi 2 óra futás. Akkor egy Vizslának? :"D
2018. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Az én vizslámnak elég😀 de ez egyed függő
2018. júl. 1. 19:32
 19/24 anonim ***** válasza:
30%
...jó neked. c.c
2018. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Most is alig bírtam elrángatni hogy sétáljunk már😀 momdjuk előtte obedience edzest tartottam neki😀
2018. júl. 1. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!