Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyves kutyáknál a...

A törzskönyves kutyáknál a nevet semmiképpen sem én választom?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy általában A, B, valamint C alom szokott lenni és ezekkel a kezdőbetűkkel szokott a tenyésztő a kölyköknek nevet kitalálni... Na most ez mit is jelent valójában?

Ha az szerepel a törzskönyvbe, akkor bár hívónevet bármit adhatok neki, de esetleges sport versenyeken, kiállításokon az eredeti törzskönyves nevén indúlhat kizárólag?

Meg az állatorvos is azt látja?

Az általam adott nevének semmi hivatalos jele?


Ha születése előtt foglalom a kölyköt, akkkr megkérhetem a tenyésztőt, hogy valamelyik kutyának már eleve az általam kigondolt nevet adja?


2018. jún. 27. 05:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyvi nėv fix. Igen azzal indul. Te hívhatod ahogy akarod. Pl morzsi. Az állatorvos nem a törzskönyvet kėri, hanem az oltásit. Abba azt írsz amit akarsz. De ha morzsinak nevezed, akkor azt (de a tk s nėv is mehet, mindegy)
2018. jún. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő kezdőbetűvel te is választhatsz már tk.-i nevet is, ha a tenyésztő partner ebben (meg kell beszélni vele).

De ha nem, az sem gond, a hívónév is fel van tüntetve például az oltási könyvben, és természetesen a hívónevén szólítod a kutyát versenyeken is. A hivatalos persze a tk. név, de ennek nincs jelentősége sem a kutya, sem a te életedben.

2018. jún. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hivónevet beirathatsz te is utólag a törzskönyvbe.
2018. jún. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Én választhattam törzskönyvi nevet de nyilván nem úgy hívom az életben. :D Semmi jelentősége nincs a tk névnek, max a kiállításokon. Ez olyan, mintha téged Nagyrozvágyi Rozalindának hívnának, ez lenne rajta a személyiden, érettségiden, de édesanyád otthon nyilván nem azt mondja, hogy Nagyrozvágyi Rozalinda gyere enni, hanem azt, hogy Rozika gyere enni. :D Nagyjából ennyi jelentősége van a tk névnek is. :D
2018. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig úgy csináljuk, hogy mondjuk a gazdiknak: Most B alom lesz, válassz te nevet :)
2018. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak A vagy B vagy C alom van, ha ezt így értetted. Sok tenyésztő abc sorrendben halad a kezdőbetűkkel, de van aki tematikusan nevezi el az almokat, vagy valamilyen más módon kapcsolódnak a nevek.

A legtöbb tenyésztő megengedi, hogy te válassz nevet a kölyöknek, ha van valamilyen frappáns ötleted, ami megfelel az ő elképzeléseinek is. Illetve ha időben jelzed ezt a szándékodat, természetesen.

Ettől függetlenül tényleg ne tulajdoníts nagy jelentőséget a TK névnek, bárhol ahol meg kell adnod a kutya nevét, a hívónevét is használhatod. Például az oltási könyvbe beleírhatod azt is, de szerintem különböző versenyeknél is érvényes ez. Ugye kiállításokon más a helyzet.

2018. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
ABC sorrendbe mennek a tenyésztők,de nem mindegyik. Valamelyik Családnévnek a kennel nevét tünteti fel és utána az ő általa adott nevet.Tenyésztő által adott név után idézőjelbe ott lesz a kutya neve amit te adtál neki,kiállitáson a törzskönyves neve lesz kimondva a birák által.Az állatorvos ugy hivja,ahogy te elnevezted
2018. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!