Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a kutya szívférgességet kap?

Figyelt kérdés

Találkoztam valakivel, aki mesélt erről a szívférgességről, és havi szinten többezret költ szívférgesség elleni szerre a kutyájának. Az állatorvosa világosította fel erről, és nagyon meggyőzte. Na most én erről soha nem hallottam, 3 állatorvossal is találkoztam, egyik sem mondta, hogy vegyek ilyet a kutyámnak.


Nem tudom, hogy az én állatorvosaim voltak túl óvatlanok, vagy ennek az embernek az állatorvosa próbál meg minden sz*rt rátukmálni a gazdikra?



2018. jún. 8. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=yfzN258Cfcw


Ez a videó nagyon jól összefoglalja a problémát. :) Egyébként én is eléggé tartok a parazitától, féltem tőle a kutyusomat. Amint lesz a nyári munkámból pénzem, szerintem én is veszek neki gyógyszert (diák vagyok).

2018. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Az állatorvosaid túl óvatlanok. Régebben a szívférgesség annyira nem volt errefelé jellemző, inkább a mediterrán térségben, de a felmelegedés miatt most már mifelénk is terjesztik szépen a szúnyogok.

Ha egyszer elkapta a kutya, roppant költséges kikezelni, úgyhogy én inkább a védekezésre fordítok, pl. a Nexgard spectra egyben elintézni a kullancs elleni védekezést is, amire amúgy is költeni kellene nem keveset.

2018. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

A Duna-mentén Pest környékétől délre egész a határig úgy tudom, probléma + a Balaton mellett is és a Dél-Alföldi tavak környékén.

Mi Pest mellett lakunk, a mi állatorvosunk szerint a környéken gyakori, mi is rendszeresen védekezünk ellene.

Veszteni nem veszítesz vele, és azért a kutyatartás összes költségéhez képest nem olyan drága.

Nekünk az állatorvosunk idén komplex tablettát ajánlott (valami újdonság, állítólag most ez a leghatékonyabb), így az összes külső-belső élősködő elleni védelmet egy kalap alatt el lehet intézni.

2018. jún. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem védekezel, szívférges lesz a kutyád! Vagy már az. Ez egy mindenhol jelenlévő fertőzés. Nálunk az állatorvosunknál 10-ből 7 kuzya volt szívférges tavaly.


Egyébként meg a nem tudás nem mentesít semmi alól. Tele van minden felület a szívférgességgel, ha minimálisan utána nézel a felelős kutyatartásnak, találkozol vele.

2018. jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos még mindig sok állatorvos nem veszi ezt elég komolyan, és nem világosítja fel a gazdikat sem, pedig az utóbbi években rohamosan terjed az országban a fertőzés. És sajnos terjedni is fog, mert a gazdik többsége még mindig nem tud róla, vagy nem érdekli, ezért a fertőzött kutyája a szúnyogok közvetítésével tovább fertőz. Ha nézed állatmentő egyesületek fb oldalait, sokuk elvégzi már a szűrést a bekerülő állatokon, és főleg a déli megyékből meg Bp környékéről sok a pozitív eset. A már fertőzött kutyát kikezelni nagyon költséges, viszont ha meg nem kezelik ki és a féreg tovább szaporodik, akkor abban fog meghalni a kutya, mert előbb-utóbb embóliát okoz.

A milbemax vagy milprazon tabletta 1200 Ft körül van, havonta kell adni, így ha meg is fertőzödik a kutya, a lárva még mikrofilária állapotban elpusztul. Sajnos bármely újabb szúnyogcsípéssel újra megfertőzödhet, ezért kell 4-5 hetente adni kora tavasztól késő őszig.

2018. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%

Valóban létezik ilyen betegség, de szerintem a kutyák nagyon kevés százaléka kapja el a szívférgességet. Én se vettem a kutyának ilyet, minden más kötelező oltása viszont megvan.

Én nem nagyon hiszek az ilyen gyógyszerekben, mert egy sima kullancs és bolhaírtó nyakörv sem használt semmit (nem gagyi fajta), amellett is találtunk a kutyában kullancsot sajnos, tünetmentes volt szerencsére.

2018. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

#6 elolvastad, hogy hogyan működnek ezek a nyakörvek. Bár akkor nem írtál volna ilyen hülyeséget.

Egyébként havi 1000-1500Ft a féreghajtó tabletta, a teszt kb 5ezer. Nem egy olyan tétel ami miatt kockaztatni kellene egy sokszor halálos kimenetelű férgességet.

2018. jún. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos egyre elterjedtebb. Pont múltkor akadt ki az állatorvos, hogy a menhelyről jött 5 kutya, ebből 3 szívférges volt, kettőt már nem lehet megmenteni.

A Német Juhászos csoportban is idén már 3-man írták hogy szívférges lett a kutyájuk.

Szóval ez valós probléma, az egész országban. A leghatékonyabb védekezés ellene pedig a megelőzés. ezt külön szívférgekre kifejlesztett féreghajtókkal lehet megtenni havonta. Természetesen negatív szívféreg teszt után. Mert ha a kutya fertőzött és régóta, a hirtelen nagy dózistól elpusztuló férgek elzárhatják az artériákat, ereket.

Az az állatorvos pedig aki ezt nem tartja valós veszélynek nagy ívben el kell kerülni.

2018. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Én 3 állatorvossal vagyok kapcsolatban és nekem mindhárom mondta. Inkább megveszem havonta azt a pár szaros tablettát mint hogy baja legyen a kutyámnak.
2018. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk a doki most olyan féreghajtót adott ami szívféreg ellen is véd. 400ft volt egy tabbletta. Nem nagy összeg. Meg ha kicsi a kutya akkor elég neki egy fél és akkor 2 hónapra elég, mert súlyhoz van kötve ez is.
2018. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!