Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha eddig nem rágott szét...

Ha eddig nem rágott szét semmit akkor ez után sem fog?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos amstaffom aki bent él velünk a házban.

Régebben volt, hogy a falat megrágta, de már régen volt ilyen.

Most el kell utaznunk és jön velünk mivel egyedül nem maradhat itthon. Ő este egyedül lenne a hotel szobában annyi, hogy egy megbízott mindig leviszi a dolgát elvégezni.

Szerintetek nem lesz vele probléma?

Viszünk neki rágócsontot és játékokat.


2018. máj. 30. 14:25
 1/1 piriiiii ***** válasza:

Mióta van veletek?

"Csak" a falat rágta, tehát random cuccokat, cipőt, papucsot, ruhát, táskát, könyvet, ilyesmiket nem?

Lehet, hogy nem fog történni semmi, de ennek ellenére én kétszer is átgondolnám, jó ötlet-e egyedül hagyni egy számára teljesen új és ismeretlen helyen, egy teljesen ismeretlen emberrel, miután ti otthagyjátok magára egyedül... Ráadásul még fiatal, szinte kölyök.

Ha van hajlama a rágásra, még ha nem is sok és nem is gyakran jön a felszínre, ez a helyzet tökéletes alkalom, hogy előjöjjön belőle és kétségbeesésében rágjon, tépjen, romboljon.

Csak azért írom ezt, mert ismerem a helyzetet, bár az én kutyám kicsit nehezebb eset volt kölyökkorában (megrágott MINDENT, mire hazaértünk, cipőt, kabátot, tojástartót, bicikliülést, matracot, felbontott valahogy egy üveg olajat és megitta, egyszer magára hagytam 5 percre (a nappaliban maradt én meg a szobámban voltam, még csak nem is csukott ajtó mögött) és azalatt szétrágta a könyvtári könyvemet...). Hálistennek mára már leszokott róla, ez nála valószínűleg szeparációs szorongás volt, ha nem hallottál még róla, nézz utána, de nem hinném, hogy ez a helyzet nálatok, inkább talán lefárasztás kellene.

És igen, nem tudom, hova mentek, talán nyaralni, és azt mondod, csak este lenne egyedül, épp ezért, napközben tegyetek róla, hogy alaposan elfáradjon, és eszébe se jusson este tombolni.

És az se árt, ha először hosszabb időre együtt vagytok vele a hotel szobában, hogy szokja. És néha pár percre otthagyni egyedül.

De ha hajlamos a rágásra, akkor a csont, a játék semmit sem fog érni...

Szóval, kicsit zsákbamacska a dolog...

Meg persze attól is függ, amúgy milyen a temperamentuma, az enyém nagyon aktív és pörgős kutya, sok mozgás, inger kell neki.

2018. máj. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!