A dalmatára miért mondják, hogy olyan nehéz kutya? Nem kedvtelésből tartásra lett eleve kitenyésztve?
De ez utóbbi, a 339 kutyafajtából, 290-re igaz...
Meg melyik az a fajta amelyik "De szakszerű segítség (pl kutyaiskola), türelem és kitartás mellett" is lehetetlen feladat?
A kutyaiskolában megmutatják hogy kezeld, de ha nem vagy elég határozott alkatilag, vagy az életritmusodba nem illik egy adott fajta akkor hiába próbálod alkalmazni amit elméletben tudsz, hogy csinálnod kéne.
A dalmata azért nem olyan durva fajta, egy kis segítséggel a kezdők is boldogulhatnak vele, ha rendesen le van mozgatva. De például egy munkakutyánál ez nem biztos, hogy elég. Egy munka malihoz pl. azért több tapasztalat kell.
6# - Végül is nagyon jó ok az életmódváltásra! :)
A Dalmata eredet és így a kitenyésztésének oka is vitatott.
Sokoldalú, ugyan akkor egyértelműen elmondható hogy nagyon agilis, sportos, mozgékony kutya. Házi kedvenc, egy időben vadásztak vele, sőt egy hozzászólnak abban igaza van hogy kocsikat is kísértek, de nem erre lettek kitenyésztve, csak a futásmániájuk miatt így alakult.
Alapvetően jól taníthatóak, de hajlamosak a sértődésre, nem is igazán makacsságnak nevezném. A lényeg, hogy aki nehéz kutyának titulálja arra utal, hogy hatalmas mozgás igényét nagyon nehéz kielégíteni, márpedig egy unatkozó dalmata sem okoz kevesebb gondot mint mondjuk egy Mali vagy egy NJ esetleg Husky.
Hihetetlen kilométerhiány van egy Dalmatának. Ha valaki sokat fut és sportol a szabadban, de nem akar nagy bundájú kutyát (Border Coli, Husky), akkor a Dalmata élete végéig fáradhatatlan sporttársa lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!