Van olyan, akinek kutyájánál rosszul sült el az ivartalanítás?
Gondolok itt olyanra, hogy a rutinműtét nem sikerült, és problémák adódtak? Vagy esetleg fertőzés stb.? Arról már olvastam, hogy a kutya viselkedése változott.
Jövőhéten csinálják a kutyusomnál, és nagyon aggódom, azért kérdem. Köszi a válaszokat.
Egy ismerősöm kutyája napokig rosszul volt a műtét után. Gyenge volt, nem evett, nem ivott. Csak feküdt. Kb 10 nap alatt sikerült talpra állítani. Fél éve volt kb. Azóta jól van.
Egy másik kutyusról tudok még, aki a műtét után úgy ébredt, mintha mi sem történt volna, fel-le rohant a lépcsőn és felszakadt a varrata. Ő is meggyógyult.
Igen, sajnos. Én ivartalanítás párti vagyok, de mi megszívtuk sajna. 7 hónaposan volt a az ivartalanítás a szuka kutyámon, 4 évesen tályog lett a kutya oldalán. 2 műtét utána, először felnyitották a duzzanatot, miután látták egy sipoly nyílással a hasfalába vezet, kitisztították egy hasi műtéttel a has belsejét is. Mindezt 2 hónapon belül. Utána nem gyógyult a seb, csak váladékozott, másfél hónap múlva tenyésztés, rezisztens baktérium fertőzés, 2 antibiotikumra reagált, az egyiket külföldről kellett rendelni. Végül hála az Égnek, mert csak váladékozott a seb, hatott a beszerzett antibiotikum. Borzalmas egy évünk volt. S az orvosok szerint azért történt mindez, mert mikor ivartalanították, allergiás volt a felszívódó belső varratra, ezért volt a gyulladás.
Érdekes, a második hasi műtétje után nem volt allergiás reakció.
Mindenesetre, mint írtam, most is ivartalanítanám a kutyámat, de lehet már más orvosnál. És azért írtam le, mert sajnos előfordulhat komplikáció még egy rutin műtétnél is, és évek múlva is!
Szerintem sincs miért aggódnod, de tudom mit érzel, én is nemrég mentem ugyanezen keresztül a kutyámmal. Nem kertelek, lehetnek komplikációk, de nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni.
Lehet az segítene, ha beszélgetnél egy kicsit az állatorvossal, engem is ő nyugtatott meg. Elmondtam neki miktől félek, ő meg olyan könnyedséggel és vidámsággal vette ezt a műtétet, hogy azonnal megnyugodtam. Elmondta, hogy nagyon figyelnek altatásnál, ilyenkor többen vannak bent mindig, hogy mindenre más tudjon figyelni és, hogy nagyon erős, túlélő kutyám lesz, szóval meg sem kottyan majd neki.
Így is lett, simán ment a műtét, nem volt semmi probléma.
Elmondták utána, hogy a kutyám még altatás közben is folyamatosan nyüszített, mert álmodott és végig nyugtatgatni kellett :D , és az egész műtétről beszámoltak.
Ezzel arra akartam kitérni, hogy nagyon fontos, hogy olyan dokival csináltasd, akiben megbízol és jó szakember.
Nekünk mindössze annyi volt utána a probléma, hogy kicsit begyulladt a varrat helye, de adott rá kenőcsöt a doki és varratszedésre nyoma sem volt a gyulladásnak.
Nemrég olvastam egy brit kutatásról 100 ezer kutya bevonásával 3 év alatt, ott 1855 állatra jutott egy elhullás (bocs a "hivatalos megfogalmazásért). Hogy ez sok vagy kevés, azt mindenki döntse el maga.
(Amúgy az esetek 80%-ában ivartalanítás párti vagyok.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!