Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veletek volt már ilyen sétálta...

Veletek volt már ilyen sétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Szóval mindig pórázon sétáltatok (ahogy kell) de itt a környékünkön jóformán ez eseménynek számít, mindenki más kutyája szabadon van. Mindegy, ő dolguk. Csakhogy elég gyakori, hogy odajön a kutya az enyémhez, aki nem barátkozik “bárkivel”, nem tudom mi alapján, de válogat. Na, ha épp nem tetszik neki az adott példány, akkor rá sem nézve jön velem tovább, az idegen persze követi őt/minket... és már másodszor fordult elő, hogy a másik gazda elkezd üvölteni nekem(!) hogy én álljak meg, és várjam meg, míg ő odaér, mert persze a visszahívást ignorálja az eb, jön velünk tovább. Az elsőnél még lefagytam, a másodikat már visszaküldtem oda, ahonnan jött... de ez így gyakori? Én fogtam ki, vagy másokkal is történt már ilyen? Esetleg aki a “másik gazda” helyzetében volt valaha, elmagyarázná, miért nekem ordít bárki, ahelyett, hogy nem engedi ki a nem behívható kutyáját? Miért nem elnézést kér normálisan, és megkér szépen, hogy segítsek?
2018. máj. 13. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Mert egy buta tróger.
2018. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos elég gyakori eset. Bár én jó ideje nem hagyom ezt. Miután már ment neki nem egyszer 'nem bánt' kutya az enyémnek, 8cy nem engedek magunkhoz semmilyen idegen kutyát. Szólok a gazdának, hogy hívja vissza a kutyáját. Ha sikerül, megköszönöm. Ha nem akarja vagy nem tudja, akkor én zavarom el magunktól az ebet. És sajnos olyan is volt, hogy nem a gazda felé menekült az állat.
2018. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem volt már olyan, hogy "kapuszabályt" betartó (ergo állítólag megtanították hogy nem megy ki a kapunk) kutya amikor elsétáltam előttük kirontott utánunk, a gazda ordítva a kutya után hogy álljon meg. Én magamtól megálltam, mert forgalmas út mellett voltunk és féltem hogyha nem állok meg a kutyát nem tudja megfogni a gazdája és az autók közé megy. De egyébként bosszantó az ilyen, mondjuk én elég sokáig toleráns vagyok és ha "elszabadult" kutya van akkor igyekszek segíteni megfogni a gazdájának, de aki szándékosan póráz nélkül sétáltatja az fel tud idegesíteni, mindig mondom neki hogy ha lenne rajta póráz nem lenne olyan gondja hogy nem jön vissza. Persze meg vannak sértődve.
2018. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem értek azzal egyet, hogy elengedjék a behívhatatlan kutyát, de ha ilyan történik, szoktam segíteni elkapni. A másik gazdinak segítség, nekem meg nem nagy fáradság.
2018. máj. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kellett volna kérnie. Semmi joga, hogy megállítson téged, max. megkérhet, hogy segíts.

Nálunk az utcában van egy ház pár házzal arrébb, mikor arra sétáltunk, a kutya kiszökött utánunk a ("nagyon stabil...") kerítésen. Visszazavartam a kutyát, de végül a gazda ordított utánam, hogy ne sétáltassam erre a kutyát, mert a kutyája nekem jön meg a kutyámnak. Mondtam, hogy itt lakom, ez nem kivitelezhető, az már inkább, hogy megcsinálja a kerítést normálisan...

2018. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
* pár házzal arrébb a miénktől
2018. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem is egyszer, a kutya szó nélkül jött velünk, leszarta, hogy ordibál a gazdája utána, aztán nekem ordibál, hogy: állj már meg! Mondom neki talán légy szíves? Erre még az illető volt megsértődve.

Aztán olyan is, hogy volt egy bolond nő, annak egy kicsi kutyája, aki minden arra járót terrorizált. Én eleinte még eltűrtem, hogy ott pattog a kutyámnak, aki rá sem nézett, később szépen szóltam a nőnek, hogy legyen szíves tegye pórázra a kutyát, mert zavar másokat, következőnek meg a nő szólt be nekem, hogy ne erre sétáltassam, mert zavarja Őkegyelmét. Én erre megkérdeztem, hogy talán magánterület? Aztán többet soha nem láttam se a nőt, se a kutyát.

2018. máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!