Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bántja a kutyám a másikat?

Miért bántja a kutyám a másikat?

Figyelt kérdés

6 éve kis falu határában kóborolt 2 kutya.Ott van egy műhelyünk, falu szélén.Lesoványodva, céltalanul mászkáltak együtt.Tettünk ki nekik kaját, vizet.Vadak voltak, de egyre jobban szelídültek, majd pár hét után már odajöttek műhelyhez.Itt nagy kutyáink voltak szabadon, be nem tehettük őket, de végül az lett, elkerítettünk nekik egy kb.30négyzetméteres helyet, és 4 évig ott éltek.Jól megvoltak együtt. Közben a városban a házunk melletti telket kis házzal megvettük, gondoltuk a 2 kutyának itt jobb helye lesz, nagy füves, bokros, fás udvar, jó kerítés, a házat tudjuk nekik télen fűteni kicsit, mi is ott lakunk, jobban tudunk velük törődni.

2 éve vannak itt, de azóta a kettejük viszonya rosszabb lett.4 évig sosem vesztek össze, de itt kb.félévente van egy nagy harc köztük.Nem tudom az okát.

A kisebb termetű kutya kb.7 kg,lány, 3 évesen volt egy hasi sérv miatti műtéte, akkor ivartalanítva is lett.Ő mindig roppant játékos volt, igazi kis bohóc, de harcias is tud lenni, minden emberrel barátságos, gyerekeket szereti, játszik velük.

A másik is lány,kb.18 kg, ő rettentően érzékeny, sértődékeny, már ha rászólok is depressziós lesz napokig, elkerül engem, és szomorú.Ő nem játékos, komoly értelmes kutya nagyon.Ha idegen jön, elbújik, fél a gyerekektől is.

Tegnap úgy vesztek össze, hogy mentek a kapu felé, a kicsi rálépett egy fűcsomóra, megbillent az egyensúlya egy kicsit, erre a nagy ráugrott és elkezdte "öldökölni".Alig tudtam leszedni róla.Felemeltem a levegőbe, erre a kicsi folyton felugrált, hogy beleharapjon.2 szobába be lettek zárva, egy rácsos ajtó van köztük, látják egymást, de nem tudnak összemenni.Ha kiengedem őket, nagyon harciasan nézik egymást, gyanakodva, dolgozni megyek, nem merem kint hagyni.

De a 2 év alatt volt már ilyen összeveszésük vagy 4-szer.Mi lehet az oka? Külön etetem őket, nagy területük van, jól élnek.

Az a baj, a nagy háromszor akkora mint a kicsi, így akár meg is ölheti, most is a nyakát fogta.

Mit lehetne tennem? Milyen módszer van rá, ne legye ez?

Gondoltam, a kicsire ha vennék olyan nyakörvet, ami kívül szöges?Ne tudja a nagy a nyakát harapni.

Az biztos, ha a kicsit megsimogatom, a nagyon látszik, féltékeny.Külön foglalkozzak velük? Egyiket bezárjam addig?Vagy ivartalanítassam a nagyot is?Nem akarok még egy kerítést közéjük. Amikor nincs baj, jól megvannak, együtt bóklásznak, ugatnak, stb.



2018. máj. 10. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
A másikat is ivartalanítani kéne + erősen tiltani kéne őket meg sokat foglakkozni velük (játék, séta, tanulás)
2018. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Külön foglalkozzak velük, úgy hogy egyiket elzárom? Mert ha együtt vannak, és egyiket csak megsimogatom, már látom rajtuk hogy irigyek, csúnyán néznek egymásra.
2018. máj. 10. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!