Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiért és hol lehet eladni...

Mennyiért és hol lehet eladni egy ilyen kutyát?

Figyelt kérdés

Szibériai husky, külföldön vettük, tenyésztőtől, remek felmenőkkel. 3 éves, annó kb 500.000Ft-ért vettük. Hol érdemes hírdetni?

Tenyésztésre is alkalmas lehet, esetleg ismertek valami ilyesmi oldalt?



2018. ápr. 25. 14:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
96%

(21-es és 22-es vagyok)

Nem szoktam ilyeneken fennakadni, mert ismerem ezt az oldalt, de tekintve hogy ennyire lepontoztátok az amúgy tök tényszerű és reális válaszomat, meg kell kérdeznem, hogy itt mindenki a magát fához kikötöző típusú radikális állatvédő aki csak árokszélről felnyalábolt állatokat hajlandó tartani (nem mintha ezzel bármi baj lenne), mellé még némi antikapitalista eszmével is meg van áldva, harcosokklubjás Tyler Durden módra elhagyott házban él és még a szappant is saját magának főzi?

Most komolyan, nem jobb annak a szerencsétlen szőrösgyereknek ha valaki olyanhoz kerül aki teljes biztonsággal tudja finanszírozni az ellátását, szereti, imádja, körülrajongja? A kérdező meg örül a pénzének, és soha többé nem tart állatot vagy csak akkor ha megtalálta a jóérzését, emberségét és megtanulta mi az a felelősség.

Már nem ezért vagy azért, de a menhelyen is kifizeted az ivartalanítást, oltásokat, orvosi költségeket örökbefogadáskor, legyen szó bármilyen korú kutyáról.

2018. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Melyik kennelből vetted?
2018. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Hirdessétek megyei/városi hirdetőújságban, megyei lap aprói közt.

A kutya érdekében remélem, mihamarabb lesz másik, szerető gazdája, akinek nem lesz terhére.

Arra viszont ne számíts, hogy a valuta árfolyamán fog elkelni. (Hiszen amit te 500,000 Ft-nak írsz, az sok külföldi helyen 3 heti, egy havi fizetés.)

2018. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Hovarju ***** válasza:
100%

Jártatok vele valaha kiállításon? Esetleg tenyészszemlén?


Én elsősorban Husky tenyésztők közt keresgélnék. Ha van törzskönyve és ivaros is, és valóban híres felmenőkkel rendelkezik én csak tenyésztőnek adnám oda, nehogy valami jó fogásos szaporítóhoz kerüljön.


Nem tudom merre laktok, de segíthet az is, ha elviszed egy kiállításra nézőként és beszélgetsz az ott megjelent tenyésztőkkel.


[link] itt keresgélhetsz.


Egyébként melyik országból való? Lehet tudni a kennel nevét, vagy a kutya törzskönyvi nevét?

2018. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mivel drága kutya tkval néhány tenyésztőt hívj fel hát ha valaki meg venné tovább tenyésztésre. Ha a tenyésztő számát nem tudod akitől vetted lehet van neten oldala. Ha egyik se megy facebook, jófogás (amikről tudok) esetleg mer ott szoktam láttni hogy hirdetnek kutyát de nagy pénzre ne számíts belőle szerintem. Néha rápillantok kiváncsiságból (már van kutyám szóval nem tervezek venni) és a felnőtt állatokat vagy ingyen vagy 100 alatt szoktam láttni. Ha szaporításra adod a fejed akkor gondold át hogy a fedezés, a kaja, a doki mind mind plussz anyagi vonzat, tkás áron a kicsiket nem tudod el adni mer te nem állítasz ki tkát (az egy dolog hogy a szülőknek van rossz párosítás esetén ,,rossz,, utódok ebbe az esetben is) szóval kb 60000/kutyus és lehet hogy még a kiadásid se térülnek meg plussz ha nyakadon marad akár egy kis kutya is akkor már 2 kutyanak kereshetsz normális gazdit (akikből szerintem kevesebb van mint a putriba tartós gazdikból)
2018. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
84%

A törzskönyvön rajta van a tenyésztő neve. Keresd fel facebookon és írj neki.

Attól, hogy törzskönyves és draga volt tenyésztő nem fogja megvenni. Ahhoz szűrések és eredmények is kellenek.

2018. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan felmenői vannak, annyira szép kutya és van néhány kölyökkori szűrési eredménye (márpedig Németország van megjelölve kulcsszóként, ha onnan származik, ott tuti csináltattak neki), akkor van rá esély hogy egy tenyésztő megveszi. Nem sok, de van. De ha nem veszik meg, akkor is valószínűleg segítik jó gazdához juttatni.
2018. ápr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
64%

Anyagi gondok???

EGy felnőtt kutya mégis mennyire költséges???

Ha nem beteg, akkor szinte csak a tápot kell megvenni neki. Meg most tavasszal 1x a kullancs elleni szert.

Amúgy mi olyan költséges egy 3 éves kutyában, hogy el kelljen adni???


Vagy esetleg a fentebb említett "cipő esete"??? Hogy szarban vagytok, és "nézzük, miből tudunk gyorsan pénzt csinálni?" Kölcsön nem tudunk kérni, a kocsit nem adjuk el, mert az kell, más nagy érték nincs. Ja, a kutya. Az sokat ér, és nem kell. Adjuk el, lesz lóvé...


Tényleg nem értem.

2018. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Aki irt privatban,hogy erdekelné,hetvégén küldök képet.
2018. ápr. 26. 13:22
 30/32 anonim ***** válasza:

Én tenyésztőt is láttam,hogy rajta maradt 2 kutya és a kutyák nőttek az ár meg ment lejjebb. Végül 8 hónaposan meghirdettet 120 ezer ft-os kutyák, 15 hónapos korukra már csak 30 ezer ft-ért voltak hirdetve.


Ebből kiindulva egy 3 éves kutyát sem nem nagyon fogtok túl sokért eladni.


Jártatok vele kiállításra? akkor még lenne vmennyi értéke akár egy tenyésztőnek is.



Tenyésztő neve pedig rajta van a törzskönyvön. Fel kell keresni. Vhol csak fent van.

2018. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!