Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyámban ma este kullanc...

A kiskutyámban ma este kullancsot találtam, magam vagyok otthon félek kivenni nehogy kárt tegyek. Ha holnap elviszem reggel orvoshoz addig nem lehet semmi baja ugye?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a válaszokat.
2018. ápr. 19. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Fogd a körmeid közé és határozottan húzd ki. Ha van szemöldökcsipeszed, azzal még egyszerűbb kiszedni. Ne várj vele holnapig, csak esélyesebbé teszed a babéziára. Kárt csak a kullancsba tudsz okozni, a kutyában nem.
2018. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Igazából a kutyában is tehet kárt...Ha nem szakszerűen veszi ki a kullancsot, az visszaöklendezheti a kutyusba a béltartalmát, baktériumokkal együtt.

Mi múltkor az egyik cicánkban találtunk kullancsot és elvittük orvoshoz, hogy legalább egyszer láthassam, hogy kell kiszedni, anélkül, hogy nagyobb kárt okoznék, mint hasznot.

Szerintem reggelig kibírja, bár ha nagyon aggódsz, megpróbálhatod kiszedni, de mindenesetre én félnék hozzápiszkálni.

2018. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Sokkal nagyobb kárt teszel ha benne hagyod holnapig!

Ha nem csavargatod, nincs mit "visszaöklendezni".

Húzd ki határozottan és kész!

Egyébként nem ártana sokaknak utána olvasni, hogyan, mennyi idő után fertőzi meg az ebet a fertőzött kullancs, akkor nem irkálnának badarságot, és biztatnák arra az embert, hogy egy esetleges fertőzött kullancsot halogatva távolítson el!!

2018. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

szemoldok csipesszel jo kozel a borhoz megfogod es hatarozottan kirantod. Ha a feje benne marad nem baj. Kullancsok 24 oran belul uritenek. Ha fertozott akkor jo esellyel reggel elviszed addigra uriti a fertozott vert.


Amugy lehet venni tok jo kullancs kiszedoket! Szerintem szerezz be ilyet!! Nagyon pici dogoket is ki lehet veluk szedni.

[link]

2018. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
+1 a szemöldökcsipeszre. Nyúlj le vele jó mélyen, én elsőre úgy éreztem, hogy már nem is a kullancs, hanem a kutya bőre az... megszorítod és kihúzod. Egyetlen mozdulattal ki fog jönni egészben, gond nélkül. Utána trancsírozd szét azonnal, nehogy elmeneküljön. Tudom, lehetetlennek tűnik, de meg tudod oldani. Én is nagy drámakirálynő vagyok, de összeszedtem magam, legyűrtem minden félelmemet, és utólag sima ügynek tűnt. Lenyúl, rászorít, kihúz, tényleg semmi extra. Menni fog neked is.
2018. ápr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Sosem hagyunk kutyában kullancsot!!

Ha abban a percben kapaszkodott fel, ha dugig szívta magát, mindenképp ki kell szedni.

Nekem külön erre a célra van egy sima szemöldökcsipeszem, amivel egy pillanat alatt ki lehet rántani a kis szemetet a bőrből. Ezután öngyújtóval égesd el, hadd sercegjen a mocsok. A kullancs nagyon strapabíró, szívós, ahogy kicsippentetted a kutyából, pusztítsd el.

Nem kell a pánik, nem kell mindenért az orvoshoz szaladni.

2018. ápr. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk is ilyesmink van, amit linkelt vki.

Én amúgy bele szoktam dobni egy pohár vízbe, hagyom megfulladni.

Vagy szétcincálom a dögöt.

Vagy elégetem.

2018. ápr. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Minél előbb ki kell venni. A fejénél próbáld megfogni és kiszedni. Azt a részt ahova a vért szívja nem szabad megnyomni mer vissza öklendezheti és semmivel nem szabad bekenni a kullancsot pl olaj. Ha esetleg a feje a kutyába marad azt lisebb baj mintha az egész kullancs marad ott. Fejbeszakadással jobban ráérsz dokihoz menni. Amúgy lehet direkt kullancs kiszedő csipeszt venni, nem egy nagy összeg ha valahol látsz vegyél.
2018. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Az a lènyeg,hogy a nagy potrohát ne nyomd össze,mert visszaöklendezi a kiszívott vért a kutyába,amiben már bacik/vírusok is lehetnek!


Vagy csipesszel nyúlj a potroha alá,és a pici fejét fogd meg,vagy hurkolj cérnát a potroha alá ugyanúgy.


Jegyezd meg,a kullancs nem menetes,nem kell csavargatni!!


Csak egyenesen,határozottan húzd ki! És utána mindenképpen öld meg a kullancsot,mert vérszívás után szoktak lepetézni!!

2018. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Na valaki megint a lepontozásra élvez. Nem baj,de ne is jusson neki más,csak ez :)
2018. ápr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!