Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hisztek a szivárványhídban?

Hisztek a szivárványhídban?

Figyelt kérdés
Hiszitek, hogy ott vár rátok a kutyusotok?
2018. ápr. 4. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya a mennybe jut.
2018. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok dologban hiszek, de sajnos nekem ez hihetetlen :(
2018. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Én elég racionálisan (egyesek szerint földhöz ragadtan) látom a dolgokat.

Nem jutnak ők sehova. Elmegy, eltemetjük megadjuk neki a tiszteletet, a szívünk mélyén az emlékeit örökre őrizzük. De semmi több. Azzal hogy elpusztul, a tudat megszűnik létezni benne. Őszinte konkrétsággal, tulajdonképpen, semmi más egy halott állati tetemnél. Hús, csontok, szőr, szövetek stb. A föld alatt pedig eloszlik a teste. Felfalják a kukacok és bekerül a természet örök körforgásába. Épp úgy, ahogy az embereknél. (Csak ott ugye a lebomlás máshogy zajlink a sírok és koporsók miatt)


Tehát én nem hiszek az ilyesmikben. Se a pokolban, se a mennyben, se a szivárványhídban. Ezek a dolgok a mi képzeletünkben léteznek. Megnyugtató a tudat hogy a végén mindenkinek jut egy hely, a rosszak elnyerik büntetésüket, a jók és ártatlanok pedig nyugodt körülmények között boldogan léteznek.

2018. ápr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A túlvilágban sem. Mivel a halálom után én már nem létezem, ezért nincs kire várniuk.


A halállal lezárul minden. ÍGy a kutyám sincs sehol, ha meghalt.

2018. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az utóbbiakhoz.
2018. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szivárványhíd? Mármint az északi mitológiából, amin keresztül a valkűrök vitték az elesett harcosok lelkét a Valhallába? Hát, abba nem. (Erről nekem tényleg csak ennyi jut eszembe...még nem hallottam ezt a kifejezést, Mennyország alternatívaként használni, ha arra gondoltál...)

Én kereszténynek vallom magam, tehát hiszek a feltámadásban. Hivatalosan úgy tudom, megoszlanak a vélemények az állatokról és nem egyértelmű, hogy mi lesz velük. De én úgy gondolom, hogy ha valakinek az jelenti a boldogságot, hogy a kedvenc háziállatai ott vannak vele az eljövendő jobb világban, akkor nem hiszem, hogy ezt Isten ne venné figyelembe. (Azért nem írtam egyértelműen Mennyországot, mert itt is vannak felekezetenként kisebb-nagyobb eltérések, hogy haláluk után a jók pontosan hova kerülnek és mikor...)

2018. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Aranyos gondolat, de ehhez túl racionális vagyok.
2018. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!