Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeret a kutyám?

Nem szeret a kutyám?

Figyelt kérdés

Ölelést utálja (bár tudom, hogy ezt sok más kutya is), de ha közel hajolok hozzá, vagy odadugom a fejem, akkor elfordul, elhúzódik, mintha kényelmetlenül érezné magát.


Normális, hogy nem szereti a közelségemet?


De közben meg, ha nem lát akkor kétségbe esik, legszívesebben állandóan velem lenne, csak ha túl közel vagyok a fejéhez, azt nem bírja..


2018. márc. 27. 02:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák általában nem szeretik ezt, amit írsz. Nem szeretik, ha az arcod az arcukhoz tolod, ha közelről a szemükbe nézel, ha meg akarod puszilni az arcát, ha ráfújsz az arcára. Sok ilyen youtube videó van. A rangsorban alul lévők nyalogatják a vezér pofáját, ez viszont szokásuk, lásd "kutyapuszi".
2018. márc. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És akkor ez most mit jelent a rangsorunk szempontjából például?

Az én kutyám még soha nem nyalt meg senkit, csak saját magát szokta. :D

2018. márc. 27. 03:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Az en kutyám is ilyen volt kicsinek, ne aggodj ahogy öregszik annál bújósabb lesz :) tapasztalatból mondom
2018. márc. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
A legtöbb kutya nem szereti a testi közelséget. Különösen a kanok. Ez persze nem kőbe vésett szabály, mert az én kutyám is kan, és le se tudom robbantani az ölemből néha. De nem ez a nagy átlag. A német juhászok és keverékeik például kifejezetten nem bújósak.
2018. márc. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

#4

Ennek semmi köze a kutya fajtájához vagy neméhez. A dominánsabb egyedek viselkednek általában így. Nálunk például az ivartalan szuka a legdominánsabb és hasonló viselkedést tanusít. Azért mert nem nyalja meg az arcod még szeret és ragaszkodik hozzád.


Különben a közel hajolással (a feje fölé hajolsz) egy domináns viselkedést tanusítassz felé. Ezért nem kedveli ezt a mozdulatot és érzi magát láthatóan kellemetlenül.

2018. márc. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb kutya nem szereti ha belemásznak az arcába. 2 kutyám van, az egyik kan és 8 hetes kora óta van velem, most 6 éves. Ő kifejezetten utálja az ölelést de a simi jöhet minden mennyiségben. Ő engem tekint falkavezérnek, az van amit én mondok. A másik 2 éves kistestű szuka, 1 hónapja van velem, korábban kóbor kutya volt. Az első perctől bújik és állandóan az ölemben van. De ő még pont leszarja ha mondok neki valamit, az alap parancsokat már úgyahogy tudja, de séta közben rám sem hederít és ha elengedem a futtatóban, akkor kb mintha köddé válnék neki.
2018. márc. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém sem szereti, ha az arcába mászok. Ő kan. Ettől még szeret :) A párom szuka kutyája viszont imádja, ha puszilgatom. Amúgy mindkettő a fenekemben van folyton.

Téged is szeret a kutyád, csak ezek szerint nem az a puszilkodós fajta :)

2018. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák általában nem ölelkeznek. Egy elég dominánd ivaros kan kutyám van. Vannak olyan napok hogy elhúzódik másnap meg addig löködi a kezem míg átnem ölelem és levakarni se tudom. Nem csak az öleléssel lehet a szeretetet kifejezni és hidd el ha jól bánsz vele szeret téged.
2018. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem dominancia kérdése. Nekem a birkastílusú golden retim is lehajtotta a fejét meg félrehúzta, ha úgy ölelgettem, pedig ő aztán nem domináns. Ha "ember módra" akartam ölelgetni, akkor meg kellett emelni az állát, hogy most ne hajtsd le, ne húzd el a fejed.

Ettől függetlenül imádott és imádta a dögönyözést is.

2018. márc. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Két kutyám van. Az idősebbik 6 éves kan. A fiatalabbik 2 éves szuka. A fiú nehezebben tűri az anyapuszit, de kutyapuszit szívesen ad. Öleléssel nincs rosszban. Szereti. A lány ő kiskora óta a világ legbújósabb kutyája. Hol ő mászik a fejembekutya, hol én az ölébe. Mindig puszi a vége. Ez kutyafüggő. Biztos, hogy szeret téged, csak ő a "magányosabb" típus lehet.
2018. márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!