Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy Westie?

Mennyibe kerül egy Westie?

Figyelt kérdés

Az elején az oltások, fekhely, nyakörv, póráz és minden amire szüksége van, nagyjából mennyibe kerülnének ezek a dolgok? Plusz ugye a kutya ára, láttam már 100.000 és 30-ért is. Mennyi a reális ár?

Illetve havonta mennyibe kerül a kutya tartása?


2018. márc. 9. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne:)
2018. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

A fajtatiszta tenyésztőtől származó kutya ára 100-150 ezer hobbi szinten, amit 30ért láttál az szaporítós fajta jellegű keverék ami mire felnő lehet félig spicc félig bichon és jó eséllyel beteg lehet. Tehát a reális a 100ezer.

A kezdeti költségek kb ugyanekkorára rúgnak, mire minden oltást megkapja, féregtelenítés, ivartalanítás, fekhely, póráz, fésű, rendszeres kozmetika (ez később is fontos), jó minőségű száraz táp, nyakörv, esetleg esőtől védő kiskabát stb. Nagyon hamar ott vagyunk a 100asnál.

2018. márc. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

1oo-2oo ezer


A 3o ezres szaporítós beteg keverék

2018. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Huu erre nem számítottam😱 kb. 150.000 gondoltam.

#2 az oltások árát megtudod mondani?

2018. márc. 9. 18:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oltások ára állatorvostól függően változó. Nekünk mindig alapáron adta az oltásokat, azt hiszem a kölyökoltásokat darabját 2000ért, a veszettség kb 6-8ezer, már nem tudom biztosra. Féreghajtót meg veszettség oltásnál ad egy évre előre, de nem úgy mint sok doki hogy ad egy szemet, hanem ad egy marokkal. Persze ez a legtöbb orvosnál nem így van, ők azért felszámolnak hasznot így akár 6000ft/db oltással is számolhatsz. Az ivartalanítás már megvan 10-20ezerből.
2018. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Én westie-t még tenyésztőtől sem vennék, akár szapis akár törzskönyves drága, összes westiet akit ismerek szám szerint 10. MIndegyik allergiás!!!! Ezek közt van törzskönyves és szapis is,van menhelyről hozott is.


De egyébként kevesebb az esély egy törzskönyvesnél természetesen a betegségekre.


Szaporítónál szinte 100% beteg lesz.


100-200 ezer ft egy fajtatiszta kutya.


Oltások nálunk 5300ft/ oltás volt, tenyésztőnél 2 oltással rendelkeznie kell így már csak 2-3 oltás kell csak.


tálak,fekhely,pórázok nos ezeket egy weboldalon nézd meg,attól függ milyet veszel.


tálból is van 500 ft-os és van 6 ezer ft-os

fekhelyből is ezer féle van.

pórázokból is van 1000ftért és van 8 ezer ft-ért is..

Nagyon változó.


Amikre tuti szükséges lesz:

-2 tál( szerintem a rozsdamentes a legjobb)

-póráz

-nyakörv

-fekhely

-játékok

-jó minőségű junior táp (tenyésztő fog adni kölyökcsomagba tápot amivel ő etet nos vagy ezzel eteted tovább vagy pedig váltasz :) ha váltasz fokozatosan kell és ne rögtön) Élből csirkeszármazéktól mentes és gabonamentes tápot keress. Westiek jó része a csirkés,gabonás tápokra allergiásak.

Vagy még utána nézhetsz a BARF étrendnek.


Kell egy kefe majd hozzá,ha nő a bundája azért nem árt átfésülni.


Ha egészséges egy kutya akkor igazából kaján kívül max a kullancs és bolha elleni védelemre kell költened.

Új játékok, ha elszakadna póráz arra. Ha kutyaoviba mész arra. Illetve kutyakozmetikába is 2-3 havonta minimum el kell vinni wetiek kozmija 4000-5500 ft között van. Ha nyíratod. De ugye trimmelős fajta viszont kevés helyen csinálnak trimmelést és jóval drágább is.

Én személyes véleményem kutyakozmetikusként,hogy egy hobbi kutyát felesleges trimmelni. Főleg ha nem is jó minőségű a szőre.

Persze ha kiállítás tervben van akkor semmiképpen sem szabad megnyírni!

2018. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat!

Nagy álmom volt mindig is, de sosem tudtam, hogy valójában mennyi pénzbe kerül:o

2018. márc. 9. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg Fajtamentok? :)

Olyan 200.000Ft körül van. Vagyis annál a tenyésztőnél, akit én is nézegetek ennyibe kerülnek.

2018. márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
6-os, egyáltalán nem igaz, hogy minden westie allergiás
2018. márc. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ma kérdeztem, 300 ezer ft egy TK-s westi kutyus
2019. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!