Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leejtettem egy kisebb fürt...

Leejtettem egy kisebb fürt szőlőt a kutyám pedig elvitte és megette. Lehet tőle valami baja?

Figyelt kérdés
4 hónapos shi tzu

2018. febr. 23. 01:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%

de, van kutyám... :)

de mégis, ha valami olyasmit vesz a szájába, ami nem oda való képes vagyok utána menni és kivenni a szájából...


azért egy egész fürt szőlőt kétlem, hogy bármelyik kutya pár másodperc alatt befalna, főképp nem egy shih-tzu... :) hiába, nem lehet mindenki felelős gazdi...

de nyilván az is csak kreativitás kérdése, hogy valaki kiszedje a kutyát az ágy alól, tudom, nem születik mindenki életképesnek

2018. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%
Úristen emberek, semmi baja nem lesz attól, hogy megeszik pár magvas gyümölcsöt. A mi kutyánk előszeretettel zabálja a cseresznyét, meggyet is a fáról lehullva és köszöni szép, kutya baja! Nehogy már egy fürt szőlőt idegméregnek kiáltsunk ki.
2018. febr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

[link]


felelős kutyatartó vigyáz a kutyájára...

2018. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
A linkelt cikk is burkoltan utal arra, hogy csak extrém mennyiség esetén lesz baja a kutyának. Egyébként te magad is számtalan káros anyagot megeszel, sőt még fizetsz is értük a boltban.
2018. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%
Egyáltalán nem igaz, hogy extrém mennyiség kell. Itt van pl egy cikk [link] , ahol az egyik említett forrásban egy 8 kilós tacskónál 4-5 szem szőlő okozott veseleállást. Ahogy mondtam: nem tudják, pontosan mi okozza, ezért nem tudják azt sem, hogy miért nem okoz minden esetben mérgezést akár nagyobb mennyiség se, de pont ezért jobb teljesen elkerülni a szőlő fogyasztását, mert sok dokumentált mérgezési eset van.
2018. febr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

felesleges energiát fecsérelni ezekbe a "gazdikba", vannak olyan emberek, akik sosem fogják megérteni ezeket a dolgokat ,mert nem is akarják...

ha az ő kutyájuk éppen nem pusztult bele ebbe, akkor biztos humbug az egész

felelős állattartás Magyarországon? ugyan már...

2018. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom te soha semmit nem adsz a kutyádnak a bolti kutyatápon kívül. Ha meg adsz neki, akkor miért pontozod le a másikat, neked szabad, de másoknak nem? Az ilyen fotelügynökökkel az a baj, hogy nyomatják ezerrel a hivatalos álláspontot, miközben ők maguk sem tartják be azt 100%-osan, mégis úgy állítják be magukat, mintha ők lennének az atyaúristen.


Igen, van néhány dokumentált eset, de semmi konkrétumot nem tudunk róluk, csak egy cikknyi bulvárszöveget. Ki tudja milyen volt annak a kutyának az immunrendszere, mert orvosi dokumentációt nem tettek közzé róla. Én csak azt tudom mondani, amit a való életben tapasztalok: A környezetemben mindenki kutyája evett /időnként eszik is/ már magvas gyümölcsöt, mégsem volt semmi bajuk.


Ha a kérdező kutyájának tényleg komoly baja lett a fürt szőlőtől, akkor itt megesküszöm, hogy soha többé nem fogok "okoskodni" ezügyben!

2018. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
persze, mert aki figyel a kutya egészségére az már csak táppal tömheti... :D mondj még ilyen jó kis feltételezéseket, olyan szórakoztatóak
2018. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Milyen bulvárszöveg? Egy tudományos publikációt linkeltem. Elérhető több is, csak keresni kell. Volt egy másik, ahol ugyan nagyobb mennyiségektől, ds nagyobb testtömegű kutyák haltak meg, tíz esetet dokumentáltak. Például: labrador retriever, négyszázvalahány gramm szőlő, ez egy jó közepes fürt, veseleállás, egy hétig próbálták megmenteni, de nem sikerült. A brit állatorvosok valami 8 százaléka mondta azt, hogy már volt szőlőmérgezéses esete. Szőlőről van szó egyébként, nem "magvas gyümölcsökről", a cseresznye, meggy, alma, körte stb nem gáz, a kutyák nemigen rágják szét a magokat, úgyhogy kijönnek belőlük egyben, így pedig nem okoznak mérgezést. A szőlővel is valami egész más probléma van egyes esetekben.


A kérdező kutyájáról vagy a tiedről vagy az enyémről talán tudod, milyen az immunrendszere vagy akármije? A homlokára van írva? Igen, lehet, hogy ezeknek a kutyáknak volt valami sajátos érzékenységük, de mivel senki nem ismeri a mérgezés okát, ezért azt se tudja megmondani senki, melyik kutyának lehet adni szőlőt és melyiknek nem. De mivel mindenfelé és változatos méretű/korú/fajtájú kutyáknál dokumentáltak ilyesmit, ezért ennél amúgy sokkal valószínűbb, hogy inkább a szőlőkkel volt valami, fajta/termőhely -> valami gomba mondjuk, ami valami toxint termel, amire a kutyák vagy egyes kutyák érzékenyek. De ez csak spekuláció és semmit nem ér, hiába kicsi az esély a problémával való találkozásra, akkor is az egyetlen logikus lépés az, ha az ember egyszerűen nem ad szőlőt a kutyának. Én ezért nem adok. Régen adtam, de ma már nem. Ha bizonyos szőlőkkel van csak probléma, akkor nem tudhatom, mikor lesz nekem is, ennyi. Van még egy rakás gyümölcs meg zöldség, amit dobálhatok neki, nem hal bele, ha szőlőt nem kap.

2018. febr. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!