Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbolondulok a szőrtől és...

Megbolondulok a szőrtől és portól már. Egy kis ötletelés?

Figyelt kérdés

A problémáim a következők. Van három kinti benti kutyám és ugye egész évben vedlenek. A fekhelyük tulajdonképpen por és szőrfogó amiből már nagyon elegem van. Ráadásul az egyik kutya mániája, hogy a takarót, plédet összefogja, hogy legyen egy kis csücsök és azt rágcsálja. Nem szedi szét, de többé kevésbé a sok kis fog nyom ott marad és amikor a csücsök ki van terítve úgy néz ki, mintha sörétessel átlőtték volna. Vagy éppen a csücsök legislegvégét kiharapja ami kiterítve megint csak ugye nagyobb lyuk és itt ott is vannak szétszórva ilyen lyukak plusz a sörétes rész. A másik kutya mániája, hogy lefekvés előtt jól megdagasztja a helyét és a takarónak mindegy de a párnákat (rendes kutya párna, szóval viszonylag vastag is az anyaga) ezzel módszeresen kinyírja, mert a belső részt kiszaggatja de van amikor a külső huzatot is sikerül. Nem akarnak ők rosszat de mégis rombolják a helyüket. Plusz a párnáknál ugye a por átmegy a szöveten és a belső szivacs, töltelék darabok porosak lesznek amiket nem is bírok takarítani,így hiába mosom a huzatot hetente, belülről a szivacsról kifelé jön a por, róluk befelé és a huzat egy héten belül már igen láthatóan mocskos. Ők is piszkosak lesznek a huzattól, mert rájuk ragad a por illetve a levedlett szőr egy része is amit szétszórnak máshol a lakásban akaratlanul. Furminátort használok, ami sokat kiszed belőlük, de marad is bőven, szóval igazi haszna nincs. Decemberben voltak fürdetve de már megint ott tartunk, hogy ha simogatom őket akkor a kezemen látszik a piszok és nagyon nem szeretném őket havi vagy 2 havi rendszerességgel fürdetni mert az a bőrüknek sem tenne jót.

Milyen fekhely lenne nekik jó szerintetek?

Gondoltam arra is, hogy esetleg használtan venni bőrkanapét, mert azt minden nap leporszívózom és gyorsan áttörlöm bőrápolóval akkor tisztán lehetne tartani. Nem gyűlne a por és szőr, hátha ők is tisztábbak lennének. Persze megvan az esély, hogy megkarcolják a bőrt is, főleg aki dagaszt de lehet, hogy még mindig jobban néz ki egy karcos kanapé mint ez a csöves szálló ami van. Nem tudom mi legyen, az is lehet, hogy hülyén mutatna két kanapé a nappaliban. Ti hogy oldjátok meg ezt a fekhely témát?


2018. febr. 15. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Jó ötlet a kanapé, inkább mutasson hülyén, mint a mostani helyzet.

Vannak ilyen műbőr kutyafekhelyek is:


[link]

2018. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez bevált, néha lehet itthon is kapni, de nem nagy was ist das ebayről rendelni sem.

[link]

2018. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy nagyobb méretű lábtörlőt szoktam venni ( puhább fajtát), vagy ha szerzek valahonnan kidobásra ítélt szőnyeget akkor azt vágom fel neki megfelelő méretűre, azt mosni se szoktam, ha nagyon elhasználódott átcserélem.

Télen elég hideg van a nappaliban,mert ott nem fűtünk, így a szőnyegére kapott egy plusz réteget, egy nem használt vékony thermo takarót vágtam ketté, az van még leterítve neki. Mivel 1 takaróból lett 2 darab, mindig van váltás, ha épp kimosom a másikat.

Persze ezeket is kell porszívózni, meg így is marad benne szőr, por, de lényegesen kevesebb, mintha vastag fekhelyet használna.

Napközben meg úgyis ott van ahol mi, így ezen csak éjjel alszik.

2018. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem értem a problémádat!

Két kutyám van egy közepes és egy nagy, mindkettő bundás fajta, de nem esz meg minket a szőr és a kosz.

Egyiknek ilyen a fekhelye:

[link]

Benne egy pléd huzatba húzva, kockába hajtogatva, a huzatot hetente, a plédet 2-3 hetente kimosom.

A másiknak meg ilyen a fekhelye:

[link]

szintén a huzatos pléd szisztémával, semmi szivacs.


Amikor már melegszik az idő tavasszal, akkor a kutyák kozmetikus által le vannak nyírva 2-3 mm-esre, fürdetve, rá egy hétre megkapják a Foresto nyakörvet, ami 8 hónapig érvényes.

Gyakorlatilag nincs gond a szőrrel, mert ami kinő nekik télire, az nem hullik, tavasszal meg minden kezdődik elölről.

2018. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan fekhelyet használok, amit az utolsó válaszoló másodiknak belinkelt, nekem egy egyszerű szövetben faforgács van. A kutya 90% bunda, mégis inkább a két macskám vedlése okoz "gondot" - de hát felsöprök, porszívózom és kész.
2018. febr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a 4-es írja!

Ha olyan a kutyák szőrzete, hogy nyírható akkor nyírasd, mert különben a szőrcsere nagyrészt a lakásodban zajlik, egész évben. Ha meg nem bundás, akkor nem dráma a takarítás egy jó porszívó segítségével.

2018. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én plédet használok benti fekhelynek, amit mosógépben rendszeresen mosok.
2018. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát úgy látom elég sokan plédeztek, nem tudom nálatok miért nincs akkor ugyanaz mint nálunk.

Nem a takarítás a dráma, hanem az, hogy hiába csilli-villi minden ha pár óra múlva már így néz ki a járólap... [link]

Ha délután takarítok akkor reggelre már ilyen vagy rosszabb és ha éppen beesne valaki hát azt gondolná, hogy hetek óta nem takarítottam. Ha reggel takarítok akkor délutánra már ez van. Egyébként rövid szőrűek, nem nyírhatóak és az év összes napján vedlik valamelyik. Ha valamelyikből nem sok szőr jön éppen akkor dől a másik kettőből, aztán cserélnek.

Az az ágy amit az első linkelt az tetszik, de minimum kettő kellene de az is lehet, hogy három és az viszont már sok helyet foglal, többet mint egy kanapé pl. Még mindig nem értem, hogy tényleg máshol miért jobb a helyzet, mert az tény, hogy a kutyaágyak 80%-a is mind szövet és általában azt veszik az emberek vagy ugye az üres kosarat amibe plédet tesznek.

2018. febr. 16. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden szőrtípus más. Egy kozmetikus tudná jobban megmondani, de a sima vizes fürdés szerintem nem szárít annyira és segíthet. Ezen kívül az étkezés is számít, sokaknak a BARF csökkentette a szőrhullást.
2018. febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!