Tejlázra gyanakszunk. Ha az, akkor hogyan kell kezelni és ha nem, hát mi lehet a baja? Sürgős az ügy!
A kutyánk 4 éves Labrador szuka. Kb. ez lett volna az ötödik szülése.4 kölyök jött a világra, de elpusztultak. Az anya nagyon kedvetlen, az emlői kicsit dúzzadtak, az orra száraz.
A környékünkön nincs normális állatorvos ahova elvihetnénk. Sürgős az ügy!
4 éves szukának az 5. ellése.....állatorvos nélkül
no comment...
vigyétek orvoshoz.lehet még benne kölyök, ha a kölykök már a méhben elhaltak (plherpeszfertőzés miatt) akkor maradhatott a szukában méhlepény, vérezhet befelé, repedhetett a méhe.... és még ezer dolog.
Ülj kocsiba és vidd akutyád egy jólfelszerelt klinikára.
És mindjárt ivartalaníttasd is.
Ez a tejláz, ha erre gyanakszotok:
A szoptatás idején a szukán kalciumhiányból következően úgynevezett tejláz léphet fel. Az alacsony vércukorszint, egyes ásványi anyagok hiánya, hormonzavarok, valamint a vemhesség idején adott túl nagy adag kalcium ugyancsak ennek a laktációs tetániának vagy bénulásnak a fellépéséhez vezethetnek.
A betegség tünetei félreismerhetetlenek: a szuka először erősen és sokáig liheg; nyugtalan lesz és gyakran felüvölt. Ezt követik az izomgörcsök egyre fokozódó hevességgel; a szuka összeesik, és súlyos esetben el is pusztulhat.
Ha a laktációs tetánia fellép, akkor ez rendszerint a szoptatási idő második vagy harmadik hetében következik be, amikor a kölykök a maximális tejmennyiséget igénylik. Kétséges esetben vagy a kezdeti tünetek észlelésekor minden esetben hívjuk fel az állatorvost és kérjünk tőle tanácsot. Ha azonban már izomgörcsök is fellépnek, akkor haladéktalanul egy kalciumot és glükózt tartalmazó oldatot kell injekció formájában az állat szervezetébe juttatni.
A tejmirigy gyulladása a szoptatási időszakban nagyon nagy veszélyt jelent a kölykökre és az anyjukra egyaránt. Az anyatej a gyulladás következtében baktériumokkal fertőződik, és ez a kölykökre káros. A megduzzadt emlőben fellépő fájdalom pedig arra bírhatja az anyát, hogy ne engedje kölykeit szopni.
Az emlőgyulladás súlyos esetekben vérmérgezéshez, nagyon magas lázhoz, hányáshoz és végül a szuka pusztulásához vezethet. Ezért vegyük a fáradságot minden nap, hogy a szuka tejmirigyét megtapogassuk, legfőképpen az utolsó emlőpárt, amelyet a kölykök ritkábban szívnak ki. Ilyenkor azt ellenőrizzük, hogy nincsenek-e bennük csomók vagy keményedések. Az emlőgyulladás, ha egyáltalán az, általában a második hét végén vagy a szoptatás harmadik hetének elején lép föl.
Az állatorvos valószínűleg azt fogja tanácsolni, hogy a gyulladt részeket megfelelő kenőccsel dörzsöljük be, a kölyköket pedig ritkábban hagyjuk szopni, és ezzel csökkentsük a tejtermelést, ami azzal az előnnyel is jár, hogy a kölykök kevesebb baktériumot vesznek magukhoz a tej révén. Ilyen esetben természetesen a kölyköket koruktól függően kölyöktejjel vagy cumisüvegből kölyköknek való tejkészítménnyel, esetleg híg péppel kell táplálnunk.
Emlőgyulladás ritkább esetben a kölykök elválasztása után is felléphet; ezért a szoptatás vége után is tanácsos időnként egy ideig ellenőrizni, és ha valahol keményedést vagy forróbb részt találunk, azt azonnal dörzsöljük be alaposan az állatorvos által felírt vagy ajánlott kenőccsel.
4 évesen 5 alom ...
rohadjon meg az összes szaporitó
Szerintem kamu az a rész, hogy hány éves kutya hányadik ellése. Így jöttek sorban a kérdések: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__901077-a-kuty..
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__904134-ha-meg..
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__896495-milyen..
és most ez... Valamiért az az érzésem, hogy nincs négy különböző ember, akinek a kutyája a napokban a szül, és idejár kérdezősködni...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!