Kockázatos szerintetek ez a beavatkozás?
Jóval több előnye van mint hátránya és kockázata. Ritka a komplikáció, manapság teljesen rutinműtétnek számít. A legfontosabb érv mellette hogy megelőzi a felesleges szaporulatot és az ivarszervi megbetegedéseket, főleg a rákos elváltozásokat. Nem lesz álvemhes a kutya aminek szinte biztos velejárója a gennyes méhgyulladás ami az egyik legsúlyosabb ilyen betegségek egyike. Nem vérzik és nem járnak a kanok rá, nem okoz kellemetlenséget.
Egyedüli ellenérv az altatás kockázata, de ezt minimálisra lehet csökkenteni egy teljes vizsgálattal előtte, ha minden érték rendben van szinte kockázatmentes. Esetleg még olyan hátránya van (én sajnos beleestem egy ilyenbe) hogy a kutya ivartalanítás után is tüzel, bár nem fogamzóképes. Azt mondta a doki hogy valószínűleg az előző orvos (nem a mostani dokihoz jártam akkor még, részben ezért is váltottam) nem vette ki tökéletesen a petefészkét és bent maradt egy kis darab, az miatt van az olykori tüzelés. De egy valamirevaló odafigyelő állatorvos nem követ el általában ilyen hibát.
Már leírták előttem, hogy miért kellene minél hamarabb átesnie a kutyának ezen a műtéten.
Egy barátom nem akarta ivartalaníttatni a szuka kutyáját, mert sajnálta. Szegény kutya többször is álvemhes volt, majd áttétes emlődaganatban pusztult el. Sjnos ez nem egyedi eset. Az állatorvosok nem véletlenül hívják fel a kutyatulajdonosok figyelmét az ivartalanítás fontosságára.
Az én kutyám fél évesen esett át a műtéten. Az altatásból felébredve sírt, mert még szédelgett és meg volt ijedve. Estére viszont már úgy futkározott, hogy attól féltünk, felszakad a sebe. Nem szakadt fel, azóta boldog, felnőtt kutya. Nem kell attól tartanunk, hogy besurran hozzá egy fiú és lesz egy csomó kiskutya és reméljük egészséges lesz továbbra is.
Az altatásnak van némi kockázata, de ez embereknél is így van. Viszont, egy fiatal és egészséges kutyánál ez minimális.
Szukáknál nagyobb műtét, mint kanoknál, de mára már rutin beavatkozás. Pár nap után már úgy kell visszafogni a szukákat is, hogy legalább varratszedésig legyenek kicsit nyugodtabban :)
Sokkal több veszélyes kockázata van annak, ha ivaros marad: pl. álvemhesség, gennyes méhgyulladás - ez utóbbi életveszélyes, azonnali műtétet igényel. Ivarszervi daganatok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!