Mindenki azt mondja, hogy a kutyák képesek sírni, de tudomásom szerint csak az ember és az elefánt az a kettő emlősállat, ami képes szomorúság miatt könnyezni. Akkor most mi is az igazság?
Figyelt kérdés
2017. okt. 14. 11:55
1/10 anonim válasza:
És erre olyan rovatban válaszoljunk, ahol elküldenek délre, ha pl. haragszom azért, ha valaki azt írja az állatára, hogy meghalt?
Érzelmei vannak az állatoknak is, de ezek természetesen nem hasonlíthatóak az emberéhez. A szomorúság sem olyan, mint az ember bánata. Asszociációs képességük pl. nincs.
Ha minden nap megeteted a kutyád, majd megbetegedsz, meghalsz, szomorú lesz. Olvasni kutyákról, amik (és nem akik) évekig „bánkódnak”. De nem azért mert szegény gazdi meghalt, hanem azért mert eltűnt a megszokott rutin. A falkavezér hiányzik. Akkor is, ha nem éhezik, mert kap enni mástól.
Volt több kutyám is, de egyiket sem láttam könnyezni bánatában. Etológusoktól sem olvasok érzelmi alapú sírásról.
2/10 anonim válasza:
Jézusom. Hogy képes még a mai világban is azt hinni némely ember, hogy az emberen kívül vannak érzelmei, gondolatai az állatoknak is?
3/10 anonim válasza:
Úgy kedves utolsó, hogy nem olyan primitívek, mint pl. te. Sokáig az is tudományos tény volt, hogy pl. az újszülöttet nyugodtan meg lehet műteni, mert nem érez közbe fájdalmat.
4/10 anonim válasza:
A kutyák is éreznek szomorúságot, csak ők ezt nem sírással fejezik ki.
5/10 anonim válasza:
Így legyen lottó ötösöm! Ebbe a rovatba értelmes dolgot írni nem szabad. Már rájöttem. De attól még az állatoknak nem lesznek emberi tulajdonságai. Azok nem pontoznak le tudatlanságból.
6/10 anonim válasza:
Te nem írtál értelmes dolgot, csak csupa sztereópiát. Már az is eleve téged minősít, hogy téged zavart, beszóltál érte, ha valaki számára a kutyája nem megdöglött, hanem meghalt. Ez pedig már mindennek a teteje, hogy szerinted kizárólag emberi tulajdonság az érzelem és gondolkodás. No comment komolyan mondom xD Minek írsz akkor ebbe a kategóriába, ahol nem a magad fajta van többségben ? Tudod, valaki nem elavult tudományos nézeteket vall, hanem saját maga tapasztalta dolgokban hisz. Mint mondtam, sokáig az is tudományos TÉNY volt, hogy pl. az újszülött nem érez fájdalmat vagy pl. lapos a Föld. A magad fajták természetesen mind elhitték. Sajnos falun ismerek olyan embert is, aki szerint egy állatnak nem fáj, ha belerúgnak egyet, ezért nyugodtan szekálhatják a macskát az unokái. Aki állatokkal és én nem úgy, hogy napi max kétszer eléb.sz valami moslékot vagy tápot, az igenis tudja mi az igazság. Abszurd még a gondolata is, hogy kizárólag emberi tulajdonság pl. az öröm, bánat, együttérzés. Atya Úristen milyen emberek vannak még mindig ...
7/10 anonim válasza:
Gyerekek tanuljatok már meg olvasni ,a kérdező azt írja KÖNNYEZNI, persze hogy vannak érzelmei a kutyának, úgy érti a kutya tud-e fizikailag könnyekkel sírni mint az ember.
8/10 Platypus válasza:
Speciel ha nekem valaki azt mondja, hogy sír a kutyám, akkor nyüszítő állatra gondolok és nem könnyezőre. Szerintem az a mindenki is így van ezzel, és nem azt állítják tömegek, hogy könnyeket hullajtanak a kutyák.
9/10 anonim válasza:
#2,#5 A helyzet pontosan az, hogy az etológia mára meghaladta azt az álláspontot, hogy az állatok érzelmek-gondolatok nélküli ösztön-gépek.
10/10 anonim válasza:
A tudomány mai álláspontja szerint az állatoknak vannak érzelmeik. Természetesen a kutyák ettől nem könnyeznek, náluk a nyüszítés a sírás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!