Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszolják a kutyámat?

Leszolják a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy 6 és fél hónapos amerikai pitbull terrierem, marmagassága 53 cm,súlya 23 kg. A napokban egy ember megjegyezte, hogy a korához képest nagyon pici (alacsony) . Mikor meg megkérdezte, hogy hány kg, még rendesen ki volt akadva rajta, hogy csak 23 kg mert, hogy az szerinte nagyon nagyon kevés. És közölte velem, h szóval nem csak kistermetű de még kórosan sovány is. Persze míg a súlyát nem kérdezte addig nem soványozta le . Aztán közölte velem, hogy a kutyám a pitbullok szégyene már csak azért is, mert mivel már 6 és fél hónapos sem magasságra sem súlyra esélye sincs nőni, illetve hízni, mert már ennyi idősen elérte a végleges magasságát és a súlyát. Persze én nem hagytam, hogy tovább sértegesse a kutyám és még aránylag illedelmesen elmagyaráztam , hogy inkabb foglalkozzon a saját kutyájával. Ti mit gondoltok tényleg olyan kicsi és sovány lenne?És már tényleg elérte a felnőttkori magasságát és súlyát?

2017. szept. 18. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nezd meg a standardot es kerdezd meg a tenyesztodet, hogy szerinte megfelelnek ezek a meretek.
2017. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos kutya még nőni fog.

Egyébként meg semmi köze hozzá, hogy mekkora a kutyád.

Másrészt, ha nem törzskönyvezett, igazolt származású (az FCI ugyan nem ismeri el, de más szervezetek igen, amelyiknél törzskönyveztetve van, annak a standardját kell figyelembe venned), akkor csak bull típusú keverék. Innentől pedig akármekkora is lehet.

2017. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1 éves koráig nő . Olvasd el a standardot és meglátod hogy bőven bele fog férni a kutyád. Az hogy idehaza a bandog meg egyéb mixeket is pitnek adják el az megint más kérdés.Azokhoz képest persze hogy kisebb.
2017. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Mondtad volna neki, hogy nézd meg alul, ha látod ott azt a nagyot, azt bekaphatod neki. :D
2017. szept. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok kutyaszakértő, de szerintem teljesen rendben van. Ez a fajta, közepes termetű, és inkább izmosnak mondható, jó kiállású kutya. Ha ennyire zavarnak a mondottak, a tenyésztőnek, akitől vetted, megmutathatod a kutyát, mondja el a véleményét. Az ő véleménye szerintem fontosabb, mint egy utcán magyarázkodó valakié. Vagy állatorvos véleményét is kikérheted.
2017. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Aszem ezek a kutyák 30-40kg körül vannak (de inkább neten olvas utána hogy pontosan mekkora egy kifejlett kutya) szóval ahoz teljesen jó. Az ilyen emberrel meg ne foglalkozz, ha láttod hogy a kutyád egészséges akkor nem kell megijedni. Ha bizonytalan vagy, vékonynak látod vidd el dokihoz. Ezeket én is megkaptam hogy sovány a kutya meg milyen pici (de egy kölyök kutya persze hogy kisebb), most még növésben van de a kifejlett példányokkal vetekszik a magasága éa most azért kapom az oltást hogy hova nől ez még? Nem elég hogy már 40kg? Hát nem nem elég mert 50-55kilonak kell lennie felnőtten. Semmi baja a kutyádnak, de azt az illetőt aki beszólt megkéne nézetni egy orvossal vagy illem tanárral.
2017. szept. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazi pitbull (kötve hiszem), akkor már most akkora kb. mint felnőtten kellene lennie.


A standard szerint a kanok 45-53cm mar és 15-27kg között vannak.


A "hozzáértő úr" ennyire volt hozzáértő.


• Desirable weight for a mature male is 45 – 65 and for a mature female is 35 – 55 pounds.

• Height is a general and approximate guideline only:

• Males 18” to 21” at the withers.

• Females 17” to 20” at the withers.

2017. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"mivel már 6 és fél hónapos sem magasságra sem súlyra esélye sincs nőni, illetve hízni, mert már ennyi idősen elérte a végleges magasságát és a súlyát."

Ez is marhaság így.

2017. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!