Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes kölyök kutya harapás...

10 hetes kölyök kutya harapás okozhat-e veszettséget?

Figyelt kérdés
Vásároltak tőlem egy kutyust teljesen legálisan ( szerződéssel, számlával stb. ) elég problémás volt a vevő már a helyszínen is...Másnap este hívott, hogy a 16 éves gyerkőcre rátámadott a 10 hetes bichon havanese elvitték dokihoz begennyesedett a harapás stb. Természetesen pénzt szeretett volna vissza a kutyusért. Viszont a napokba megint hívott, hogy karanténba van a kutyus és h a tesói vagy a szülei voltak-e veszettek?! A kérdésem a következő. Egy ilyen harapásos ügy hogyan szokott lezajlani, gondolok itt arra h esetleg a kutyus szüleinek a papírját bekérik vagy stb..miért rakták a kutyát karanténba?! Mivel 10 hetes 2 oltással rendelkezett, veszettségivel ugye nem..
2017. aug. 10. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak pénzt akar lehúzni rólad a tag. Nem hiszem hogy egy tíz hetes kutya akár törzskönyves akár szapis bárkire is rátámadna, valószínűleg csak játszott és a tűhegyes kis fogai felsértették a gyereket. A te kutyáidhoz meg nem valószínű hogy bármi közük is lenne se az orvosoknak se a vevődnek, úgyhogy ne hagyd magad. Azért rakták a kölyköt karanténba mert elvileg ugye nincs beoltva veszettség ellen, ami egyébként nonszensz mert már hogy lenne 10 hetesen??? Elég érdekes logikájuk van, én ilyen embernek nem is adtam volna kutyát akik így kezelik.


Az az igazság hogy olyan alacsony a veszettség előfordulásának az esélye a magas vakcinázottság miatt, hogy leírni se tudnám milyen kicsi az esélye hogy veszett legyen.

2017. aug. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a legtisztább, ha visszaadod a pénzt és visszakéred a kutyát. Még mielőtt a gazdák kárt tesznek benne. Addig pedig kérd el a felügyeletet végző állatorvos nevét (ha van ilyen) és beszélj vele.
2017. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen teljes mértékben a pénzről szólt az egész. Így utólag már tudom, hogy nem kellett volna odaadni de annyira akarta a kislány es a kutyus is barátkozott, azt gondoltam hogy egy édesanyának a lánya boldogsága fontos éppen ezért is vitték el, nem azért hogy másnap reklamáljanak. Nagyon sajnálom a kutyust, hogy ilyen helyre került de hiába mondtam h hozzák vissza nem hozták. Csak szerettem volna tudni mire számítsak ilyenkor jönnek e ellenőrizni esetleg a szülőktől vesznek e vért vagy az oltási könyvet megnézik vagy vmi... Köszönöm a választ így azért nyugodtabb vagyok h mindenképpen karanténba rakták volna a kicsit és nem azért van ott mert baj van!
2017. aug. 10. 22:48
 4/11 anonim ***** válasza:
A szerződésben benne kellene legyen hogy ha úgy itéled hogy nincs náluk jó helyen akkor nemes egyszerűséggel vissza veheted.
2017. aug. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiába van a szülőknek oltása, az nem megy át a kölyökbe.

Aki 10 hetes kutyát karanténba rak, az nem állatorvos.

"a tesói vagy a szülei voltak-e veszettek?!"

Ilyet normális ember hogy kérdezhet?Ennyire sötét embereknek hogyan adhattál kiskutyát?

Pár kérdéssel olyan könnyen fel lehet mérni egy vevő kutyatartási ismereteit, elképzeléseit.

2017. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp visszavenném tőlük a kiskutyát, mert nem gondolkodnak normálisan, ilyen helyre nem adnám oda.De lehet az egész sztorit kitalálták, hogy pénzt csikarjanak ki még tőled!Nem tudod véletlen, melyik dokihoz vitték a fiút, vagy melyik állatorvos foglalkozik a dologgal? Én ezt megtudnám valahogy, és felkeresném, vele beszélnék.
2017. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ez a sztori igaz, akkor hozd vissza a kutyát a vevőtől, már oda sem kellett volna adnod, ha láttad hogy problémás.

Rutinszerűen, oltatlan kutyát 2 hét megfigyelés alá helyezik (karantén) harapás után. Ez a törvény.

2017. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Miért kell kutyát adni problémás vevőnek??? Mert a gyerek akarta? Így keletkeznek a gazdátlan kutyák.
2017. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
16 éves gyerekről beszélünk tehát nem kicsi gyereknek adtam. Szépen bánt vele, értelmes kérdéseket tettek fel, toppon voltak a fajta jellegét illetően. Csak a kutyáért nem akartak pénzt adni. Sajnos nem mondják meg az állatorvos nevét igazából szerintem itt a hatóságot akarták mindenképpen bevonni,csak mivel rendelkezünk hatóságival szerintem visszanyalt a fagyi. Nem gondolták ők végig, hogy majd karantén meg stb. Nagyon sajnálom a kutyust, nyilván felfogom ajánlani hogy visszavásárolom csak még is jó lenne erre valami alternatív megoldás amiből azért ők is tanulnak. Az elhangzott telefonbeszélgetések alapján nem mi voltunk az elsők akikkel ezt eljátszották.
2017. aug. 11. 22:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Már az is gázos hogy nem akarnak a kutyáért pénzt adni. Mármint nem a pénzszerzés miatt, hanem hogy még ennyit se számít nekik a kutya hogy költsenek rá. Akkor miből akarják az állatorvost fizetni meg a többit? Nagyon gázosak, de az ilyen emberekből lehet tanulni hogy óvatosan válogassunk a gazdijelöltek közül. Kíváncsi vagyok hogy mi lesz a vége ennek.
2017. aug. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!