Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy sétáltassam pórázon a...

Hogy sétáltassam pórázon a kutyámat?

Figyelt kérdés

Ha ráteszem rögtön a szájába veszi, rángatja és húzza. Lent az utcán addig ugrál tekergőzik és dobálja magát amíg ki nem bújuk a nyakörvből. Hogy szoktassam le ezekről?

Golden retriver, 9 hetes


2017. júl. 18. 08:10
 1/6 anonim válasza:

Érdemes kutyakiképzésre vinni. Hozzá kell szoknia a pórázhoz és a nyakörvhez.

Amúgy is, egy 9 hetes kutyát nem kéne még rögtön az utcán sétáltatni.

2017. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szoktasd lassan először csak a nyakörvhöz. Nem kell sietni, addig nem is vidd az utcára, ha nem muszáj még meg nem kapja az oltásait.

Tedd fel rá a nyakörvet, utána dicsérd meg. Vedd le.

Tedd fel rá a nyakörvet, utána dicsérd meg, várj egy percet. Vedd le.

Tedd fel rá a nyakörvet, utána dicsérd meg, várj 10 percet. Vedd le.

Utána mehet már hosszabb időre is fel rá. Mindig olyan szoros legyen a nyakörv, hogy két ujjad beleférjen. Ez azért kell, mert ha nagyobb akkor fennakad dolgokon, vagy lejön a kutyáról, ha viszont kisebb akkor viszont fullad.

Utána ugyan így fokozatosan szoktasd a pórázhoz is, de először csak tedd rá a kutyára, had húsza maga után, érezze van valami mögötte. DE ezt csak FELÜGYELETTEL.

2017. júl. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a kiskutyámat úgy tanítottam meg hogy én vagyok a falka ha azt mondom nem szabad akkor abba hagyja elöszőr fogadjon szót neked.A kutyámat is zavarta a nyakán lévő póráz így hámot vettem neki ott egyáltalán nem zavarja.Itthon megtanítottam ha megállok leül ha elindulok jön elöszőr tanitsd meg otthon aztán vidd utcára.De még fiatal hozzá.
2017. júl. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két kutyám van, amikor ráraktam x nyakörvet, pórázt és ő elkezdte bekapni, ellenkezni addig kellemetlenkedtem neki(kifejeztem nemvtetszésem) amíg fel nem adta. 5 perc alatt meg volt.

Kelemetlenkedés: sorendben abrendbontás mértékétől fügően: határozott tiltó szó, rámozdulás, ujjal megbökés.

Ezeket az adot helyzetben nem kimozdulva onnan alkalmazni amíg a kutya fel nem adja, rád nem figyel.

Emelett az étkezésnek is vannak szabályai, területhatároknak stb.

Kérj gyakotlati segítséget tapasztalt kutyásoktól.

2017. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Még ne sétáltasd . Törékeny lábai vannak. Később majd olyan 3_4 év múlva kutyasuliba viheted és megtanulsz mindem fontosat meg aa kutyus is.
2017. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már megszokta a nyakörvet. De azt nem csinálhatom hogy nem viszem le, panelban lakunk.
2017. júl. 19. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!