Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Frontline cseppet használtam...

Frontline cseppet használtam kiskutyámnál, mégis van bolha. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2 hete kapta a kiskutyám (bichon havanaise) a Frontline cseppet, úgy ahogy elő van írva, mégsem tűnt el a bolha...Ennek mi lehet az oka? Tudna ebben segíteni vki? Mit tegyek állítólag ez a leg hatásosabb (Advantixet is próbáltam ekkor nem volt) lehetséges 2 héten belül adni neki Frontlinra Advantixet???
2007. nov. 22. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvostól kérdezd meg, hogy lehet-e 2 hét elteltével Advantix- et használni Frontline- ra. Elvileg, ha jól tudom, úgyis csak orvosoktól és állatgyógyszertárakban lehet megvenni, csak ők árulhatják.. ott meg tudnak válaszolni rá, hogy mikor szabad. Én is használtam Frontline- t egy ideig, de nálam mindig hatásos volt.
2007. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Nem írtad, mennyire kicsi vagy fiatal a kutyid. Ha nagyon fiatal, akkor nem is ajánlatos ilyenekkel kezelni. Kérdezd meg az állatorvostól. Nekunk nagyon szupi orvosunk van. Ő a kiltix (ha jól írom, már nem emlékszem) nyakörvet ajánlotta, mert sokkal jobb a cseppeknél. Ugyan annyiba kerül, de egész szezon alatt kitart (tavasztól késő nyárig). Ha így nézzük még olcsóbb is. Egy darab sem volt a kutyámban egész évben így én erre esküszöm. Ráadásul tavasszal felrakom és most októberben vettem le. Egyébként ilyenkor elvileg nincs bolha, nem is kell ilyen erős szert ilyenkor használni. A fekvőhelyből és a kutya bundájából ha kiírtod (a petéket is), akkor elvileg megszabadultál a télre tőlük.

Nekem még az elején használt egy spray is. Csak a kutyám alergiás lett rá. Kimarta a bőrét és hámlott. De a fekvőhelyre fújva bevált. Ennek a nevére már nem emlékszem, de bevásárlóközpontban állatkereskedésnél vettem. Ha ilyet veszel, mindenképp tegyél bőrpróbát.

2007. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én orvoshoz hordom a kutyát és a macskát is, ő ad nekik Frontlint. Az első nálunk sem volt még hatásos, talán a második sem, mert az állaton lévő szer kihat a környzetére is, és a helyén lévő bolhákat is kiírtja. De ehhez idő kell.

Én azért kicseréltem minden rongyot alattuk, és azóta bolhamentesek. És mindig megfelelő időközönként kell adni nekik, hogy ne jöjjön vissz a bolha.

A doki segít ebben.

2007. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha előírásszerűen használtad a frontline-t , akkor elméletben nem lehet bolhája a kiskutyádnak. Egyébként a bolhásságot úgy kezeljük, mint kisgyermeknél a fejtetűt. Mindent kimosni - főzni - kdobni és fertőtleníteni amiben a kutya hosszabb időt tölt el. (kedvenc hely, fekhely stb.) Ha ezek megvltak akkor azon érdemes eltörpölni, hogy mikor fürdetted a kiskutyád utoljára. ( Fürdetés után négy napig nem lehet spot on készítményt használni és felcseppentéás után szintén négy napig em lehet samponosan fürdetni az állatot, mert egyébként a csepp hatástalan.) A másik kérdés, hogy miből gondolod a bolhásságot? Ha látod a bolhát mászkálni a szőr között az tiszta ügy. Ha viszont csak kaparózik, akkor könnyen lehet, hogy bolha allergiával álltok szemben. ( Ez sajnos a csípések után még hetekig is eltarthat, de az orvos tud adni ellene szurit.) Én az Advantixot apró fehér ebre nem annyira tartom szerencsésnek. Inkább az Advantage-t tudnám ajánlani ez egy Bayer-es bolhairtó, ugyanazt tudja. Két héttel egyéb kezelés után nyugodtan adható.
2007. dec. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!