Milyen szükségletei vannak egy 2 hónapos spániel kölyök kutyának?
Mennyit kell neki enni adni?
Milyen oltást kell még megkapnia?
Mennyit kell sétálnia?(kerti kutyus lesz de nem lesz egész nap egyedül)
Milyen sampont ajánlatos neki venni?
Mikor kell(vagy lehet) bolhairtó nyakörvet kapnia?
Esetleg saját tapasztalok.Vag yamit esetleg kihagytam és fontos
Kb ezer és egy iyen kérdés van már it...
De csak hogy boldog légy:
veszel neki egy zacskó tápot, rá van írva.
Ilyenkor már két oltásnak kell meglennie, többit doki intézi.
2 hónapos kutyát nem szabad még sétáltatni. Max a kertben tanítani rá.
Vidd el kozmetikába.
Nyakörvet 5-6 hónapos kora előtt nem szabad. Előtte spotont vagy tablettát használj.
Milyen fajta kutya?
Naponta még 3x adj neki enni, 6 hónapos korától 2x és egy éves korától elég naponta 1x etetni. Adhatsz neki száraztápot. Olyat vegyél, ami közepes méretű kölyök kutyának való és jó minőségű. Például: visán optima, susa, happy dog, vagy ami drágább: hill's, orijen, real natur stb. De etetheted nyerssel is, azaz Barf vagy Prey étremd szerint, illetve főzhetsz is neki, de ezutóbbiaknak jobban utána kell nézni. Konzervvel ne etess, mert nem egészséges és nagyon drága, ahoz képest, hogy nagyrésze víz, viszont a táphoz kiegészítésnek egy-egy kiskanállal tehetsz hozzá néha.
2 hónaposan már kell lennie két oltásának(parvo ill szopornyica vírusok ellen). Ezen kívül kell neki kombinált oltás 2x és veszettség elleni 4 hónaposan, majd fél év múlva ismételt. Ezután évente kötelező a veszettség elleni és a kombináltat is ajánlott beadni, hogy ne betegedjen meg a kutyi, ha már van ellene védőoltás. Kell neki adnod féreghajtót is, havonta, felnőttként 3-6havonta.
Ha megvannak az oltásai, akkor viheted sétálni, addigis a kertben szoktasd a nyakörvhöz és a pórázhoz. Eleinte csak 5-10 percekre vidd, tanítsd, hogy szépen menjen láb mellett, ne húzzon, rángassa a pórázt, mert később nehezebb lesz lenevelni róla. Később, ha már felnőtt naponta-kétnaponta, vagy legalább heti 3x ajánlatos elvinni egy hosszabb sétára, elvinni olyan helyre, ahol szabadon futkározhat, játszhat fajtársaival. Ha teljesen kifejlőfött, kb másfél éves kora után viheted futni is. Taníthatod pl jutival vagy a kedvenc játékával úgy, hogy az orra előtt, a feje fölött húzod és akkor ugyis azt nézi és így szépen fog jönni, én is így tanítottam. Kutyaoviba, kutyasuliba is elviheted szocializálni, vagy ha nem, akkor engedd sokat más kutyák közé, hogy megismerkedjen velük és ne legyen később agresszív vagy félős a jelenlétükben, ez nagyon fontos. Attól, hogy a kertben van kell vele foglakozni, naponta játszani vele, tanítani stb.
Sampont nem muszáj neki venni, elég, ha mondjuk 3 havonta elviszed kutyakozmetikába, ahol megfürdetik, megnyírják stb, szépen rendbe rakják. Neked elég naponta átfésülni a bundáját.
Van olyan bolhairtó nyakörv, amit két hónaposan már lehet tenni rá, ezt kérdezd majd meg az állatorvostól, hogy melyiket lehet.
Ajánlom továbbá, hogy olvass el legalább egy könyvet a kutyákról, spánielekről, mielőtt kutyát veszel magadhoz.
Remélem kielégítő választ sikerült adnom a kérdéseidre:)
Volt nekem spániel kutyusom, és elmondom neked hogy fürdetni elég havonta egyszer vagy ha nagyon összekoszolja magát. Kozmetikushoz célszerű fél évente elvinni hogy szépen megnyírja és a lábujjai közt is kivágja a szőrt mert azt házilag sokszor nem lehet megoldani főleg egy fiatal kölyök kutyánál túlzott mozgékonysága miatt, a kutyakozmetikusok meg tudják hogyan kell rendesen megcsinálni ilyen téren.
Kutya samponból én olyat vennék ami távol tartja a rovarokat. Bolha, kullancs irtó és riasztó nyakörvből én személy szerint a Foresto termékét javaslom az tényleg jó, spánielemnél is bevált, igaz nem olcsó de tavasztól késő őszig nyújt neki védelmet. Amennyire tudom csak 6 hónapos kor felett szabad csak ilyeneket ráadni, erről pedig legjobb állatorvostól és egy kisállat kereskedésben dolgozótól érdeklődni.
Hogy adjál neki enni, az igazából mindegy, de reggel mindenképp legyen a táljába valami és nappal is tegyél bele neki kaját, ha akarja megeszi ha nem akkor később tolja be, de lehetőleg változatos kajákat adj neki, esetleg ebédre adhatsz abból amit ti esztek meg, persze a csontot is adhattok neki de nem szabad túlzásba vinni! Vannak tipikus spániel betegségek, a fülükre nagyon érzékenyek, illetve a szemükre is, de ezt majd 7-8 éves korban fogod észrevenni. A bundáját ha már hosszú naponta célszerű kifésülni neki. Ha már idővel hozzászokik a sétához felhívom a figyelmed arra hogy mezőre, erdőre ha viszed ne engedd le a pórázról akármennyire is engedelmes, mert ugyanis vadászkutyák és ha szagot fog akár vadnyúlra, vagy fácánra, vagy bármilyen vadállat szagát megcsípi akkor képes a szag után menni és akkor megszűnik számára a külvilág, bármennyire is engedelmes, a vadászösztönök megvannak benne és igen erősek. Persze erre is lehet tanítani hogy viselkedjen, de legjobb egy külön vadászkutya kiképző segítségét kérni erre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!