Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futás lustább kutyával?

Futás lustább kutyával?

Figyelt kérdés

Bevallom, a Hard Dog Race-es képeket nézegetve jött meg nagyon a kedvem ahhoz, hogy elkezdjünk futni a kutyával :D Eddig még eszembe se jutott a dolog, mivel elég lusta kutyám van, szívesen játszik, sétál és túrázik velem, de hamar elfárad. Kölyökkorában jobb volt a helyzet, de akkor még ugye nem lehetett terhelni. Szerintetek érdemes lenne egy kis kitartással megpróbálni eljutni vele valameddig, vagy inkább ne erőltessem? A terveim szerint heti kb. 4 nap futnánk kora reggel vagy késő este, szerintem ez így vállalható, semmiképp nem akarom hogy megutálja a mozgást. Ti hogyan csinálnátok a helyemben? Van itt esetleg olyan, aki nem egy folyton pörgő, futásimádó kutyával ért el egy bizonyos szintet, hanem lomhábbal, visszafogottabbal? Félek hogy kudarc lesz a vége, örülnék ha kapnék olyanoktól is kommentet akiknek szintén nem volt könnyű dolguk.

Az mennyire néz ki hülyén, ha nem húz csak mellettem fut? Valahogy erre is rá tudnám venni? Persze nem állandóan, néha előzzön meg, tudjon tempót váltani.



2017. jún. 7. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd ezt rá a kutyára.Sétál,túrázik,már ebben is elfárad,hagyd békén szegényt :) Menj egyedül futni.
2017. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem kikészül benne, ne úgy értsétek. Csak nem ugrál egész nap a nyakamon, ha elmegyünk 2 órát sétálni utána nyugodtan elvan. Szóval látszik hogy igénye nincs túl sok aktív mozgásra, de ettől függetlenül ha munka van akkor nem ellenkezik. Járunk suliba is, szomszéd borderesek agility pályájára, úszni. A kitartó futás kritikus pont, de azt gondoltam talán fejleszthetnénk apró lépésekben haladva. Köszönöm a válaszod, ráerőszakoni tényleg nem akarom.
2017. jún. 7. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
A sport tap plusz energiát ad a kutyanak. De ha nem akarja ugy se ne eroltesd. :)
2017. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne kínozd szegényt.
2017. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Uristen szegény kutya. Azt akarja a gazdaja, hogy sportoljon. Raadasul a kutya a kanapéba való 5kg tulsulyal, szívbetegen és izuleti problemakkal.
2017. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!