Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idosebb kutya melle egy kissebb?

Idosebb kutya melle egy kissebb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 10 eves eleg nagy darab kutyusom,a korahoz kepesst nagyon jol van, semmi baja es egesz jatekos is. Melle szeretnek befogadni egy 6 eves kozep meretu kutyat mivel egy nenije volt aki nem foglalkozott vele es most meghalt, rokonok sehol, kutya egyedul. En etetem. Befogadna a nagyobb kutya? H intezzem a talalkozast?

2017. máj. 23. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az idősebb kutya jól viszonyul a többi kutyához, barátságos velük, szeret más kutyákkal játszani, akkor igen. Ezt neked, mint gazdájának kellene a legjobban tudnod.
2017. máj. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, nem volt nagyon mas kutya a kozelebe. Nem szoktam setaltatni mivel lany letemre vegig huzna az uton, meg a darazsakat is megkergeti. De nagyon nagy a kertem igy nem is szukseges. Ezert felek egy picit
2017. máj. 23. 21:00
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Na, akkor így ne fogadj be még egy kutyát.

Alapvető lenne, hogy a kutyát lehetőleg naponta, de minimum heti többször sétáltatod, illetve más kutyák közé viszed. Az udvar mérete és a séta nem függ össze. Ha elhúzna pórázon, akkor ráadásul még neveletlen is, nincs szocializálva sem, és az alapvető igényeit sem adtad meg neki.

Innentől kezdve azt gondolom, nem szükséges még egy kutya.

2017. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sétáltatás minden kutya számára kell, olyan jó lenne ha elfogadnák ezt az emberek hogy nagy kert nem egyenlő a kutya lefárasztásával. Te se rohangálod fáradtra magad egy bálterembe ha csak úgy ott töltöd az időd.

Egyébként a leírtak alapján antiszociális, nincs kapcsolata más kutyákkal és így lehet okod az aggodalomra, arról nem is beszélve hogy neveletlen is ha nem tudod sétáltatni rángatás vagy vonszolás nélkül.


Vele kellene kezdened a nevelést, bár ha tíz év alatt ezek nem lettek kiküszöbölve nem tudom ilyen rövid idő alatt milyen eredmény hozható.


Függ egyébként a másik kutyától is, egy próbát kéne tenned hogy viszonyulnak egymáshoz.

2017. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem neveletlen kutya. Nagyon is okos,rengeteget futunk vele a kertbe stb.(nem a futasra ertem az okossagat) De mivel a szomszed kutyaval semmi gondja, talan amikor egyszer atszaladt se erdekelte. Egy probat minden felekeppen teszek, csak nem tudom milyen helyzetben "mutassam be" neki.
2017. máj. 23. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké, nem neveletlen. Az azt jelenti, hogy nem húz pórázon, és póráz nélkül is el tudod vinni sétálni, mert hívásra rögtön visszajön. Ezt jelenti a "nem neveletlen" többek között.


Tehát, vidd a kutyákat (kellene fog egy másik ember, aki a másik kutyát hozza) egy semleges területre. Először sétáljatok együtt, egymás mellett pórázon. Így láthatod, hogy reagálnak egymásra. Akarják-e támadni egymást, vagy csak kíváncsiak, szaglásznák egymást, netán játszani akarnak. Ha úgy látod, hogy mindkettő barátságos, akkor el lehet őket engedni felügyelettel játszani, ismerkedni. Ha morgás, befeszülés lenne, azonnal visszahívod a kutyádat, tiltod.

Így kell összeismertetni őket.

2017. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem bántani akarlak, de ha nem lehet vele sétálni és nem hallgat rád ha vezetni akarod akkor az neveletlen. Az okosság és a neveletlenség két külön dolog, a kettő nem zárja ki egymást. A jól nevelt kutya nem húzza a pórázt és el lehet menni vele sétálni, amit igényelnek is alap szinten a kerti kutyák is legalább naponta egyszer, de minél több annál jobb.
2017. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha máskor sem érdekelték egymást (mikor átment a szomszédba), én mindenképpen megpróbálnám.

Nem sétáltatod a kutyádat, de ez hülyeség, hogy ettől még ne fogad be a másikat, ha annak meghalt a gazdája és senkije sincsen, most is te eteted... ha te nem fogadod be...

2017. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezért mondom:) Mas eselye nem hiszem h van a kutyanak, mindenfelekeppen megprobalkozom aztan majd kialakul. Hatha
2017. máj. 23. 21:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg! Sok sikert a kutyusokhoz! :)
2017. máj. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!