Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a gond, miért hány...

Mi lehet a gond, miért hány folyton?

Figyelt kérdés
Mostanában a kutyám hányni kezdett. Alapból valamiért keveset eszik és annak még a felét kihányja. Érdekesség hogy csak a tápot hányja ki, mind1 milyen márka. A maradékot, csontot, rizst, jutalom falatot nem hányja ki. Miért hányhat? Amúgy a kedve jó, az étvágyát sem mondanám annyira rossznak. Féregtelenítve van és kullancs elleni védelmet is kapott így szerintem babézia nem lehet. Amint tudom orvoshoz viszem, viszont volt már valakinél ilyen? Miért van ez?

2017. máj. 9. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt mondod hogy keveset eszik...de az étvágyát nem mondanád rossznak? Mekkora kutya az? Ha kicsi akkor még jó hogy nem eszik sokat...Tudnunk kéne a fajtáját is..

Ne adjál neki tápot ha azt kihányja, és keresd fel az állatorvost

2017. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
28kg lusta keverék. Nekem soványnak tűnik, de az ismerősöm és az állatorvos szerint jó súlyban van. Mit adhatnék neki táp helyett? A kevés napi 2x 100grammot jelent, az esetek többségében kihányja a felét vagy negyedét (pár napja tart ez)
2017. máj. 9. 13:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen táp? A milyenk akkor hányt amikor napi 1x adtunk neki, mert még nem állt rá készen és sava lett. Azóta átszoktattuk. Milyet hány? Nem mindegy hogy zöld, sárga, fehér, habos, krémes!
2017. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam hogy ennek már alapjáraton is csak a háromnegyedét eszi meg. Az orvosnak mondtam, de nem mondott rá semmit.
2017. máj. 9. 14:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Happy dogot eszik, előtte brit prémiumot kapott és azt is néha kihányta. A hányás eléggé nyálas és vizes, kicsit habos is. Általában pár percel evés után hány. Naponta 2x eszik.
2017. máj. 9. 14:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha pár perccel evés után hány, azt okozhatja pl. habzsolás, vagy egyszerűen "nem helyezkedik el jól a kaja a gyomrában". Teljesen természetes jelenség és legtöbbször utána vissza szokták enni.

Én nem táppal etetek, hanem nyersen, nálunk akkor gyakori, ha nagyobb darab husikat nyel le vagy nem rágja meg rendesen a csontost. Kiteszi, újrarágja, aztán elégedetten elmegy szunyálni.


A kutyák könnyen hánynak, de ha ez rendszeres, akkor tényleg el kell gondolkozni, hogy mi okozza, én gyanítom, hogy a tápot nem rágja, csak nyeli, és a gyomrában elkezd duzzadni (főleg, ha nem nedvesen, áztatva kapja), ami "nyomja" a pocit és ezért kijön.

2017. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valóban nem rágja, csak megroppantja és már nyeli is. Valamiért bem szeret ilyesmit rágni, pedig a fogai is jók.
2017. máj. 9. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kicsit beáztatni a tápot etetés előtt, hogy akkor is van-er ilyen.
2017. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már nem értem, adtam neki 3 teás kanálnyi vitamín pasztát és attól is hányt. Ilyen habos volt, nem sok. Mégis mi a franc lehet vele?
2017. máj. 9. 23:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát így a legokosabb elvinni állatorvoshoz, aki megvizsgálja.
2017. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!