Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma befogadtam egy kan kutyát...

Ma befogadtam egy kan kutyát a meglévő nőstény mellé. Tüzelésnek már másfél két hónapja vége, de kan meg van veszve és folyton döngetni akarja a nőstényt. Jó tanács?

Figyelt kérdés
Ivartalanítást minél előbb megejtem, hétfőn kérek is időpontot a dokihoz, remélem minél előbb tudja vállalni, de addig is esetleg van valami jó tanács tapasztaltabbaktól, hogy mivel lehet lenyugtatni vagy valami? Nem agresszívek egymással, sőt kedvelik egymást, ismerik is egymást, mert egymás mellett laktak korábban, de az én kutyámnak nincs ínyére, hogy folyton macerálja a kan :D De engem is meg a férjemet is megakart kettyinteni, gondolom ki van éhezve :D Sajnos jelenleg nem tudtam másképp megoldani, hogy csak hogy kikötöttem a kant, mert az enyém kezdett mérges lenni nagyon, és félek hogy az éjjel összeugranának. Köszi előre is!
2017. máj. 6. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
ne kezeld emberként. Nem élvezetből csinálja és ez nem párzás hanem dominancia. Nagyon tiltsátok róla.
2017. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Erősen dominálni akar. Most keresi a helyét a falkában. Ha hagyod akkor erősen domináns lesz.
2017. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezen az ivartalanítás sem segít? Nem hagytuk, leszidtuk meg leszedtük róla, de egyszerűen semmi nem használ nála mint aki meg van őrülve.
2017. máj. 6. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Segíthet az ivartalanítás. De az önmagában kevés lesz.
2017. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2017. máj. 6. 21:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes eleinte nem túlszeretgetni az új kutyát, mert az csak megerősíti őt abban, hogy nagyon fontos, és megteheti, hogy mindenki dominál. Inkább érezze úgy, hogy viselkednie kell az elfogadásért, nem jár neki minden tuti automatikusan.

Plusz praktikus alaposan lefárasztani, lógó nyelvvel nem lesz annyi ereje azon gondolkodni, hogy milyen pozíciót harcoljon ki magának, és tiltani is könnyebb.

Az ivartalanítás segít, de több hét, mire elkezdenek kiürülni belőle a hormonok, és önmagában nem lesz megoldás.

2017. máj. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm! Nagyon hasznosak voltak a tanácsok. Eddig mindig egyszerre csak egy kutyánk volt és mindig csak szuka úgyhogy igen csak tapasztalatlan vagyok e téren.
2017. máj. 7. 09:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!