Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha bebizonyosodik az allergia,...

Ha bebizonyosodik az allergia, mennie kell a kutyának? :/

Figyelt kérdés

Tegnap írta ki egy kérdést,hogy a kislányom valószinű allergiás a kutyaszőrre, ha beigazolódik akkor elég ha kikerül a kutya az udvarra és minimálisan érintkeznek csak, vagy mennie kell a kutyának?

2 hónapja az altatástól mentettük meg egy sintértelepről, de ha mennie kéne nem is nagyon tudnánk hova adni csak oda vissza :/


2017. máj. 6. 17:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy mennie kell. Lehet, hogy csak zárt térben jön ki a lányodon az allergia, de biztos választ senkitől se fogsz kapni. Ki kell próbálni.
2017. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Én ilyen miatt Nem passzolnam le a kutyaimat. Nyilván meg kell oldani a dolgot, de szerintem ha van pl garazsotok ami futott és télen be tud menni a kutya semmi akadálya hogy megtartsatok. És az is lehet hogy később a gyerek kinovi az allergiajat. Amúgy nem tudom sokan miért ockodnak a gyógyszerektol hirtelen ha állatrol van szó?! Ha pollen lenne, gomba, vagy egyéb akkor mit csinálnal? Buraba nem teheted. Akkor is gyógyszert adnak neki.


Nem tudom a mai világban miért elfogadottabb kidobni egy elolenyt mint gyógyszert szedni.


Én pl a nyirfara vagyok allergiás többek között. Erdő mellett laktunk anyaek meg mindig ott laknak. Szerinted kiirtották a fel erdőt mert allergiás voltam? Hát nem... kaptam gyógyszert.

2017. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
Sintér telepre semmiképp se add vissza, hirdesd meg neten, kérd fajtamentők vagy sima menhelyek segítségét. Én megértem hogy nem lehet minden állatot befogadni, de ha befogadtad akkor felelősséget is vállaltál iránta és nem passzokhatod le csak úgy. Nekem félős, befogadott kóbor macscekom van, próbálom szocializalni amennyire lehet, és velem teljesen normális már, csak idegenektől, utazástól (dokihoz)retteg, de tisztában voltam vele, hogy ilyen macska senkinek sem kéne, mert nagyon nehéz a bizalmába férkőzni, úgyhogy marad velem.
2017. máj. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindegy, hogy mennyire allergiás a gyerek, hogy rendszeresebb takarítással és alapos fésüléssel megoldható-e (melegen ajánlom a Furminátor nevű aljszőrkefét, vagy a rendszeres kozmetikába hordást, egy csomó felesleges szőrtől meg lehet szabadítani a kutyát), vagy kinti tartással, vagy kinőheti-e az allergiát (mert ilyen is van), vagy előfordulhat, hogy tünetmentes lesz. Van olyan, hogy az ember papíron brutál allergiás, csak nincs semmi tünete. Nem reprezentatív a felmérés, de tapasztalatom szerint ha az ember őszintén és mélyen kötődik a kutyához, akkor van rá esély, hogy valahogy a szervezete is megbékél vele. Tudom, kicsit elvontan hangzik, de láttam-hallottam nem egy ilyet, gyereknél is.

Szóval azért én még nem a visszaadáson gondolkodnék, hanem előbb megpróbálnám az otthon elérhető eszközökkel megoldani. A gyógyszer szedésének a hatásairól is kérdezd meg az orvost, csak hogy tutira ne azért ne adj neki, mert ott van a fejedben, hogy "gyógyszer = méreg", holott lehet, hogy ez úgy hat, hogy tényleg semmi gázt nem csinál. Ha tényleg nem jó, akkor nyilván ne csináld, a gyerek egészsége az első, de azért járd körül a témát alaposan, a gyereknek sem árt, ha tudja, hogy mik a lehetőségei, ha később esetleg a saját döntéséből kutyát akar.

2017. máj. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%

A gyerek jó eséllyel ki fogja nőni az allegriát.Vagy ha nem is teljesen, de fog tudni kutyázni, nem lesznek súlyosak a tünetek később, nagy eséllyel.

Nem tudom mennyi idős a kutya, de simán élhet még 10-15 évet ha fiatal. Én nem adnám vissza, megpróbálnám a kinti tartását és a kutyakozmetikust, hogy minél kevesebb szőr legyen.És alaposan átkefélni a kutyát, mielőtt a gyerek simogatná vagy játszana vele.

De ha mégis a visszaadásán gondolkoztok, akkor hirdesd meg facebookon vagy kérj segítséget állatmentőktől a gazdi keresésben.Mindenképpen családba add oda, szerető embereknek, ne vidd vissza a telepre, ha tudod, hogy elaltatnák.

2017. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
8 éves a kutya,hosszú hónapokig hírdették mire az altatáshoz jutottak. Nagytestű,fekete kutya ezért óckodnak tőle. Persze megpróbálnánk neki új gazdit keresni,de két hónap alatt nem sok minden változott.
2017. máj. 7. 14:59
 17/17 anonim ***** válasza:

Akumi, én első kézből tapasztaltam amit írtal. Exem brutal allergiás a macskákra. Nemcsak papíron. Viszont oda van értük. Anno befogadtunk egyet az arokpartrol. Igazából ő szedte össze. Fulladt tőle, meg szipukaznia kellett szinte minden este. Aztan valahogy egyszercsak már nem kellett annyit. Majd egyáltalán. Mi szakitottunk de annyira szerette azt a macskát hogy kulfoldre is vitte magaval. Van ilyen. Amugy a baratnom is macskabolond 2 macskaval, haromkeresztes macskaallergiaval.


Kutyaallergias embert nem ismerek igy azzal nincs tapasztalatom. Bar szerintem en magam az vagyok a kutyaimra mert csavraja az orrom a szoruk. De nem erdekel. Persze sulyos tunetem nincs toluk igy ez nem is számít.

2017. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!