Ti honnan (tenyésztőtől, ismerőstől, szaporítótól) szereztétek a kutyátokat? Mennyiért, és milyen fajtát?
Gimnáziumba, egy dolgozatomhoz kellene egy ilyen felmérés.
Tehát mindenki válasza érdekel, mindegy hogy kennelből, vagy a jófogásról szerezte be a kedvencét. Mennyit adott érte? És milyen fajtáról van szó (az is érdekel ha keverék)?
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
Nekem egy igazi kis mezei keverékem van. :D Egyik állatorvos se tudta megmondani, milyen fajták lehetnek benne, és nem is hasonlít egyikhez se. :D Egyik ismerősünk szomszédjától hoztuk el, nem tudom hány éves volt, elvileg 1 körül, de ezt se tudták megmondani. Egy tál vize vagy fekhelye/játéka nem volt szerencsétlennek és a szomszédből megtépte 3 németjuhász. Emiatt sokáig neki akart menni az összes kutyának, de az idő során javult a helyzet, mostanra kifejezetten barátkozós. Teljesen ingyen volt, de rengeteget költöttünk rá. Több oltása is hiányzott. De egyébként nem idegbajos és semmilyen genetikai problémája nincs attól függetlenül, hogy keverék. Egyszer elütötte egy barom állat, szilánkosra tört a lába, de fél év alatt teljesen felépült.
Imádjuk egymást. <3 Gyakorlatilag együtt nőttünk fel, ő az egyetlen 'testvérem'. Már 7 éve boldogítjuk egymást. :D
Az első kutyámra a jofogas.hu elődjén akadtam rá, angol cocker spániel (jellegű ugye, mert nincs törzskönyve), 25000 forintért hoztuk el, oltásai, féreghajtások megvoltak, chip-et mi rakattunk bele, utána pár hónappal lett kötelező. Egyébként egészséges, okos, remek kutya, jobbat nem is kívánhatnék, viszont mai fejjel, tájékozottabban nem vennék újra így kutyát.
A második kutyám szintén angol cocker spániel jellegű, törzskönyv nélküli, szaporítós, előző gazdáinak már nem kellett, nem tudtak/akartak vele foglalkozni, szökött, se chip, se oltások, se ivartalanítás, se normális kaja, semmije nem volt, csak lánc a nyakában - hát látszik az eredménye sajnos, bár családi "kanapékutyának" tökéletes, őt így szeretjük :) Őt ingyen hoztuk el, illetve sok rémisztgetéssel, hogy majd mennyi bajunk lesz vele.
A következő kutyám tenyésztőtől lesz.
Labrador retriever (jellegű), még a szüleim vették, ilyen egyalmos szaporítótól van, anyám kollégájának valami rokona akart kiskutyát a sajátjától, a többieket eladogatták önköltségi áron két hónaposan. Nem mondanám, hogy képben voltunk a kutyatenyésztést illetően. A következő labi rendes tenyésztőtől lesz, fene se akar kockáztatni, a vételár meg úgyse számít a fenntartási költségekhez képest (csak a Bravecto évi 50 ezer, hogy mást ne mondjak).
Nem mintha a mostanival bármi probléma lenne, tökéletes labrador minden szempontból, küllemre és jellemre is, egészséges is, már tíz éves és kiváló formában van. Bajban is vagyok kicsit, mert ő egyértelműen field jellegű és nekem ők tetszenek jobban, ehhez képest szerintem nem fogok kapni családi kedvencnek field vonalú labit, ha arra kerül a sor.
Valami ismerősnek lett egy véletlen alom, Onnan hoztuk el az egyiket. Ingyen volt. Apja keverék lehet, az anyja meg golden (szerintem szapis). Baja nincsen egyébként, dehát az ilyen mixeknek ritkábban van.
Egyébként a szüleim a mai napig azt hiszik, hogy a fajtatiszta kutyáknak van baja.azt se tudják, hogy mi a különbség a szapirító meg a tenyésztő között. Max annyi tűnik fel nekik, hogy az egyik drágább a másik olcsóbb, de mind túl tenyésztett beteges szerintük.
Nekem egy nagyon szép német juhász kutyám van, Zeusz. Fiú és 6 éves már. Jófogáson bukkantunk rá, 25 ezerért vettük. Okos, gyönyörű és egészséges kutya, ragaszkodó és nagyon szeretetteljes. Minden kutyával barátságos, viszont a saját területét védi.
Nagyon szeretem és egyáltalán nem bántam meg, hogy őt választottuk ki.
Tenyésztőtől, amerikai staffordshire terrier, 90.000 Ft-ért. Az eredeti ára 150.000 Ft lett volna, de aki a születésekor lefoglalózta, végül meggondolta magát, és így mi kaptuk meg olcsóbban. Most 4 éves, komolyabb egészségügyi problémája nem volt szerencsére, remélem, nem is lesz. :)
Nagyon sokáig én is a szapis kutyákat nézegettem, mert akkor még nem voltam annyira képben ezekkel a dolgokkal, de szerencsére időben felnyitották a szemem. Ha megint kutyavásárlásra adnám a fejem, akkor is csak tenyésztőtől vennék (vagy menhelyről fogadnék örökbe).
Az első kutyánkat fajtamentőkön keresztül fogadtuk örökbe.
A másodikat menhelyről, keverék.
A harmadik már fajtatiszta, külföldről, 1000 euro.
A negyedik szintén ugyanolyan fajta, szintén külföldről, 1000 euro.
És az ötödik is külföldről, 1600 euro.
Agility beszippantott minket, így lett az első borderünk.
Nálunk volt pár kutya. Falun laktunk volt egy kuvasz. A vadasztol szereztek anno. Gondolom mennyire volt torzskonyves 😀 volt keverék tacsko, de olyan fajta keverék ami full tacskonak nézett ki csak nem volt papírja. Öt valamelyik falubelitol szereztek. Aztán volt egy torzskonyves berni pásztor ez 17 éve volt és akkor 35.000 volt mert kullemhibas(nem volt a farka vége fehér) és sérves volt. (De azt anno 5000-ert meg is mutottek.) Egy szapis tacsko de annak full gatya volt az idegrendszere. De azért szerettük. Apukamnak roti-dobi mire volt. Meg gyepmesteris kutyája.
Most a férjemmel két cavalierunk van. Az egyiket ingyen kaptuk, mert szurkehalyogja van. Torzskonyve nincs. A masik mentett álomból van. 30 ezret fizettem erte fel eves volt. Szóval az összes oltást meg addigi tartást de takarta be az összeg.
Rövid szőrű, fekete keverékek,
Menhelyről oltva+chipelve+ivartalanítva 10eFt,
Gyepiről oltva+chipelve 8eFt
Gyepiről ideiglenesbe vállalt, itt ragadt, oltva+chipelve 0Ft
Éhenhalás elől elhozva, oltva+chipelve 0Ft
Az ár addig vonatkozik, amíg beléptek a kapun.
Azóta természetesen naprakészen oltottak.
Aki ivarosan jött, azokat ivartalaníttattuk.
A világ összes zárt vérvonalú, vöröstörzskönyves csodakutyájáért nem adnánk őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!