"A kutya" sehogy. Egy-egy adott kutya reagálhat erre, vérmérsékletének és neveltetésének megfelelően. Ideális esetben pont tojik rá, mert nem akar kisajátítani se téged, se a másik kutyát/macskát, de a gyakorlatban van ilyen, olyankor általában odafurakszik, hogy de őt simogasd, ne a másikat.
2017. ápr. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
2/16 anonim válasza:
"Ideális esetben pont tojik rá"
Akkor tojik rá általában, ha a kutya éppen csak elvisel téged, nem érez magához közel állónak.
Ha olyan kapcsolatban vagytok, hogy örül, ha simogatod, akkor rettentő féltékeny lesz, ha mást simogatsz. Ilyenkor megpróbál közétek furakodni, eltolni a másik állatot, egyes (rosszul nevelt) kutyák megmorogják a másikat.
Ebből ered az "irigy kutya" kifejezés.
2017. ápr. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
3/16 anonim válasza:
Dehogy tojik rá és ez a normális. Te sem örültél volna gondolom, ha anyád egy másik gyereket ölelget előtted vagy vesz neki valamit.
2017. ápr. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
4/16 anonim válasza:
Nem tudom, hogy ti milyen világban nőttetek fel, de a féltékenység embereknél sem normális. Elég szarul éreznék magukat azok a gyerekek, akiknek van testvérük, vagy párjuk, vagy akárkijük. A féltékenység kisajátításból fakad, embernél-állatnál egyaránt, meg a bizalom hiányából.
2017. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
5/16 anonim válasza:
2 rottweilerem van, az egyik jön és féltékenykedik, kierőszakolja, hogy csak őt simizhetem, a másik meg messzire lefekszik, néha haragosan felém néz és azt mondja: pfuh... pfffff
Kg ezt a hangot adja ki és nagyokat sóhajtozik.
2017. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/16 anonim válasza:
Ja am egymásra nem féltékeny a 2 rotim amúgy mindketten kanok, csak a macskára és a nyuszira.
2017. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
7/16 anonim válasza:
"Nem tudom, hogy ti milyen világban nőttetek fel, de a féltékenység embereknél sem normális."
De igen, természetes és normális. Csak a civilizált világban ezeket igyekeznek kinevelni a gyerekekből, már ahol. A nem jóléti társadalmakban ez a kinevelés elég nehéz, mert ott a túlélés lehet a tétje, hogy melyik gyerek a kedvenc. Aki nem kedvenc, annak nem jut elég étel, vagy ha megbetegszik, nem hívnak hozzá orvost, mert sok pénzbe kerül.
2017. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
8/16 anonim válasza:
Jó, hát ahogy érzitek :) Mifelénk viselkedési problémának hívják a gazda kisajátítását, függetlenül attól, hogy az afrikai éhező gyerekek hogy viselkednek.
2017. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
9/16 anonim válasza:
Azért ne a kutya döntse már el, hogy megsimogathatok-e egy másik kutyát, macskát, stb. Érdekes is lenne, ha hagynám, hogy a 40 kg-os kutyám elkergesse, akár megmorogja, megtámadja vagy csak ellökje a 3 éves unokahúgomat tőlem, mikor eljönnek az anyjával vendégségbe. De ezek szerint másoknál ez normális dolog.
2017. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
10/16 anonim válasza:
Jó, hát neked is problémát okoz az értő olvasás.
Az a nem normális dolog, ha ráhagyod a kutyára, hogy tegyen, amit akar.
A kutya szempontjából az a normális, természetes viselkedés, ha önző. Amit azért egy értelmes gazdi megpróbál kinevelni a kutyából.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!