Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb tap? Brit...

Melyik a jobb tap? Brit prémium, royal médium, josera fesztivál?

Figyelt kérdés
Sziasztok ne ár-érték arányban nézzétek kérlek az nem érdekel. Csak objektíven. Melyik az amit jo szívvel adnatok a kutyatoknak az árától függetlenül? Esetleg ha valamelyikkel van tapasztalat azt is szívesen fogadom.

#Brit Premium #Royal canin médium #josera fesztivál
2017. márc. 15. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Josera. Mindkét kutyám ezt eszi (Border Collie), és szeretik is. Én teljesen megvagyok vele elégedve.

Eddig a Happy Dogot rendeltem előtte mindig, de megunták, szóval váltottunk (azzal is megvoltam elégedve).

2017. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt meg tudod mondani hogy mekkorak a szemek? Az átmérőjük? Köszönöm
2017. márc. 15. 14:54
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Az általad írtak közül egyiket sem adnám a kutyámnak. Többek között azért sem, mert érzékeny és allergiás az ebzetem, többek között meg azért, mert ezek szerintem nem valami jó tápok. A royal borzalmas, a Dralinggal van egy szinten, vagy még lejjebb.

Royalról a véleményem:

Nézd meg az összetételét:

Kukorica, kukorica takarmányliszt, búza takarmányliszt, marha- és sertésfehérje (szárított)*, szárnyasfehérje (szárított), állati zsír, búza, állati fehérje (hidrolizált), ásványi anyagok, szárított répaszelet, halolaj, szójaolaj, élesztő, élesztő-hidrolizátum (mannán-oligo-szacharidok forrása).

Alap, hogy egy tápban mindig abból van a legtöbb, ami az összetevők elején áll. Nahát ennek az első 2 helyén kukorica van (a gabonákból is a kukorica a legrosszabb). Utána búza és hús csak a 4. helyen áll.

Hozzáteszem, hogy a RC minden tápja csirkés. Kivéve a Dermacomfort ami csirke májas.

A fehérjét többek között csirke toll-ból nyerik ki, nagy botrány volt belőle pl Amerikában mikor egy előadáson a Royalosok elkottyantották a dolgot.

A csirkéből a fehérjét hőkezeléssel vonják ki, azonban ha a baromfi állományban volt egy csirke amit antibiotikummal kezeltek betegsége miatt, az antibiotikum hatása ugyanúgy bekerül a tápba. Így sok esetben a kutya nem a tápra allergiás csak nincs gyulladásvan a szervezet, de az antibiotikum dolgozik. Ahhoz m, hogy a szervezet ezt legyűrje újra be kell, hogy gyulladjon. De az állatorvosnak könnyebb azt mondani, hogy csirke allergia. Manapság ezzel le van tudva. A kukorica tartalma mellett az ízfokozók is megérnek egy misét.

Ráadásul ott van az a híres-neves hidrolizált fehérje. Hidrolizált húsnál a lebontáshoz használnak sósavat, kénsavat és lúgot, és pont az ilyen tápokra mondják, hogy rákkeltőek!

Szóval Royalt NE!


Brit Premium:

(Ez a medium összetétele)

Csirkehús 41%, kukorica, búza, rizs, csirkezsír (tokoferolok által védett), lazacolaj, sörélesztő, natúr aroma, szárított alma, ásványi anyagok, gyógynövény és gyümölcs kivonatok (300mg/kg), mannan-oligoszacharidok (150mg/kg), fruktooligoszacharidok (100mg/kg), schidiger-jukka kivonat (80mg/kg), organikus réz, organikus cink, organikus szelén.

Így elsőre a hús elég soknak tűnik, viszont ennek a 70%-a víz, így a tényleges hús tartalom mindössze 12% . Ez elég kevés, így ez a hústartalom le is csúszik az első helyről kb. a harmadikra. Ebben is ott a kukorica, már második helyen, de ha a tényleges hústartalmát írnák rá, akkor első helyen lenne.

Szerintem ez sem valami jó táp.


Josera Festival:

Szárnyas húsliszt; kukorica; rizs; szárnyas-zsír; kukoricaliszt; répa-apríték; lazacliszt 6,0%; burgonyakeményítő, szárnyas-fehérje, hidrolizált; szárított szárnyasmáj, élesztő, hemoglobin-por, nátrium-klorid; cikória-por; kálium-klorid, kagylóhúsliszt.

A kukoricaliszt még a kukoricánál is rosszabb. Gabona/kukoricaliszt: a feldolgozás során visszamaradó, magas fehérje- és kalóriatartalmú összetevő, az állati eredetű fehérjét helyettesítik vele.

Ez sem valami jó.


Viszont, ha már ezek közül kell választani akkor inkább Josera lenne, de ha nem feltétlen ezek közül kell, akkor tudok nagyon jókat ajánlani még, elfogadható áron.

2017. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ajánlj!
2017. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#3-mal egyetértek


Nekem Royal Canin-nal és Joserával van tapasztalatom.

A kutya mindkettőt szerette, külsőleg nem is látszott rajta különbség soha.

De az összetevők nagyon sokat számítanak, tehát én azok alapján választok mostanában tápot.

Ha a 3 közül kell választanom, akkor Josera. A Britet nem ismerem ugyan, de a RC tényleg nem jó táp.

2017. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm hármas!!!

Véletlen félig hasznosra kattintottam mert meglokte a kutya a kezem. A többieket kérem adjanak zöldet a hármasnak!! !


Téged meg kérlek ajánlja jo tápokat jo áron! Azt szeretném ha hosszú és egészséges életet elne a kutyám de nem tudom megfizetni az 1500/kg tápokat 🙁


Köszönöm!! !

2017. márc. 15. 20:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Taste of the Wild még beleférne? Az tuti jobb, mint a fentiek.
2017. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nézegettem mert eddig real naturet adtam ami 12 kg és 17 ezer. A totw pedig 13 kg és 16 ezer. Szóval kicsit olcsóbb és kicsit több van benne.


Azt meg úgy nehezen de ki tudnám gazdálkodni. Max a ragocsontokon tudom megspórolni meg az ilyen nasikon.


Csak jobb lenne 15 kilós kiszereleses tap mert ez így pont nem fedi le a 3 hónapot.

2017. márc. 15. 21:00
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A Taste Wild tökéletes lesz!

Igen sajnos nekem is fáj, hogy nem 15 kilós...

Rendelj 2x13-ast.

2017. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

[link]


És erről esetleg mi a véleményetek? Árban nagyon jónak tűnik.

2017. márc. 15. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!