Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár kérdés a kertes házban...

Pár kérdés a kertes házban élő kutyákkal?

Figyelt kérdés

Születése óta velünk van egy labrador keverék és egy yorki (a labrador most 3éves a yorki 5)

Most költözünk el természetesen kertesbe a kutyák miatt is

Még nem volt kertes házunk és a kutyával kapcsolatban/tartásával kérdeznék:

-Rajta kell hagyni a nyakörvet?bele van gravirozva a nevük és a bilétába van egy papír telefon számmal(bár mindkettő chipes)

-kikel vinni sétálni? (Mert hallottam hogyha kivisszük nem fogja őrizni annyira a területett..)

-muszáj kikötni? (Nem szívesen tenném..ti kiszoktátok?ha igen mikor?)


kinti-benti kutyák lennének kutyaházzal


2017. márc. 6. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

A nyakörvet tetszés szerint.


Ha azt akarod hogy a kutyád szocializálatlan unatkozó,romboló,tomboló őrült legyen ne sétáltasd. A sétálatatás KELL és NEM OPCIONÁLIS. Az ilyen hülyeségeket meg ne hidd el.


Kikötni TILOS,törvény tiltja és ÁLLATKÍNZÁS!!!!

Nagyjából Ennyi...


Nem a piszkálásért de te honnan hallod ezt a sok baromságot?

Egyébként sem őrizné a házat a labrador szájon csókolja a betörőt a yorkit pedig egy 10 éves is könnyen felrúgja.

2017. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Nyakörv maradhat. Sétálni kell! Kikötni max ha nincs kennel arra az időre amíg nyírod a füvet. Ha megszokja addig se. Szal kikötni ne!
2017. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Érdemes rajta hagyni a nyakörvet, főleg az elején ha véletlen kiszaladna amég álltok be a kocsival stb. Ráadásul az új környéket sem ismeri még így nem biztos, hogy visszatálálna magától. Jobb ha rajta van. Nyakörv nélküli kutyát amúgy is nehzebb befogni chipet ellenőrzini és az emberek is jobban tartanak egy nyakörv nélkülitől mint egy nyakörves kutyától, mert látják hogy neki van gazdája, biztos csak kiszökött.


Sétálni kell vinni igen! Amit hallottál az teljesen hülyeség, attól hogy elviszed egy nap sétálni 1-2 órára attól még a maradék 22-t a kertben tölti a saját területén. Nem ettől fog elromlani a védelmi ösztöne. A kert amúgy is ingerszegény környezet lesz neki pár nap, max 1-2 hét után. Értsd úgy mintha te folyamatosan egy üres szobában ülnél bezárva. Kb ilyen a kutyának is a kertben ha sosincs sétáltatva.


Kikötni hosszú távon, állandó jelleggel bűncselekmény/szebálysértés. Ha annyira kötöd meg amég be álltok a kerbe a kocsival az nem probléma, de állandó jelleggel ne kösd ki.

2017. márc. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem kényelmetlen neki, ha non-stop nyakörv van rajta.

Az enyémen azért sincs, mert fojtó lánccal sétál, ez ugye csak séta idején van rajta.


Sétálni pont azért is jó vinni, mert megismeri a környéket, így ha egyszer meglógna, könnyen hazatalál.

Meg kell tanítani, hogy kerten kívül SOHA nem mehet, csak ha pórázon van.


Kikötni nem kell. Én addig kötöm meg, amíg az óraleolvasók jönnek. De sokszor akkor sem, hanem a házba csukom be.


Egy labrador meg egy yorki akkor sem fogja őrizni a házat, ha nem viszed őket sétálni (bár ekkora hüleséget is régen hallottam)

2017. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem muszáj rajtuk hagyni a nyakörvet, de ha akarod, hagyhatod.

Természetesen napi egyszer ki kell vinni sétálni őket. Amelyik kutyában van területvédő ösztön, az ettől még ugyanúgy őrzi a területét. Ha nincs benne, akkor meg nem fogja. Ez nem függ össze a sétával. Bár a yorki sem, és a labi sem házőrző típus.

Kikötni nem hogy nem muszáj, hanem nem is szabad. Megfelelő kerítés kell.

2017. márc. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nyakörv előnyös már csak azért is,mert ha véletlenül elszöknének,egy nyakörves kutyára mindenki jobban felfigyel,mert annak valószínűleg van gazdája és nem marad a nyakukon.

Sétálni természetesen kell.Egy nem sétáltatott kutya max azért lehet jobb házőrző,mert belebetegszik az ingerszegény környezetbe és mozgás nélküli életbe.Akkor meg ugye úgy ugat,rohan,mint egy őrült.Egy sétáltatott kutya is jó házőrző lehet,csak közben még boldog is...

Miért lenne muszáj kikötni?Komolyan már engem is érdekel,honnan szedtél ennyi hülyeséget?:D

A kutyát sose kéne kikötni,esetleg kennel(nagyon ritkán,pl amíg beállsz kocsival/vendégek),ha már nevelni lusta vagy,de amúgy baromság.

2017. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezeket a baromságogat sajnos tenyésztőtöl hallom :(

A nyakörv folytomos viselése nem "koptatja" vagy fakítja ki a kutyám nyaka körül a szőrt?(egy idő után?)

2017. márc. 6. 18:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs rajtuk a nyakörv, mert kikoptatja a szőrüket. Az egyiknél nagyon látványosan, a másiknál kevésbé, de lehet ott is látni, hogy a hosszú szőrében van egy hullám.

Sétáltatni persze, hogy kell :), annyi a különbség, h elég napi 1x, a többi alkalom helyett pedig csak ki kell engedned őket az udvarba.

A kikötést nem igazán értem. Szerintem összetöröd egy benti kutya lelkivilágát, ha több órára kikötöd az udvarba. Kell egy jó kerítés és kész :)

2017. márc. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék melyik 'tenyésztő' volt az.
2017. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De, a folyamatos nyakörv viselés meglátszik a szőrén, és nincs is rá szükség. Én soha nem hagyom rajta itthon a nyakörvet, azt csak sétánál adom rá - ebből egyből tudja is, hogy séta következik :)
2017. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!