Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud eladó border...

Valaki tud eladó border collikról?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék lány 2-4 hónapos border collie-t, de amit találtam, hogy eladó, telefonáltam es már elvitték. Szóval megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

30-35.000ft körül szeretnék rá szánni, de ha ettől egy picivel drágább az még belefér.



2017. márc. 4. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát ennyiért nem veszünk, max menhelyről. Ha nem is lesz egészségügyi baja, idegrendszerileg nem lesz egy stabil kutya. Egy border collie 120 000-től kezdődik...
2017. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az a helyzet hogy én is ennyiért akartam venni, de aztán rájöttem, hogy ennyi pénzben a minőségi eledele sincs benne az árban, így biztos nincs meg az oltása meg ilyenek. Aztán felszedtem hirtelen felidnulásból útmellől egyet, őt egy szaporító dobta ki, mert már nem kellett neki mert nem vették meg és az lett az egész vége hogy kiderült süket. Amennyi pénzt rááldoztam a vizsgálatokra, felszerelésre, sípokra, nyakörvekre hosszabbná hosszabb pórázokra mert nem lehet elengedni, benzinpénz a kutyaiskolába megvehettem volna egy rendes tenyésztőtől egy egészséges kölyköt. Jól fontold meg honnan veszel, mert az összes azt hazudja, hogy az ő kutyája csak véletlen lett vemhes, majd ivartalaníttatja, aztán pedig ha már nem tud elleni kidobja az út szélére. És az első után nem áll le, hisz úgyis elvitték még kerestünk is rajta. Mellesleg azt ajánlom fontold meg milyen társat válastassz, mert egy border c nem játék. Le sem lehet lőni, ha rossz idő van pedig ugyanúgy pörög 1000rel és akkor is játszani akar amikor hazaérsz 12 órás után. Az ilyen kutyának minimum 2 óra elengedős séta kell, meg 1-2 óra bicaj melletti futtatás vagy úszás, meg persze otthon is játék amikor csak ráéesz. És így TALÁN nem szedi szét a kertet/lakást. Gondolj bele, arra tenyésztették, hogy napi 14-15 órában birkákat tereljenek. Inkább hozz ki a menhelyről egy border keveréket, ő meg fogja neked hálálhálámit tettél érte. A tenyésztős kutya az amelyiknek VAN törzskönyve, NEM a szülőknek, NEKI. Vannak szűrései amik biztosítják hogy nem lesz diszpláziás (rettenetes öröklődő dolog, a végén járni sem tud) nem lesz vakulással járó szemgyulladása. Erre ez mind biztosítás. Persze van papírja is a kenneléről, és szerződéssel ad el kölyköt.
2017. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális,egészséges,törzskönyves border collie ára k. 100-150 ezer


10-80 ezerért egy beteg,beltenyésztett,génhibás,szaporított keveréket kapsz.


Jelenleg nincs eladó kiskutya (amit én találtam) de keresgélj itt:

[link]

2017. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor én nem tudom melyik világban élek. De tuti nem normális dolog ennyiért állatot venni. Bár a border colliet még valahol megértem, de egy chivava meg társai hol érnek ennyit? Meg egy agyon tenyésztett cica?
2017. márc. 5. 00:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a bajod a fajtatiszta cicakkal?
2017. márc. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális ennyiért állatot venni? Ne haragudj, de a kutya vételára csak töredéke azoknak a kiadásoknak, amikbe élete során kerülni fog.


Egy átlagos hónapban, ha nem beteg, kb. 15-17 ezer Ft-ból jön ki az etetése és a bolhairtó.


Az első évben a kombinált oltások és ismétlései, valamint a veszettség ellenik, ha 6000 Ft/oltás árral számolsz (és ez még egy olcsó állatorvos), nagyjából 30 ezer Ft.


Továbbá rendszeres féreghajtás, jutalomfalatok, csont. Felszerelések. Jobb minőségű kutyaház 20-40 ezer Ft ha veszel, építeni talán olcsóbb (legideálisabb persze a kinti-benti tartás, de kutyaház akkor is kell neki). Póráz, nyakörv, tálak, stb. legyen összevissza 10-15 ezer Ft. Valamint kutyaiskola, pláne, ha nincs tapasztalatod.


Ez első évben megközelíti a 270 ezer Ft-ot. Ezek után évente legalább 200 ezerbe van egy kutya, feltéve, hogy nincs semmi külön baja és nem kell az állatorvosnál 5-6 számjegyű összegeket otthagyni. Ezekhez képest a kutya 120-140 ezres ára elenyésző tétel, ha összespórolod. Ez nekem minimálbérből is sikerült a macskám esetében, mert tudom, hogy mivel jár szaporítótól venni, és eszemben sincs azt támogatni.


Külföldön egy átlagos, tenyésztőtől vett kutya 800-1000€-nál kezdődik, BC esetében ez kb. 1100€ (330 000 Ft).


........


Azért tisztázzunk néhány fogalmat.


"...de egy chivava meg társai hol érnek ennyit?"


Egy kutyát, egy ÉLŐLÉNYT azért ne pénzben mérjünk már, hogy mennyit ér (függetlenül a fajtájától). Az egészsége, a boldogsága milliószor többet ér, mint az a különbség, amit a 30 ezres szapis és a 100-130 ezres tenyésztőtől vett kutya közti különbség jelent. Te megspórolsz a vételáron 70-100 ezer Ft-ot, amit szaporítós kutya esetében már akár az első évben többszörösen otthagyhatsz az állatorvosnál. Kutyát/macskát társnak veszel, nem használati tárgynak. És ez egy min. 15 évre szóló döntés. Az emberek egy telefonra képesek 200-300 ezret gond nélkül akár évente kiperkálni, ahhoz képest hol van az a 130 ezer Ft egyszer?


"Meg egy agyon tenyésztett cica?"


Macskát is akarhat valaki ugyanúgy egy adott fajtából, mint egy európai rövidszőrűt (házi macska). Mert olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amikkel egy átlagos házi cica nem.


"Agyontenyésztett."


Ettől a fogalomtól a falra tudok mászni. Tudod, mi a különbség a szaporító és a tenyésztő között, akár kutyáról, akár macskáról legyen szó? Na, ez a kifejezés legfeljebb a szaporító állatainál helytálló.


Egy lelkiismeretes, normális Tenyésztő:

- Egyesületi tag (kutyák esetében ez a MEOESZ)

- A tenyészállatai CSAK tenyészszemlén megfelelt állatok, akik...

- rendelkeznek a megfelelő szűrésekkel a fajtaspecifikus genetikai és fertőző betegségekre, amikről be is tudja mutatni a hiteles orvosi papírokat. (A kicsiket is szűreti.)

- A kutyusokat/cicákat tiszta, steril környezetben tartja, és szocializálja őket.

- NEM adja el őket az előírt koruk előtt (kutyáknál ez 8 hetes kor, macskánál 12 hét).

- Az addig előírt oltásokat és féreghajtást megkapják rendesen.

- Oltási könyv, chip, törzskönyv, SZERZŐDÉS mind alapvetőek nála. A törzskönyv NEM opcionális. Nem takarózik olyan hazugságokkal, hogy "azt túl drága kiváltani" (5500 Ft/állat), vagy hogy "nem akarta kiváltani, de a szülők tk-esek, és ha akarod, majd csináltat nekik", vagy egyebek. Nincs olyan, hogy plusz X összegért kapsz mellé törzskönyvet.

- Az állataira egészségügyi garanciát vállal (amennyiben genetikai betegség jön ki rajta ált. 1 éves kora előtt, a szerződés szerint kötelező másik állatot biztosítani vagy a vételárat visszafizetni, de ez szerződésenként eltér).

- Hobbi célra CSAK ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel (szerződésben foglalva) ad el állatot. Ha a szerződésben foglaltaknak nem teszel eleget, az állatot visszaveheti, vagy köteleztethet a kötbér kifizetésére, ami több százezer Ft.

- Kiállításokra viszi az állatait (a kiállítások alapvető lényege egyébként, hogy az állatai mennyire felelnek meg a fajtastandardnak, nem csak a két szép szemükért kapják a díjakat jó esetben)

- A kutya/cica eladása után érdeklődik, illetve felkereshető bármikor, segítséget nyújt, és törődik azzal, hogy milyen helyre került a kicsi.

- ÉVENTE CSAK EGYSZER (!) ellet 1 nőstényt. Épp ettől nem lesznek "agyontenyésztettek", és nem teszi ki ennél több, felesleges megterhelésnek a tenyésznőstényeit. Akiket egyébként vemhesség alatt ultrahangos vizsgálatra is elvisz.

- Prémiumtáppal eteti az összes állatát, szülőket, kicsiket egyaránt.

- Csak egy, legfeljebb 2 fajtát tenyészt, nem 30-at.

- Ért ahhoz, amit csinál. Talán ezen van a legnagyobb hangsúly. Nem csak "hát van egy (fű alatt) törzskönyves Buksikutyám meg a szomszéd Mollykutyája, olyan sokan akarnak kiskutyát..." alapon rak össze, hozzáértés nélkül két kutyát/macskát. NEM a haszonszerzés érdekli. (Belemehetnék, hogy egy 120-130 ezres macskán/kutyán igazából milyen minimális tényleges bevétele van, ami el is megy az állatai etetésére általában.) Ért a genetikájukhoz, rendszeresen képzi magát és az a célja, hogy a fajtát nemesítse, megőrizze.


Ezekkel szemben a szaporító:

- Nyilván, nem egyesületi tag sehol

- Nem érdekli más, csak a haszonszerzés. Legjobb esetben is csak egy átlag, hozzáértés nélkül szaporító ember, aki "szeretnék kiskutyákat/kiscicákat" vagy "csak egy almot szeretnék" alapon összerak két állatot, aztán jóvanaz.

- Az állatait nem szűreti betegségekre. Adott esetben akár a saját állatával, akivel szaporít, sem foglalkozik. Nincsenek meg a megfelelő oltásai, féreghajtása, sok esetben orvost sose látott az állat. Természetesen, a kicsiket sem látja orvos szokszor. Az, aki ad oltási könyvet, önmagában még nagyon messze áll a Tenyésztőtől.

- Rossz minőségű, ócska vacakkal eteti az állatait. Legalja bolti tápok, vagy konyhai maradék.

- Rossz körülmények között tart(hat)ja az állatait. Sok olyan szaporító van, ahol a kutyák/macskák aprócska ketrecekbe gyömöszölve nyomorognak, saját ürülékükben fetrengenek 1 négyzetméteres helyen, és egy utolsó kopott lábosba van kiborítva nekik a moslék.

- Nem jár kiállításokra.

- Törzskönyvet NEM ad a cicákra. Leggyakoribb kifogásokat már fent leírtam. A szülők sok esetben nem törzskönyvesek, még ha azt állítja is, hogy azok. Vagy csak az egyik az, a másik meg ki tudja honnan jött keverék. Éppen ezért nem is láthatod a szülőket, vagy van, hogy más állatokat mutat be és állít szülőknek, mint a valódi. Rosszabb esetben ő sem tudja, ki volt az apuka.

- A kiskutyát/cicát előszeretettel próbálja meg elsózni valami nyilvános, de eldugott helyen. Az otthonába nem enged, nehogy lásd, mi is folyik ott.

- Nem érdekli, hogy ivartalanítod-e az állatot. Felőle akár elletheted is, amíg bele nem döglik. Hisz ő is ezt csinálja. Nemhogy évente többször, de akár adott alom megszülése után már a következő tüzeléskor befedezteti a szukáit. Elleti, amíg bele nem halnak. Ha nincs haszna belőle, kidobja őket az út szélére, menhelyre, stb.

- Kutyát/cicát megadott 8/12 hetes kor előtt odaad. "Ha tud szilárdat enni, jóazmá'". Az az előírás nem azért van, mert a kölykök 8/12 hetes koruk előtt nem tudnak enni, hanem azért, hogy szocializálódjanak a testvéreik/szülők mellett, és hogy felnőtt korban emiatt ne alakuljon ki viselkedészavar náluk.

- Tojik magasról rá, hogy hova kerül a macska. Ha megkapta a pénzt, többé sose látod jó esetben.

- Kutyáit/macskáit apróhirdetésekben, hirdetési oldalakon reklámozza. Sokszor helyesen írni sem tud. Keveri a "fajtiszta" és "fajtatiszta" szavakat.

- Fogalma sincs arról, hogy mit csinál.


Így néz ki egy agyontenyésztettnek nevezhető "Maine Coon" macska:

[link]

[link]


Ezzel szemben egy Tenyésztőtől származó:

[link]


Könyörgöm, az első hol van egy valódi Maine Coontól? Elég a fajtastandardot elolvasni, de ránézésre is megmondod laikusként, hogy ég és Föld a különbség a kettő között.


De, hogy kutyára is hozzak egy példát... Szaporított, "Border Collie"-nak csúfolt keverék:

[link]

[link] (Ez különösen elszomorít.)


Ezzel szemben egy egészségesnek, és valódi BC-nek kinéző, Tenyésztőtől származó BC (speciel a BC kennelekben nem vagyok otthon, ne kövezzetek meg):

[link]

[link]


.


Persze, vannak a kettő között átmenetek. "Besikerült" almok. Én amondó vagyok, hogy aki felelősségteljesen gondolkodik, az nem teszi ki az állatait a párzás, vemhesség és szülés terhének, mikor annyi kidobott, kóboron szaporodó állat van. Ennél fogva ilyen "csak 1 alom, és aztán ivartalanítás" című kamusztoris embertől sem vennék állatot.


Ha nincs 130 ezred egy kutyára, nézz körbe a fajtamentésnél, vagy menhelyen. Csak sajnos sok esetben ezeken a helyeken is az előbbi, szaporítós, beteges, kidobott kutyákkal találkozol...

2017. márc. 5. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem, hogy te hol élsz? A fajtatiszta állatok tenyésztése drága és komoly szakértelmet igényel, amit meg kell fizetni. Ha nem akarsz ennyiért állatot venni, örökbe is lehet fogadni. Persze ebben az esetben nem feltétlenül lesz fajtatiszta,nem feltétlenül lesz kölyök és nem feltétlenül lesz olyan, amilyen a fajtaleírásban, na de valamit valamiért.
2017. márc. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem a 100.000-200.000 Ft-os kutya az agyontenyésztett, hanem az általad venni akart 35 ezres. Ott lehetnek a szülők közeli rokonok, apa-lánya, anyja-fia, vagy testvérek. Semmit sem tudsz róla, csak azt, higy cuki 6 hetesen. Aki gondolkodik, az kiszámolja, mennyibe is kerül a kutyatartás, és lebontja a várható élettartamra a vásárlási költséget, és kiderül, hogy ha 15 évig él a kutya, és 150 ezerért veszem, akkor a vételár nincs havi 1000 Ft. Itt látszik, hogy nem az az idióta, aki ennyit kiad egy állatért, hanem az, aki nem.

Nekem egy borde colli 0, azaz nulla Ft-ot ér, de ettől még megértem, hogy van olyan, akinek megér több, mint 100 ezer Ft-ot.

2017. márc. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ha szaporítós kutyát vesz, az sem lesz fajtatiszta, hiába írják annak.


Egyetértek, hogy akkor már inkább menhely. Kérdező, ne pénzed a szaporítókat, 30 ezerrel se!

2017. márc. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Brit pásztor kutya fajtamentes! Van örökbe fogadható Border:)
2017. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!