Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet biztosan tudni a...

Honnan lehet biztosan tudni a kutyádnál, hogy te vagy neki a falkavezér?

Figyelt kérdés
Ha nem te vagy hogyan lehetsz az?

2017. márc. 2. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A falkavezér nem igazán jó kifejezés, hisz a kutya nem falkában él, persze ez kicsit kötözködés is.

De a kérdésre válaszolva: mindig, minden körülmények közt behívható, mindig kontrollálható, mindig első sorban a gazdára figyel, a gazdával akar együtt működni. És úgy lehet elérni, hogy a gazda következetes, tudatos, amik nagyon nehéz feladatok, és érti a kutya működését, gondolkozását.

2017. márc. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy tisztel. De tényleg. Jó mondjuk én elég "gyengekezű" falkavezér vagyok, ez meg is látszik a behíváson ha valami elvonja a figyelmét és tovább szimatol. De amikor "otthagyom" (oké akkor szevasz!) akkor kapcsol és sprintel is utánam. Utasítást is mindig tőlem vár, megáll az ajtóban és előenged, hogy én lépjek be először, ha veszélyben érzi magát rohan hozzám, ha jön valaki (csöngetnek) akkor is figyeli az ajtót aztán néz rám és toporog. Soha még csak eszébe sem jutott rám morognia, sőt, tudja jól már a nézésemből is ha ő rosszat csinált. Mondjuk az én kutyám egyébként is egy gazdimániás szent lélek :D vele nincs nehéz dolgom.
2017. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Ha együttműködik, engedelmeskedik és azt nem a tőled való félelemből teszi. Határozott, céltudatos, következetes legyél és ő nagyon hamar érteni fogja, hogy a kellő szigor nem annak jele, hogy nem szereted őt. Amint kölcsönös lesz a bizalom, eléred, hogy te leszel neki a "vezér".
2017. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!