Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyát...

Hogy szoktassam le a kutyát arról, hogy feljöjjön az ágyba, mikor alszunk?

Figyelt kérdés

8 éves, tacsi jellegű keverék. Makacs, rafinált és nagyon okos. Könnyen tanul és szót is lehet vele érteni.

A probléma egy hónapja kezdődött kb. Sokszor arra kelek én vagy a párom, hogy a kutya a lábunknál durmol az ágyon. Ilyenkor következetesen leküldjük, hiszen alapból az a szabály, hogy nem jöhet fel az ágyra. Értelemszerűen akkor nem tudunk rászólni, amikor feljön, mert akkor alszunk. :D

Napközben (legalább is, ha van valaki itthon) nem jön fel, nem is kéreckedik fel. Csak akkor ha alszunk, de szinte minden éjjel. Illetve néha akkor, ha kimegyünk kávézni.

Amúgy van saját kis kuckója meg egy kiszuperált nagypárna ágynak. Kizárni nem fogjuk, mert képtelen vagyok zárt ajtónál aludni.

Miért csinálja ezt és hogy szoktathatnánk le róla?



2017. febr. 8. 01:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Kerítsétek el az ágyat.
2017. febr. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mivel? :D Mondjuk szerintem eléggé bezártság érzetem lenne bekerítve. :L
2017. febr. 8. 02:09
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Lényeg, hogy ne tudja átugrani.

2017. febr. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Ugyan ez a problémám egy stafforshire terrierrel. Én úgy oldottam meg hogy a sarokban van a helye és ott a szekrény is,így azt torlaszoltam el. Néha onnan is kiugrik de ritka. Plusz most kezdtem a jutalomfalatokat adni ebben a helyzetben is. helyere küldöm lefekszik,ottmarad egy falat.(Kutyában:lefekszek ide és itt maradok akkor kaajaaaa.)Próbáld ki,türelem játék de még éri. :)
2017. febr. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Hát az azért szomorú dolog, ha a kutya miatt kell átrendezni a lakást.

El kellene érned, hogy ne falkatársnak, hanem falkavezérnek tartson benneteket.

Ha meglátjátok az ágyon, akkor nem lekülditek, hanem lezavarjátok. Ezt mondjuk nehezebb, ha nem tart benneteket igazán vezérnek, hanem csak úgymond szívességből megy le olyankor.

Ilyenkor a durvaság segíthet csak. Lerúgni az ágyról, leordítani a fejét, amelyiktek ezt hatásosabban tudja.

Nyilván nem a fájdalomokozás a lényeg, hanem az ijesztés. Ehhez a fizikai fenyítés is hozzátartozik, ám ennek nem szabad különösebben fájdalmasnak lenni (főleg kicsi kutyánál), de a fizikai érintésből tudja, hogy most meg van fenyítve. Ha mindig csak visítoztok vele, és ezt nem tartja meggyőzőnek, akkor soha nem értek el semmit. Nem csak ezen a téren, hanem semmilyen téren.

Nézd A csodálatos kutyadoki című filmet, akkor érthetőbb lesz, mire gondolok. (A neten is sok rész van.)

2017. febr. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

4-es vagyok

Teljesen falkavezérnek tart a kutyám...Nekem még csak 4 hónapos nem több éves. Falkavezérségbe az tartozik bele hogy amit parancsolsz a kutyának azt ő végrehajtja. Egyik kutya sem úgy születik hogy nem fekhet a vezér mellé. Ezt a tudatára kell adni. És párszor elfogja játszani,attól mert egyszer lezavarod és még másodjára felmegy attól még falkavezér vagy. Persze teljesen egyetértek a módszerrel és azzal amit írtál. Csak ezzel a falkavezérséggel nem,legalábbis az én esetemben biztos.

2017. febr. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Az előzőre ne hallgass,és az ágyat se kell elkeríteni.Éjszakára zárd be pl. a fürdőszobába,és ott legyen a saját helye.Nem nektek kell bezárkózni,őt kell bezárni,ha zavar,hogy az ágyon van.
2017. febr. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem változott meg valami ,hogy most nyolc évesen akar felmenni ? Biztosan nem lett egyszer felhivva az agyra?
2017. febr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Pedig az 5-ösnek igaza van! ezt hívják tükör módszernek és nagyon hatékony, ha jól van alkalmazva.

Aki a fürdőszobába bezárást javasolta, na azt kellene inkább bezárni... ha valamit meg lehet neveléssel oldalni, akkor nem az elzárás a megoldás, csak a lusta gazdának!

2017. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha meglátodnazbágyon, akkornúgy zavard le, hogy többet ne akarjon felmenni. Ne csak leküld, hanem nyugodtan mehet neki büntetés is, ha szabályt szeg.
2017. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!