Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert csak éjjel szobatiszta...

Miert csak éjjel szobatiszta a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes mopsz kan kiskutyám, lassan két hete. A helyzet az, hogy a kiskutya éjjel sír ha kakilnia kell, és kiengedem. Valamint a pelenkára odapisil. Na de nappal teljesen más a helyzet. Konkrétan ott pisil ahol éri, és volt hogy már be is kakilt. Tudom, hogy türelmesnek kell lennem, mert még kicsi..csak egyszerűen érdekel mi lehet ennek az oka, illetve mit lehetne tenni hogy nappal is szobatiszta legyen. A válaszokat előre is köszönöm.

2017. febr. 2. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

9 hetes és két hete nálad van, amikor 8 hetes korig nem is lehet elválasztani? Gondolom akkor nem tenyésztőtől van a kutya...

Miért használsz pelenkát? Azzal csak azt tanulja a kutya hogy végezheti a lakásban a dolgát. Úgy kell szobatisztaságra nevelni, hogy eleinte nagyon gyakran, 1-2 óránként kiviszed, de evés, alvás után mindig. Ha kint elvégezte a dolgát, akkor nagyon megdicséred, ebből rájön, hogy az a jó, ha kint pisilt/kakilt. Benti balesetnél sem szabad leszidni. Nem 2 napos folyamat, több hónap is lehet, mire teljesen szobatiszta lesz. Ahogy nő, úgy lehet a kivitelek számát csökkenteni, de a későbbiekben is egy nap legalább 4-szer ki kell vinni, és lehetőleg mindig ugyanazokban az időpontokban.

2017. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem tenyésztőtől van, de ebbe bele sem megyek inkább..

Az udvarra is viszem pisilni legalább óránként. Gyakran kint nem végzi el, de amint beértünk igen.

2017. febr. 2. 16:58
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja, és tisztában vagyok vele hogy nem két napos folyamat.. oda is van írva, hogy érdekel mi az oka. :)
2017. febr. 2. 16:59
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Akkor addig kell várni, amíg nem pisilt és addig nem bevinni.
2017. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy mopszot szaporítótól vettel akkor ez lesz a legkisebb bajod van vele.

Az egyik legbetegessbb kutyafajta.

2017. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Bajod majd vele*
2017. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkát felejtsd el minél elöbb, azzal sose fogod szobatisztaságra nevelni. Ahogy elöttem írták, maximum 1-2 óránként kell kivinni és megvárni, hogy elvégezze a dolgát utána pedig megdícsérni. Evés után és alvás után mindig ajánlatos levinni. Mivel még nagyon fiatal kénytelen vagy ilyen gyakran lejárni vele.


Az pedig, hogy 7 hetesen engedte elhozni a szaporító az annyit jelent, hogy a pénzen kívül semmi nem érdekli. A mopsz amúgy is elég népszerű fajta a 'kutyagyárakban'. Felelőtlen döntés volt azon a 80-100.000 Ft-on spórolni amivel többe kerül egy tenyésztőnél egy szűrt, egészséges kutya, de valószínűleg nem fogod megúszni mivel a mopsz elég beteges fajta. Nagy eséllyel a vételár többszörösét fogod otthagyni orvosnál.

2017. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ú, elnézést.. tenyesztotol van a kutya, nem szaporitotol. Az anyjanak elso es egyben utolso almabol valo a kiskutya. Gyakran kiviszem, eves es alvas utan mindig. Viszont az allatorvos aztmondta, hogy nem ajanlatos kivinni az utolso oltasaig, mert konnyen elkaphat barmit az udvari kutyanktol. Egyebkent mar meglett vizsgálva, egeszseges a kolyok. Bizom benne, hogy a jovoben is igy lesz. Megegyszer elnézést, hogy azt irtam nem tenyesztotol van, nem figyeltem oda :) azt meg hogy ket hete van nalam korulbelulre irtam, 9 hetes elmult a kolyok, es nincs nalam 2 hete. Azt hiszem 1 nappal hoztuk el mielott 8 hetes lett volna. A penzen meg egyaltalan nem spóroltam.:)
2017. febr. 2. 17:35
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 2. 17:36
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Elég érdekes, hogy most hirtelen már tenyésztőtől van a kutya... Na mindegy. Egyébként ha az udvaron tartott kutyátok oltott és egészséges, akkor semmit nem fog tőle elkapni a kiskutya.
2017. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!