Hogyan akadályozzam meg hogy kárt tegyen a nagykutya a kiskutyában anélkül hogy folyamatosan ott lennék mellette vagy bezárnám?
Mamámnak van egy nagytestű(legalább 40 kg) keverék kutyája. Az egy ivartalanított kan. Egy ismerős költözés miatt nem tudja hová vinni a kutyáját(több ok miatt). Mama befogadná a kutyát a sajátja mellé. Ez egy kistestű(max 10 kg) keverék, ivaros kan.
Ma találkoztak először. Mindkettőn póráz volt. A kiskutya ügyet sem vet a nagyra, a nagy viszont szagolgatja, és megy utána folyamatosan. A kiskutya viszont van hogy odakap neki amitől viszont a nagynál is elszakad a cérna és vicsorogva nekimegy...Na most az a probléma hogy azt azért nyilván nem akarja senki hogy széttépje a kicsit, a kicsinek viszont nagy a szája, nem tudja hány kiló, könnyebb lenne ha szépen hagyná magát és nem amperkedne a naggyal. Felügyelet nélkül nem mertük így együtt hagyni őket, mert ha nem húzom szét őket akkor nem tudom mi lett volna a kicsivel.
Beszéltük hogy majd megint találkozzanak később, de szerintem ez így önmagában azért kevés, mert a kutyáknak ki kell alakítaniuk maguk között a rangsort, ez másképpen nem megy. De hogyan engedjem ha nem vagyok biztos benne hogy a nagy nem rángatja meg túlzottan? Így akárhányszor találkoznak a kicsi akkor is ilyen lesz, meg a nagy is, amíg nem tisztázták az erőviszonyokat.
Mit lehet tenni? Az a baj hogy nagyon jó megoldás nincsen mert ha nem lehet oda szoktatni akkor megy a menhelyre, de az meg ugye nem a legjobb..oda kéne szoktatni a másik kutyához békességben.
Mindkét kutyát nevelni kell vagyis a kicsi ne pofázzon vissza a nagy meg ne menjen neki!
Én nem javaslom,hogy ott hagyd a kutyát, mert így szegény kutyának orosz rulett lesz minden nap. Aztán a nagy kinyírja és lehet sírni.
Keressetek gazdit a kiskutyának,akkor nem kell menhelyre adni. Mamád nem fog tudni velük kellően foglalkozni,főleg nem nevelni.
Inkább a menhely, ott ugyanis biztonságban lesz, és még lehet, hogy találnak neki megfelelő gazdát.
Mint írtad, a mamád a saját kutyájával sem bír, ezért ez tényleg egy orosz rulett a kicsinek.
Ha csak lehúzod a kutyát a másikról, attól nem csökkenni fog aznagresszió, hanem pont nőni. Ha elhúzod nő a stressz, még jobban menne vissza. Ha le is tiltod, meg is bünteted a kutyát az agresszív viselkedés miatt, az már fog segíteni.
Ha a kicsi csak odakap, figyelmeztet, de nem megölési szándéka van, akkor az normálisan viselkedik. Jelzi, hogy ez a típusú, gondolom erősen domináns közeledés a másiktól nem tetszik neki. Az, hogy a másik erre egyből kinyírással reagál, nem normális.
Új kutyánál alap, hogy a sajátodat, a "régit" egyből letiltod minden bunkó, ledomináló közeledésről. Az erős követés ilyen. Közlöd vele, hogy az új kutya a védelmed alatt áll, nem közeledhet hozzá máshogy, csak nyugodtan. A lehúzás, lefojtás a másikról inkább csak plusz hergelés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!