Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véres széklet csont miatt?

Véres széklet csont miatt?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim nagyon sok csontot adnak a vizsla keverék kutyájuknak, és mindig véres tőle a széklete. Én hiába kérem őket, hogy ne adjanak neki, állandóan főtt csirkecsontot kap meg mindenfélét. Ráadásul lágyék sérve is van, de az orvos szerint szerencsére nem kell műteni. Más kutyáknak nem szokott véres lenni a széklete a csont miatt. Lehet, hogy nála a lágyéksérve miatt van ez? Valahol olvastam hogy a sérves kutyáknak nem szabadna csontot adni, ez igaz?

2017. jan. 23. 19:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Miért mondom? Hát ha folyamatosan sérti a beleit a csontszilánk, mindig véres a széklete, akkor mit mondjak? Igen, csoda, hogy még él.

Főtt-sült csontot, pláne csöves csontot (mint a csirke combcsontja például) eleve nem szabad adni, mert a hőkezelés hatására rugalmatlan lesz, szilánkosan törik, emiatt könnyen felsértheti a beleit, akár át is lyukaszthatja a nyelőcsövét, gyomrát vagy a belét. Ha ez megtörténik, akkor a kutya kínok között elpusztul, hacsak nem kerül nagyon sürgősen állatorvoshoz, aki megműti.

Csontot úgy szabad kapnia a kutyának, hogy nyersen, a rajta lévő hússal együtt: például egy egész nyers csirkecomb.

Főve, sülve nem szabad adni.

A napokban műtötték egy ismerősöm kutyáját emiatt, 140 ezerért, sürgősséggel.

2017. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

én ezeket mind tudom, de erről őket nem fogom meggyőzni :(

ők ezelőtt 3 kutyát így tartottak már, mind 14 évet elélt

de hát csak féltem őt...

2017. jan. 25. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!