Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véres széklet csont miatt?

Véres széklet csont miatt?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim nagyon sok csontot adnak a vizsla keverék kutyájuknak, és mindig véres tőle a széklete. Én hiába kérem őket, hogy ne adjanak neki, állandóan főtt csirkecsontot kap meg mindenfélét. Ráadásul lágyék sérve is van, de az orvos szerint szerencsére nem kell műteni. Más kutyáknak nem szokott véres lenni a széklete a csont miatt. Lehet, hogy nála a lágyéksérve miatt van ez? Valahol olvastam hogy a sérves kutyáknak nem szabadna csontot adni, ez igaz?

2017. jan. 23. 19:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező ! Meg kellene értetned a nagyszüleidel,hogy legalább egy-két hétig ne adjanak csontot a kutyának.Nagyon szépen,udvariasan kérd meg őket erre ! Ha normális lesz a széklete akkor teljesen egyértelmű,hogy a csont,és a lágyék sérv az oka.De had legyek veled teljesen őszinte ! Nem szabad kísérletezni kutyával.Egy az egyben el kell vinni állatorvoshoz,és az ő szakmai tanácsát megkérdezni.Én nem tudnám nézni minden nap hogy a kutyánk véreset kakil...(nagyszüleim már elhunytak) A csont egyébként borzalmasan árthat is a kutyának.Volt egy németjuhász kutyánk aminek nagy szorulást okozott a csont.Nagyon bántam,hogy én vettem neki a csontot,és jót akartam neki.Helyrejött szegénykém orvosi segítséggel,és utána nem adtunk neki csontot.Ha lehetőség van elvinni egy igazán profi állatorvoshoz akik műtétet is vállal,jó lenne vele megvizsgáltatni.Én ismerek Hajdúszoboszlón egy Sasfészek nevű állatkórházat,ott profi munkát végeznek.Röntgen gép is van,minden !
2017. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én már rengetegszer könyörögtem nekik, de mintha a falnak beszélnék!

Azt mondják, hogy már nem adnak neki, de én meg látom a székletében a kis csontszilánkokat meg a vért, úgyhogy egyértelmű a dolog.

És én is tisztában vagyok vele, hogy milyen káros a csont. De neki nem székrekedést okoz, hanem sárga tőle a széklete, és kemény.

Még emlékszem, hogy az előző kutyájuk is volt hogy napokig csak csontot kapott enni, és fehér volt a széklete.

2017. jan. 23. 19:49
 3/12 A kérdező kommentje:

Azt viszont nem értem, hogy miért kellene elvinnem állatorvoshoz, meg hogy minek kéne röntgen vagy műtét.

Az én orvosaim is profik és megmondták, hogy nem kell őt műteni.

2017. jan. 23. 19:51
 4/12 anonim válasza:
50%
A röntgen gép az röntgen gép ! Oké leírom miért ! Bár nagyon nincsen kedvem hozzá...A németjuhász kutyánknak az arcán volt egy dudor.Elvittük normál állatorvoshoz.Adott injekciót rá.Nem változott a dudor csak nagyobb lett.Újra elvittük újra injekció.Ezután elvittük Hajdúszoboszlóra,röntgen és kiderült hogy ez egy daganat ami már rá ment a kutyának az agyára is,és bármikor elborulhat a kutya elméje,és akkor minket is megharap,mert megzavarodik.Folytassam ?... Ha már legelőször Hajdúszoboszlóra vittük volna és akkor készül a röntgen kép a kutya fejéről MÉG IDŐBEN ! Akkor megmenthető lett volna...Így meg el altattam :-( Miután el lett altatva az orvos is azt mondta,hogy ő is így döntött volna,és nagyon sajnálja.És tényleg sajnálta ! Ennyit jelent a röntgen gép !
2017. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De ugyan már!

Akkor szerinted most már bármilyen kutyát bármilyen tünettel röntgeneztetni kell? És Hajdúszoboszlón mindenképp, mert ott dolgoznak az Istenek, a többi "normál" állatorvos meg ezek szerint szart se ér?!


Én elhiszem, hogy a te kutyádnál röntgen kellett és nem volt neki elég egy "normál" állatorvos, de azt elhiszed nekem, hogy az én kutyámon egy röntgenfelvétel nem segítene?

A lágyéksérv ugyanis a hasfali izmok szakadását jelenti, ami kézzel is könnyen kitapintható, röntgen felvételen pedig nem is látszana!


Én se akartam elmagyarázni, na de mégis megtettem.

Várom a témához kapcsolódó hozzászólásokat, hátha valaki tapasztalt már ilyesmit. :)

2017. jan. 23. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Kész csoda, hogy még él az a kutya. :(
2017. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezt miért mondod? :(
2017. jan. 23. 23:01
 8/12 anonim ***** válasza:

nem, kedves kérdező, nem kell a kutyát bármilyen tünettel röntgeneztetni, azért van az orvos, hogy eldöntse milyen esetben van rá szükség.

egyébként a nem sérves kutyákat sem tömjük csirke szilánkosra törő csontjával

2017. jan. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem kell minden esetben röntgeneztetni feleslegesen a házi kedvenceinket, de a főtt csirke csont nem tesz jót neki pláne, de sem kutyának, se macskának nem jó igy adni, valahogy tudasd ezt velük.
2017. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire sajnálják kidobni azt a drága jó csirkecsontot, akkor vegyenek egy disznót, annak nem árt.
2017. jan. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!