Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lesz először kutyám, és...

Most lesz először kutyám, és félek, hogy valamit elszúrok. Leírnátok az ilyen alapokat. (kutyajáték, kaja, alvóhely stb. )?

Figyelt kérdés

2017. jan. 23. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
A legelső dolgod az legyen, hogy adsz neki egy leselejtezett cipőt! :D
2017. jan. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Alap cuccok: nyakörv, póráz, 2 tál (etető, itató), jó minőségű eledel (száraztáp, esetleg BARF étrend), fekhely. Ez az alap, ami mindenképpen szükséges.

Érdemes venni játékokat: kötélcsomó, zsinóros labda.

Rágcsálnivalókat: bikacsök, marhacsont, szárított bőr.

Ha majd kinti is lesz, nem csak lakásban, akkor hőszigetelt kutyaház is kell.

Érdemes majd vele kutyaovizni, ha már az oltásai megvannak.

2017. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊😊😊
2017. jan. 23. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Kicsi korában én a kutyahámot javasolnám, ha már nagyobbacska lesz válthattok nyakörvre. Pórázból ne kihúzható zsinóros flexit vegyél, hanem sima textil vagy bőr pórázt. Mivel tél van, a kinti sétákra nem ártana valami kis ruha is rá, nehogy megfázzon (bár nem tudom, mekkora szőre van a kutyusnak). :)
2017. jan. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
A száraz tápot felejtsd el.Normál kutya csak kényszerből eszi meg.Csak kiegészítésnek add!
2017. jan. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kiskutyad lesz?

Tenyesztotol lesz? Kerdezd meg, h eddig mivel etetett? (milyen tappal?)


Az az igazsag, h sztem ahany haz annyi szokas a kutyusokkal kapcsolatban.

Pl. En a bor nyakorv hive vagyok, de eloszor allithato nylont vettem, ugyis gyorsan nonek.

Aztan nem szeretem a hamot. Azt terepkutyaknak talaltak ki, nem hetkoznapra! Deformalja a kutyust, plusz kesobb kevesbe viseli el a nyakorvet. (En kb a 2. Heten raadtam a kiskutyaimra a nyakorvet mikor idekerultek. Gyorsan hozzaszoktak, nem fulladtak meg, raadasul szepen mennek lab mellett)

Porazbol is flexit hasznalok. (Ha elmegyunk futni, arra van masik, de egyebkent a flexit hasznaljuk leggyakrabban) eleinte udvarra, most meg setara.

Tehat a nyakorv es a poraz mellett szukseged lesz meg ahogy irtak 2 talra, tapra (vagy amivel etetni fogsz) egy fekvohelyre (egy regi pokroc is megfelel) ha kint lesz akkor egy hazra, vmint nehany jatekra (ne vegyel tul sokat, mert ugyis lesznek kedvencek. Eleg azt potolni ha tonkremegy)

De fontos h olyan jatekokat valassz, amiben nincs sok lenyelheto darabka. A kiskutyak rengeteget ragnak, koran kiesznek belole reszeket.

Es jutalomfalatra is szukseged lesz. (A parizsi is megfelel, apro kockara vagva) meg fogtisztitora (nalunk ez a levesben fott veloscsont. Orakig elvan vele)


Illetve ha adhatok egy tanacsot: ne adj neki cipot ragni! A kutya nem fog tudni kulonbseget tenni egy rossz papucs, illetve az alkalmi cipod kozott! Nem erti h az egyiket miert lehet, a masikat miert nem.


Ja es ha benti kutyus lesz, akkor egy vodorre ecetes vizzel, meg egy felmosora is szukseged lesz! :)


Ha van meg kerdesed, irj!


Sok sikert!

2017. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sok múlik rajta hogy milyen féle fajta kutyád lesz.

Én csak annyi tanácsot adnék hogy ne felejts el hogy a kutya az nem ember. Foglalkozz vele sokat, szeretettel, de következetesen és kellő szigorral is.

A száraz kaja a te kényelmedet, és a kutyatáp cégek érdekeit szolgálja, a kutya érdekeit nem. Csak kiegészítés képpen adnám, ha épp nincs más otthon.

2017. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!