Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél kis kutyám de miért?

Vazze001 kérdése:

Fél kis kutyám de miért?

Figyelt kérdés
Vettem egy 1,5 honapos Huskyt,hazahoztam,már 4 napja van velem de nem áll meg ha közeledek felé,nem eszik ha ott vagyok,nem szagol meg,ha megfogom mereszti magát farkát maga alá húzza,ha beszélek hozzá mozgassa a fejét jobbra balra!Hogy tudnám megszerettetni magam vele?Illetve elvileg ilyen korba állni kéne a fülének is de még nem áll neki teljesen a vége lekonyul!Mikor elhoztam megnéztem a szülöket is mind a kettö kék szemü a kiskutyáknak mindegyiknek barna!
2017. jan. 18. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető problémák vannak:

- 1,5 hónapos kutyának az anyja mellett lenne a helye, el sem szabadott volna hozni.

- az, hogy milyen színű a szeme, vagy állni fog-e a füle valaha is, az a legkisebb probléma. A kutya nem fajtatiszta, sajnos szaporítóktól vetted, nem szabad ilyen helyről kutyát venni. Hiába nézted meg a szülőket, nem biztos egyáltalán, hogy valóban azok a szülők, pláne az apa. És hogy ha azok is, akkor milyen egyéb fajták/keverékek keveredtek beléjük, mit örökítenek.


A kiskutyának élénknek, érdeklődőnek, mozgékonynak, játékosnak kellene lennie, amikor épp nem alszik.

A viselkedésének oka lehet az, hogy ahonnan elhoztad, nem szocializálták születésétől kezdve, azaz nem vették kézbe, nem foglalkoztak vele, nem emberek között, családi körülmények között nevelkedett. Ezenkívül okozhatja betegség, fájdalom vagy idegrendszeri probléma is.

Ne azzal foglalkozz, hogy megszerettesd magad, hanem vidd el állatorvoshoz. Kapja meg az első oltását, majd sorban a többit, a féreghajtót, illetve mindezek előtt természetesen vizsgáltasd meg alaposan.

2017. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
chippelve oltva volt,anya apa törzskönyves,nem idegentöl vettem!foglalkozva nem volt vele az biztos sose mert az apja születésnapi ajándék volt és rá félévre az anyát is megvették papírokkal!Szoval most az a lényeg hogy megbarátkozzak vele!
2017. jan. 18. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy valamiféle idegrendszeri problémája is van... próbálj finom falatokat adni neki, játszani vele. Ezt igazából nem is kell kérdezni de az itt gyk-n olvasottak után inkább megkérdezem. Kint vagy bent van a kiskutya? Hogyan szoktál vele foglalkozni? Az hogy a szülők szeme kék nem jelenti azt hogy a kölyköké is kék lesz. Ezeknek a fajtáknak már kicsi korukban áll a fülük, kb. 3-4 hónapos koráig érdemes reménykedni utána már nem hiszem hogy feláll a füle, az én Akitámnak 3,4 hónaposan már állt a füle (habár ő törzskönyves szóval nem is kételkedtem) Szerintem hagyd egy kicsit ismerkedni az új környezettel, mi is hagytuk a kutyit had szokjon minket habár ő elég kíváncsi kölyök volt. Nem érdemes erőltetni mert negatív élményként fogja fel. Azért sok sikert és legközelebb ne ilyen helyről vegyél kutyát.
2017. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért fél, mert túl korán elválasztották az anyjától! Persze idegrendszeri probléma is lehet, vagy a foglalkozás hiánya, de nyilván az sem utolsó szempont hogy ilyen korban még az anyja mellett lenne a helye, az alomtársaival.
2017. jan. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Foglalkozni nem nagyon tudok vele mert nem áll meg!Beszélek neki csalogatom kajával de semmi csak leűl tőlem messzebb és figyel!Amugy kint van meg a kazánházba lecsalja a nagyobbik kutya és ott alszik!
2017. jan. 19. 04:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na pont erre számítottam... ilyen kicsi kutyát NEM TARTUNK KINT!!! Beteg vagy ember? Mégis hogyan szokna hozzád ha napinta may 3x lát? VIDD BE!! Majd mikor felnőtt kiszoktatod habár a husky-knál fontos a jó kapcsolat és mivel falkakutyák jobban szeretnek a gazdával lenni. Ha kint hagyod önállósodni fog és nem fog soha hallgatni rád...
2017. jan. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kajak 6 hetes kiskutyát elhoztál és kint tartod a kertben? Vadkutyát szeretnél? Mert elégé jó úton haladsz a felé, hogy legyen egy szép kutyád a kertben, amit nem tudsz majd megfogni, csak akkor fogod közelről látni, amikor eteted...


1. a kutyát korán hoztad el


2. a kutya teljesen ideggyenge


3. ha a kutya ennyire vézenes, akkor minimum 2 hét szabadság kivétel a melóhelyről és bevinni a házba és non stop vele lenni.


4. el kell kezdi a nyakörv és pórázhoz való szoktatáshoz, játékkal kell oldani, valamint csakis kézből etetni. Ha nem eszik a kezedből, akkor koplalás... Minden kutya a 3. napon éhes lesz és oda fog menni hozzád és a kezedből fog enni. Ha ezt csinálod vele minimum egy hónapig, akkor teljesen hozzád fog szokni.


5. a kertbe csak úgy menjen ki, hogy hosszú póráz ( minimum 5 vagy 10 méteres ) és nyakörv.


Ha a fentieket nem tudod megoldani, vagy nem akarod, akkor inkább add vissza a " tenyésztőnek " a kutyát.


Még valami, egy ember nem lesz tenyésztő, csak mert van két kutyája, aminek van TKja. Azzal, hogy a kutya ( elmondásod szerint ), nem hasonlít a szüleire, valamint ennyi idősen kiadták neked, sőt, ezért még pénzt is kértek, már messziről bűzlik.


Jah, hiába ismerős, lehetséges, hogy ez a kölyök egy másik alomból származik és rásózták olyanra, aki nem ért hozzá. Sokszor történt már ilyen ( border " tenyésztő " berakott egy 10 hetes kiskutyát a 2 hónaposak közé és 2 hónaposként eladta stb )...

2017. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!