Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy 3 éves...

Mit lehet kezdeni egy 3 éves neveletlen kan kutyával?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy mentett kutyát. 3 évig 1 méteres láncon volt, így kizárt hogy én is láncra kössem, akkor is ha az 20 méter... viszont nagy termetű kutya sétálásnál elhúz, lehetetlen vele bírni. Az ül és a pacsi már nagyjából megy, de ezen kívül nem szófogadó..Kirágta a kerítést is, már nem tudok vele mit kezdeni. Biztos hogy nem viszem sehova már. Miért nem örül hogy végre szabad és miért nem elég neki az óriási udvarunkon szaladgálni? Miért akar az utcára kiszökni?

Hogyan neveljem meg a nem szabad, ül normálisan, marad parancsokra? És hogy tegyek ellene hogy ne húzzon el sétálásnál, ne fusson, menjen szépen mellettem?


És van egy másik gond...Macska. Semmi baja a macskákkal, szerintem eddig azt se tudta mi az, viszont a macska nagyon parel, inkább a kutyát féltem hogy kikarmolja a szemét, stb..mert a kutya az nagyon barátságos lenne és nem bántaná...hogy lehetne őket összebarátkoztatni..a macska a kutya óta a lakásban van és az ablakból próbáltam eddig őket "ismerkedtetni", de a macska fújtat és nem merem összeengedni.



#kutya #macska #barátság #lánckizárt #neveletlenkutya
2016. dec. 23. 13:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
De írtam, hogy viszem sétálni, csak rohan és elhúz. Aztán kicsit gyorsabban sétálok, már néha futok, de még az se elég neki..Ha az jó lenne neki akkor az óriási udvaron igazán rohangálhatna, de nem győzöm már a téglákat pakolászni a kerítés és a kapu elé, mert kiássa magát..
2016. dec. 24. 21:11
 12/13 A kérdező kommentje:
Azt pedig nem hiszem el, hogy nem tudom eléggé lefárasztani, órákat vagyok vele az udvaron, labdázunk, de 5 labdaeldobásnál már megunja és megy a kapu felé...Értem én, csak akkor sem tudok mit kezdeni vele...remélem 3 éves kutya még tanítható kutyasuliban.
2016. dec. 24. 21:13
 13/13 A kérdező kommentje:
Tényleg viszem suliba, addig is gyakorolunk és fárasztjuk egymást...köszönöm a válaszokat
2016. dec. 24. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!