Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy 3 éves...

Mit lehet kezdeni egy 3 éves neveletlen kan kutyával?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy mentett kutyát. 3 évig 1 méteres láncon volt, így kizárt hogy én is láncra kössem, akkor is ha az 20 méter... viszont nagy termetű kutya sétálásnál elhúz, lehetetlen vele bírni. Az ül és a pacsi már nagyjából megy, de ezen kívül nem szófogadó..Kirágta a kerítést is, már nem tudok vele mit kezdeni. Biztos hogy nem viszem sehova már. Miért nem örül hogy végre szabad és miért nem elég neki az óriási udvarunkon szaladgálni? Miért akar az utcára kiszökni?

Hogyan neveljem meg a nem szabad, ül normálisan, marad parancsokra? És hogy tegyek ellene hogy ne húzzon el sétálásnál, ne fusson, menjen szépen mellettem?


És van egy másik gond...Macska. Semmi baja a macskákkal, szerintem eddig azt se tudta mi az, viszont a macska nagyon parel, inkább a kutyát féltem hogy kikarmolja a szemét, stb..mert a kutya az nagyon barátságos lenne és nem bántaná...hogy lehetne őket összebarátkoztatni..a macska a kutya óta a lakásban van és az ablakból próbáltam eddig őket "ismerkedtetni", de a macska fújtat és nem merem összeengedni.



#kutya #macska #barátság #lánckizárt #neveletlenkutya
2016. dec. 23. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Vidd kutyasuliba. Ha van a közeledben.
2016. dec. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert igényli a sétát. Unatkozik az udvaron. Vidd sétálni 😰
2016. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szökés ellen segít az ivartalanítás. Emellett kutyasuli, ahol megtanítanak bánni a kutyával, mert ameddig nem kapja meg az energiaszintjének megfelelő fárasztást, addig szökni fog, viszont ameddig nem tudod rendesen sétáltatni, és nem behívható magyarul nem engeded el a pórázról, az sokat nem ér.
2016. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megérteni, eddig elvettek tőle mindent, most szeretné bepótolni, élni. Viszont ahogy egy depressziós lelkibeteget nem tud egy laikus meggyógyítani, úgy nem lesz elég a te jószándékod a fenti szituációt megoldani, fordulj "szakemberhez" kutyasuli minél előbb, mielőtt baj lesz, mielőtt tönkremegy köztetek a bizalmi kapcsolat.
2016. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
szökés ellen az ivartanítás sem segít, csak a nevelés és a kerítés megerősítése, és persze a több odafigyelés
2016. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

szökés ellen az ivartanítás sem segít, csak a nevelés és a kerítés megerősítése, és persze a több odafigyelés

---

meg nagyon sok közös program, és napi szintű rendszeres, fizikai-szellemi lefárasztás.


És még akkor sem biztos az eredmény. Három évig méteres láncon, ingerszegény környezetben, épp csak vegetálva...

Könnyen lehet, hogy lelkibeteg lett már.

2016. dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

azért köszönöm a sok paraszt lepontozását... :)

hiába írjátok, az ivartalanítás nem segít a szökésen, aki meg ennek az ellenkezőjét állítja, annak még sosem volt kutyája vagy nem tud vele bánni

2016. dec. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kutyasuli, minél hamarabb. Egy kutya amúgy se fogja magát lefárasztani szaladgálással (max 10x végigszalad a kerítés mellett h vmi izgalmas történik az utcán), sétára szüksége van. A kutyasuliban megtanítják, hogy kell megtanítanod szépen sétálni. Ha más nem kiképző segítségével fojtópóráz, esetleg szájhám használatával. (De a fojtót csak kiképző segítségével!!)
2016. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérd kutyakiképző segítségét.
2016. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy udvar sem helyettesíti a sétát.

Haltival tudsz segíteni a húzáson, bár mielött vennél nézz utána, hogy kell használni mert rontani is tudsz vele ha nem megfelelően használod.

Az engedelmesség problémát, pedig csak kutyaiskola fogja orvosolni.

2016. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!