Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sharpei szállítása buszon?

Sharpei szállítása buszon?

Figyelt kérdés
Hamarosan (holnap) el kéne vinnünk a sharpei kutyánkat állatorvoshoz, és ehhez távolsági buszon kell utaztatnunk (30-35 perc lenne az út csak). Eléggé félek/izgulok miatta, legfőképpen azért, mert az emberek sehogy sem tolerálják, hiába ülünk távolabb tőlünk, hiába van rajta szájkosár, stb... A kutya viszonylag jól bírja a szájkosarat, de az érdekelne, hogy nagyon baj lenne, ha a szájkosár csak addig lenne rajta, amíg felszállunk, és "kiesőbb" helyet találunk? Természetesen utána is a nyakában lenne, vagy nálunk... Mivel annyira azért jól nem bírja, hogy fél óráig rajta legyen, és a buszozás így se a kedvence.(Buszozott már.) Emellett, ha én mindent jól csinálok, toleráns vagyok az emberekkel, de mégis le vagyok ordibálva és konkrétan nyilvánosan megszégyenítve, az teljesen normális? Legfőképp emiatt aggódom, mivel volt már erre példa, mikor semmit csak csináltam, csak voltam a kutyával és egy pasas leordibált...

2016. dec. 21. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kutyán legyen szájkosár, mert úgy a szabályos. Ha nem ülteted az ülésre és nyugodtan ül a kutya, akkor nem köthetnek beléd.

Esetleg kinyomtathatod az erre vonatkozó szabályokat és a kezébe adhatod a kötekedő személynek.


[link]


VIII. pont

2016. dec. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ordibálj vissza te is, ne hagyd magad. Nem is értem az ilyen embereket, hogy hogy van merszük egy idegennek ordibálni a buszon?!


kutyán legyen szájkosár, ültesd/fektesd közel a lábadhoz, esetleg állj fölé.

2016. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kosár kell mindig.

Én általában ott dekkolok a kutyámmal, ahol a babakocsikat is szokták tenni. Akkor nincs nyavalygás, hogy szőrős lesz az ülés, ha akár csak alatta is, vagy közte fekszik a kutya.


Egyébként mit ordibált az a pasas?

2016. dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Rövid pórázon, egy helyben ültetve-fektetve, szájkosárban semmi joguk nincs beszólni. Szólj vissza (de azért balhét nem kell csinálni :)), és ennyi.

De a szájkosarat viselje el a kutya, mert ha jó a méret, nem kényelmetlen neki, akkor csak hiszti. Ha meg kényelmetlen, akkor vegyél neki egy kényelmeset, de addig is legyen rajta.

2016. dec. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!