Most akkor szabad vagy nem csontot adni nekik?
Itt a betegség, amit a nyers disznóhús okozhat. Gyógyíthatatlan, ezért nem lehet nyersen sertés húst, se csontot adni a kutyáknak. Tehát nem értem, miért lettek 0-ra pontozva azok, akik ezt írták.
Nyersen semmilyen csont nem adható a kutyának, maximum akkor ha te tenyésztetted és nevelted az állatot, így biztos vagy benne, hogy semmilyen betegségben nem szenvedett. Ha hentestől vagy bárhonnan máshonnan veszed a húst, akkor javasolt előtte kicsit megfőzni, hogy minden kórokozó elpusztuljon.
Baromfi csöves csontokat még főzve sem javasolt adni, de pl farhát csontot szabad.
Hát mi barfozunk aminek alap pillére a csont és a hús, a csont sokkal jobb mint a boltban vehető "fogkefék" amik csak ízesített szarok. Elmondom mi történt a kutyámmal mióta rendszeresen kap csontot. Szóval amíg tápot és "kutyafogtisztítót" kapott
-nagyon büdöset fingott
-nagyon fogköves volt (pedig többnyire rendszeresen mostam is neki)
-büdös volt a szája
-büdös és fakó volt a szőra
-szenvedés volt az utcán felszedni az ürüléket mert olyan büdös és oyan nagy volt hogy majd meg haltam
Ellenben mióta barfozunk azaz rendszeresen eszik húst és csontot (csirke, pulyka és marha)
-kifogástalanok a fogai
-nem büdös a szája
-a szőre gyönyörű és fényes
-látom hogy szereti
Eddig még nem volt semmi baja tőle és nem valószínű hogy lesz mert az erdőben a farkasok sem halnak meg tőle. Nem én vagyok az egyetlen aki így etet és a balesetek száma olyan arányban van mint az ivartalanításnál a komplikáció aránya. Aki nem ad csontot a kutyának az nem ad de szerintem nincs értelme megfosztani őket a csonttól mert imádják. (Mamám kutyái 6 éve esznek főtt csontot és nincs nekik sem bajuk, soha nem is volt)
A BARF egyik alappillére a csontos nyers hús.
Én nem nyersezek a kutyáimmal, mert nincs meg hozzá a kellő tudásom, de a tenyésztő, akitől jött az egyik kutyám, így etet. A mama kutya is nyerset kapott és a picik is az anyatej mellé nyers, csontos húst kaptak. (Nyulat)
A kiskutyák masszívak, gyönyörűek voltak és mai napig is mindannyian egészségesek. Már felnőttek :)
A nyers csont rugalmas, nem törik szilánkosra, ehetik a kutyák.
Nálunk az egyik kutyának sokáig volt bűzmirigy gondja. Ha megéreztem a szagán, hogy ilyen probléma van, főztem neki csirke farhátat. Addig főztem, amíg már szinte szétomlott a csont, így nem volt esély rá, hogy megakad, mert gond nélkül el tudta rágni. Határozottan jót tett a bűzmirigynek, mert mindig megoldódott tőle a probléma.
Szóval nyersen lehet adni nekik csontot-természetesen hússal együtt (disznót, vaddisznót ne!)És csak megbízható helyről!
Vagy csirkenyakat, vagy farhátat teljesen szétfőve egyszer-egyszer. (Csöves csontot főve ne!)
Nem szabad túl gyakran adni, mert a sok csont szorulást okozhat.
Vannak állatorvosok, akik eleve a nyers hústól is tiltják a kutyákat.
Miért is lenne pont az állatorvosi csoport egy véleményen?
Az utolsó hozzaszolason jót mosolyogtam, nem tudom állatorvos vagy-e, de nagyon beletalaltal :D én állatorvos hallgató vagyok, de mivel rendszeresen rendelozom, hallok ezt-azt, és valóban: nincs sok téma, amiben az allatorvosok egyetértenek. Viszont ez a BARF téma pont az, amit mind jarvanytanon (Aujeszky, Salmonella...) mind bőrgyógyászat, belgyógyászat (allergiak, bőr- és emesztoszervi betegségek) ,sebeszet (obturatios ileus, belperforatio) keretein belül folyamatosan csak szid mindenki az egyetemen is, rendelőkben is. Én nem barfozok, nem is fogok és nem is ajánlom senkinek, a fent említett okokból.
Meg annyit hozzatennek, hogy nemhiába a kutya a háziállat, a farkas nem: a biológiájuk így mára már teljesen eltero, nem lehet osszehasonlitani.
tegnap 21:58
Ha a jövő állatorvosai azt tanulják, hogy a kutya "biológiája" TELJESEN eltérő a farkas ősöktől, az nagyon-nagyon szomorú.
Egyenlőre még ragadozó fogazattal és emésztéssel élnek a mai kutyák is.
Nyilván nem teljesen, de az egyik hozzaszolo abból indult ki, hogy a farkasok olyanok, mint a kutyák. Nem, nem olyanok, a lényegi különbség pedig a haziasitasban van. Nem hiába nem esznek húslevest, pedigree-t, royal canin-t, főtt csirkét a farkasok, és nem hiába nem esznek nyers húst a haziasitott kutyák. A kutyák együtt változnak az emberrel az évek, évtizedek és az evolúció során, nem várható el tőlük, hogy visszatérjenek az őseikhez hirtelenjében. Azzal mi se járnánk jól. Az evolúció megvaltoztatta az anatomiajukat, fiziologiajukat, így az emesztorendszeruket is. Ma már nem obligat húsevők, ahogy ezt az ember ki is használja (lásd Teri nénit aki kenyérrel meg palacsintaval tomi Fifiket) ami persze nem feltétlen jó, de attól még nem ignoralhato tény.
De ez csak filozofalas, a tények pedig (amiket az előző hozzaszolasomban fejtettem ki) eléggé alatamasztjak a BARF ellenes ideologiajat az egyetemnek és a hozzaerto allatorvosoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!