Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne elérni egy...

Hogyan lehetne elérni egy süket kutyával szemben a falkavezérséget?

Figyelt kérdés
3,5 éves kutyusról van szó, aki kiskora óta velünk van, viszont volt egy idő, míg nem a közvetlen otthonunkban élt. Most, hogy hazakerült, újra-újra felbukkanó problémák jönnek elő; teljesen világos, hogy a kutya nem tisztel. A hágó mozdulatok azok, amikkel egyszerűen nem tudom mit kezdjek, hiába a fegyelmezés, nem érdekli. Az ágyra nem engedjük fel, ennek ellenére mégis folyamatosan próbálkozik. A kutyaiskola sajnos nagyon messze van, így nem kivitelezhető.
2016. dec. 9. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Biztos, hogy hallásproblémái vannak? Akkor talán utána kell nézni, hogyan lehet segíteni ezen. Régen olvastam egy cocker spánielről, aki tényleg siket volt, a gazdája, jelbeszéddel tanította meg a parancsszavakat. A kutyák ismerik a jeleket, de tényleg! Az enyém hall ugyan, de ha szó nélkül, mutatok valami jelet, azt megérti!
2016. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy itt nem csak nevelési problémák vannak, ha ti másképp akarjátok kezelni csak azért, mert süket. Ugyanúgy működik ő is, mint az összes többi kutya, csak másképp kommunikál. Elsősorban a vele való kommunikációt kellene elsajátítanotok (ami tényleg egy kicsit speciális dolog), és csak akkor fogjátok tudni kezelni a viselkedési problémáit rendesen. Szóval meg kéne oldani azt a kutyasulit, vagy házhoz hívni kiképzőt, és célzottan a problémamegoldásra gyúrni.


Süket kutyánál (is :D) tipikusan a gazda a gyenge láncszem, jellemzően két - amúgy tök érthető - okból.

Egyrészt a mi kommunikációnk ugye a kimondott és a leírt szavakra épül, egy süket kutya pedig egyiknek sem veszi sok hasznát, úgyhogy a reflexszerű emberi kommunikáció egyszerűen csődöt mond náluk, főleg, ha a gazda is elkezd felhagyni azzal, hogy beszél a kutyához, és ezzel elveszíti az arcmimikát is, amit pedig a kutya baromira figyel.

A másik ilyen dolog, ami közrejátszik sokszor, az a sajnálat. Mi úgy szocializálódtunk, hogy a testi fogyatékossággal élőkre vigyázni kell, hiszen ők sérültek, nem etikus dolog bármivel még rosszabbá tenni az életüket. Ezt pedig automatikusan átültetjük a kutyára is, ami pedig nem oké, mert a kutya egyrészt nem érzi magát sérültnek, másrészt pont az óvatoskodó hozzáállás miatt szoktak kialakulni viselkedési problémák.

Nem állítom, hogy nálatok is ez van, de valami biztosan nem oké. És egy süket kutya kezelését nem fogjátok elsajátítani neten keresztül, mert látni kellene, hogy mit hogyan csináltok, és annak alapján lehetne megmondani, hogy min érdemes változtatni. Dolgoztam süket kutyával, hidd el, hogy nem ez a "leírom három mondatban és jó lesz" kategória, mert nagyon az alapoktól kell elkezdeni felépíteni a nevelését, a képzését, kialakítani egy közös jelrendszert (és most itt nem az engedelmes feladatok jeleire gondolok).

Keressetek egy jó szakembert, pár foglalkozás is nagyon sokat tud lendíteni a dolgon.

2016. dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!