BARF? - igen már megint
Sziasztok! Régóta túrom a netet, olvasom a véleményeket, hogy BARF igen vagy nem... Még mindig nem tudom.
A dokink azt mondta, hogy eszembe ne jusson a különböző baktériumok, férgek, stb miatt. A fórumozók istenítik. Akkor?
Most akadtam rá az USA beli ajánlásnak, ők azt írják, nem javasolt a szalmonella és lisztéria miatt.
(angolul persze [link]
A fagyasztásra meg azt mondta a dokink, hogy ha nem volt ideje foglalkozni vele, akkor bedobta a husit a fagyóba és két-három hónap múlva ugyanúgy nézegethette a mikroszkóp alatt a benne lévő a vírusokat, baktériumokat, mint fagyasztás előtt.
Az ő álláspontja szerint a BARF nem csak a kutyára veszélyes, hanem az emberre is mert így vagy úgy, de érintkezünk a kórokozókkal mi is. Pl. itthoni statisztika szerint a legtöbb emberi szalmonella fertőzés a kutyáktól ered, mert ahogy nyalogatják a bundájukat, a gazdi simizi és ezáltal bejut az emberi szervezetbe.
Nem kekeckedek, félre ne értsetek, de már tényleg nem tudom mit gondoljak a BARF-ról. Segítsetek. Köszi!!
A dokid nyers ellenes. Más dokik meg ajánlják. Nagyon kevés kutya lesz szalmonellás. Teljesen más az emésztésük, mint az embereknek.
Ne olvasgass, hanem hozzál döntést. Egyértelmű választ úgy sem kapsz sehonnan. Mindennek vannak ellenzői és támogatói. Persze, mindegyik tudományosan alátámasztva.
Az állatorvosoknak is megosztott a véleménye a témában. Vannak, akik támogatják.
A szalmonellát egészséges kutya nem kapja el például, sokkal erősebb a gyomorsava, mint a miénk, eleve más az emésztése, emésztőrendszere.
Kutyás kézzel meg nem kell a szánkban nyúlkálni, enni, és akkor az ember sem fertőződik meg. Alapvető higiénia szabályokat mindenképpen érdemes betartani, akárhogy etetjük is a kutyát.
Ami a férgeket illeti: 3 havonta amúgy is jár a féreghajtó, hiszen más módon is könnyen megfertőződhet.
Én nyersezek a kutyámmal, eddig baj nem volt (1 éve kb.). Remélem, nem is lesz.
Szerintem te már feltetted egyszer ugyanezt a kérdést.
Senki nem fog tudni neked olyat mondani, ami meggyőz, pont azért, mert nagyon sokféle vélemény van. Én kipróbáltam, bejött, nem lettem beteg se én, se a kutyák (sőt, ők egyre kevesebbet betegeskednek). A környezetemben se volt belőle probléma. Számomra ez nyilván elég meggyőző, de számodra meg ez a "messziről jött ember azt mond, amit akar" esete.
Ne várd, hogy bárki eldöntse helyetted a dolgot, ezügyben sajnos saját magadnak kell kialakítanod egy véleményt, használni a józan ítélőképességedet, mérlegelni. Egy állatorvos szakmailag megalapozott véleménye áll szemben többszáz, többezer pozitív tapasztalattal. Neked kell tudnod, hogy melyik számodra a fontosabb.
Én úgy vélem, hogy ez inkább elmélet VS. gyakorlat vita, hiszen az állatorvos nem próbálta, de tudja, hogy mi hogyan képes terjedni - mi viszont próbáltuk, és láttuk, hogy bár elméletileg terjedhetne mindenféle kórság, de nemigen teszi. Most ez neked ugye vagy elég, vagy nem :)
Igen, én tettem fel kb. ugyanezt a kérdést, csak azóta találtam még cikket a témában és ezzel kiegészítettem.
Igen, tudom, helyettem nem döntheti el senki, és épp a józan ítélőképességem használva gyűjtögetem az információkat és kérdezek rá (akár többször is) a dolgokra, amik nem egyértelműek.
Köszönöm a válaszaitokat!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!