Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám selejtes mert nincs...

A kutyám selejtes mert nincs farka?

Figyelt kérdés

Ez volt az utolsó csepp a pohárban! Hogy többek szerintem az én kutyám sajnálnivaló, eltorzul, beteg! Csak mert nincs farka és nem is volt SOSEM!

[link]

[link]

[link]

[link]

Szerintetek ez a kutya úgy néz ki mintha valamiben is hiányt szenvedne, rossz lenne neki hogy nincs farka, vagy hogy beteg és nem teljes értékű lenne? Az ő testvéreinek 5-ből csak kettőnek volt farka! A másik kutyám 3-ból az egyetlen volt akinek van farka. Anyukám most fogadott be egy ilyen keveréket a menhelyről, akinek háromnegyedes farka van, és egyik tesójának sem volt teljes!

Az én kutyám boldog, és gyors, olyan gyors hogy eddig mindenkit lefutott! Volt hogy bírók be akartak szervezni a tenyésztésbe mert fontos tovább vinni ezt az örökletes "dolgot".

És akkor jönnek ezek az elvakult, mániákus emberek és lesajnálják a kutyám? Mégis milyen alapon? Agyon kellett volna ütni amikor kibújuk az anyjából, vagy mi? Nem gondolják a kedves állatvédők, hogy kissé erős túlzásba esnek és nem azzal foglalkoznak amivel valóban kéne? Mert én naponta látok kóbor, harapós kutyákat macskákat, kikötve láncon, éhezve, elletve, elkényeztetve! De nem baj, mert azt legalább elértük, hogy egy kutya farkát ne lehessen levágni! Persze az én kutyámnak ugye nem volt levágva, de ezt nem tudják amikor meglátnak és beszólogatnak nekem, és még akkor is ha megtudják az igazat... Nem kéne egy kicsit visszavenni és józanul gondolkodni? Én is szeretem az állatokat, de ez azért már túlzás és pl én sem szólok be a torz kutyáknak (orr nélküli, görbe fejú, kopasz stb) hogy a gazdájuk önző mert olyan állatot vesz akinek rossz mert hogy neki az tetszik! Ha én azt mondanám azokat tiltsák be mert rossz nekik, akkor persze mindenki nekem esne, pedig nyilvánvaló hogy az nem természetes... Ellenben pl farok nélkül több, egészséges, munkakutya fajta is születik. Nem azért kampányolok hogy milyen jó levágni a kutya farkát, fülét, hanem azért hogy azért gondokozzunk már mielőtt bántjuk a másikat és mérlegeljünk, melyik a fontosabb az állatnak, a farka vagy hogy egyáltalán legyen itt egy normális kutyatartás? Először az alapokat kéne...


2010. máj. 1. 14:18
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nem, az én kutyám nyugton van amíg kérem.
2010. máj. 1. 15:03
 22/30 anonim ***** válasza:
Szerintem szép kutya és aranyos. De ez végülis mindegy. Ha szereted, akkor is szereted, ha hupikék, nem? Mások véleménye meg nem számít, ő a TE kutyád.
2010. máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
A kutyusokat szeretni kell,akármilyen is legyen:)
2010. máj. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
aki neked beszól az hülye! nagyon aranyos kutya és életvidámnak látszik :D amúgy ha piszkálnak vagy ne foglalkozz velük vagy mondd azt hogy ez ilyen faj. amúgy a Manx macska is ilyen farok nélküli érdekes arra nem mondják hogy csonka. a harmadik verzió meg az hogy mutasd meg a középső ujjad és menj arrébb 5 métert:)
2010. máj. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Férjet majd figyelmesebben válassz!
2010. máj. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

a mudik gyakran születnek farok nélkül, ez nagyon egyedülálló tulajdonság az állatvilágon belül.

Érdekes a genetika!

Ne törődj a tudatlanokkal, nagyon szép és egyedi kutyád van :)

Amúgy a faroknélküliség recessziven öröklődik. Olvastam valahol, hogy ha egy szigetre kiraknának faroknélküli kutyákat, akkor az utódok között mindegyiknek majd lesz farka.

2010. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Én kutyámnak csak az apja volt farok nélküli. Tesói közül 3, sőt tesójának a kölykei között is van farok nélküli. Amúgy azért neki van egy kicsi, csóválni is tudja, de egyik tesójának tényleg nem volt, csak egy kis bemélyedés a helyén.
2010. máj. 1. 15:53
 28/30 anonim ***** válasza:
Nem értem miért ez a kirohanás. A világban sok hülye van ezt el kell fogadni és szarni rájuk. :) A kutyusod nagyon édes. És kész. Viszont az a mondat, hogy : "Mert én naponta látok kóbor, harapós kutyákat macskákat, kikötve láncon, éhezve, elletve, elkényeztetve!" nem igazán tetszik. Ha ez komoly akkor tegyél ellene!!!
2010. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
És mit csináljak? Lopjam el a kutyájuk hogy jobb gazdához kerüljenek vagy mi? A kóbor állatoknak szoktam segíteni... A harapósaknak meg rendszerint ott a gazdájuk aki kiengedte őket, persze azt neki szabad, de amikor én viszem a kutyám sétáltatni akkor megfenyeget hogy ne zajongjak ott...
2010. máj. 1. 17:30
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazán egyszer. Szólj az állatvédőknek, ők meg megtesznek mindent. Fene se kéri hogy kutyákat lopkodj. Csak ne hagyd szó nélkül az állatkínzást.
2010. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!