Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni? Csak én...

Tudnátok segíteni? Csak én vagyok ilyen nyomi helyzetben?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok. Nagyon szeretnék egy kutyát apukám is szeretne batyám is. Csak a mostohaanyukám nem szeretne.Egyébként szereti a kutyákat szóval nem tudom miért nem engedi. Azt mondta hogy ha találok az utcán egy kutyát és hazaviszem negtarthatjuk(ne kérdezzétek én sem értem a logikáját). Szóval mivel ezt mondta ezért arra gondoltam hogy mivel egyedül járok haza suliból ezért hazafele menet valahonnan szereznék egy kutyát. Todom hogy a világ leghülyébb ötlete de nem jutott más eszembe. Már MINDENT szó szerint MINDENT próbáltam.


Honnan tudnék szerezni egy kutyát zuglóban?



2016. nov. 27. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem túl nagy a valószínűsége, hogy pont ott találsz egy kutyát, ráadásul először köteles vagy az eredeti gazdáját keresni, és ha nem jelentkezik, legfeljebb akkor tarthatod meg.

Gondolom azért mondta ezt a talált kutyás dolgot, mert gondolja hogy úgysem találsz kutyát, vagy azért mert sajnálja esetleg a pénzt akár egy menhelyi kutyára is. Pedig a kutyatartás sok pénzzel jár, tehát ha a szülők nem akarják ezt finanszírozni, majd akkor lehet kutyád, ha már önálló életed van, és van kereted, helyed, időd rá.

2016. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz! A válaszod elejével egyetértek de az apukám is szeretné bem csak én szóval lenne rá keret.Csak arra gondoltam hogy esetleg haza fele menet valahol vennék egyet vagy fogalmam sincs.Azért gondoltam erre mert nagy "családi sztori" , hogy az apukám gyerekként úgy szerzett macskát hogy haza fele menet vett egyet. De gondolom ez már nem lehetséges.
2016. nov. 27. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Bemész egy menhelyre, kiválasztasz egy kutyát, megismerkedtek, egy idő után hazaviheted.

Ha apád partner benne, mert egy 12 éves nem fogadhat örökbe, és nem is vehet (ha igen, akkor ott eszedbe se jusson!).

2016. nov. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez jo ötlet még ma beszélek apukámmal.
2016. nov. 27. 16:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Te egyedül 12 évesen nem tudsz kutyát szerezni, mivel gyerek vagy még. El sem adnak neked, örökbe sem adnak, mivel 12 évesen nem vállalhatod érte a felelősséget.

Ha apukád is szeretne, neki kellene a feleségét meggyőznie. Egyébként lehet menhelyről örökbe fogadni.

Az utcákon sajnos elég sok kóbor kutya van, de ha találsz is, nem lenne szerencsés, ha hazavinnéd. Ki tudja, lehet, hogy van gazdája, csak elcsavargott (2 hétig mindenképpen köteles vagy keresni a gazdáját), másrészt nem tudhatod, nem beteg-e, nem agresszív-e például.

Apukáddal próbálj szövetkezni.

2016. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!