Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vs nyakörv. Melyik a jobb?

Hám vs nyakörv. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják a hám jobb,mert nem fojt. Másoknak az a véleménye hogy hámban nem tanul meg sétálni.


Ha ez számít: A nem sokára hozzánk kerülő bernipásztor kölyöknek kéne (8 hetes lesz)



2016. nov. 21. 18:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
Félreértitek a kettes tanácsát. Úgy kell csinálni, hogy fojtót + sima nyakörvet teszel rá, de mindkettőbe egyszerre becsatolod a pórázt. Így a fojtó nem tud fojtani, de ha ki akar bújni, megfogja.
2016. nov. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor marad a nyakörv. :) megjegyzem: Tanítani fogom,de gondoltam tanácsot kérek,Mielőtt elrontok valamit
2016. nov. 22. 08:15
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az hülyeség, hogy nem fog megtanulni hámban sétálni. Én is úgy kezdtem, mert felnőttként is csak 5 kilós a kutyám és mégis szépen sétál pórázon. Ha hámban ugyanúgy jelzed neki, hogy a húzás nem okés, akkor ugyanazt az eredményt lehet elérni, mint a nyakörvvel. Ettől függetlenül egy berninek már kevésbé ajánlanám a hámot, mert jóval nagyobb, mint az enyém, szóval könnyen elránthat. Marad a nyakörv. Sok sikert hozzá! :)
2016. nov. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
33%

Nos az en kutyam kibujik a nyakorvbol...es majdnem elutotte emiatt az auto amikor megijedt.


Enmaradok nala a hamnal. Es igen rohadtul ra volt huzva a nyakorv de a panik erosebb volt. Megoldotta...


A masik kutyamnal en is nyakorvet hasznalok. Megjegyzem ugyanugy huz benne mint hamban. Persze sokat kell meg tanulnia.


De a non pull hammal meg vagyok elegedve. Nem tud kibujni belole a kutya es nem is huz vele mint a masik a nyakorvvel. Jah lusta ember vagyok.


Nem kezzel.mison a ruhaimatbes mosogatogepem is van. Ezt nevezik fejlodesnek. A non pull hamban is nevelni kell a kutyat csak ad egy kis segitseget. A masikbak is lehet veszek majd mert hat ha valamit azert talaltak fel higy konnyebb dolgom legyen es mukodik is akkor en hasznalni fogom. Uff

2016. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szánalmas ez a hám vs nyakörv mizéria (mármint, nem a kérdező részéről, hanem a válaszok terén) .

Hülyeség, hogy a kutya a hámban csak húzni fog. Ha valaki nem tudja hámban megnevelni a kutyáját az NE IS VEGYEN KUTYÁT! Képzeljétek, nekem is van kutyám, képzeljétek, hogy HÁMBAN tanult meg sétálni és nem, NEM HÚZ. Egy kicsi rántásomba kerül és már szalad mellettem, mint egy kis angyalka és képzelje el mindenki, hogy bizony nem feszül nálunk a póráz. A hám sokkalta kényelmesebb a kutyának, nem cseszed szét a nyakát, nem fog fulladozni, kibújás szempontjából is sokkal biztonságosabb.

Hozzáteszem, hogy kölyök kutyát tilos nyakörvvel sétáltatni, mert ha nagyon belefeszül, könnyen kárt lehet tenni a légcsövükben.

Venni kell egy NORMÁLIS, MÁRKÁS HÁMOT és azzal tökéletesen ellesztek.

2016. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem a hám jobban bejött, azért, mert az M-es méretű kutyámon ha húz, szétpattant egyszer a nyakörv csatja. Most julius k9-es hámon megyünk, ebben tanult meg nem húzni is, és törésbiztos a csattja. Sokkal biztonságosabb nekünk.
2016. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Azóta megérkezett az apróság :3 Végülis megrendeltem egy hámot. Köszi mindenkinek a segítséget! :)
2016. nov. 27. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!